ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Weryfikacja opisu jednostek
Autor Wiadomość
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 17 Lipiec 12, 16:16   Weryfikacja opisu jednostek

Sława!
Chciałbym prosić ludzi, którzy grali już w Stronghold 3, najlepiej dość długo o sprawdzenie merytorycznej wartości tego opisu jednostek, który zamierzam umieścić na stronie.
 
 
TwierdzaBoss 
Burżuj


Gra w: Twierdza 1 rulez!
Wiek: 24
Posty: 173
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 12, 16:23   

"armi" przez 2 i :)
przy opisie włócznika napisałeś "wlocznia"
przy opisie pikiniera pisało "pike" a chyba powinno być pikę
przy opisie zbrojnych przy wymaganiach jest na końcu napisane "zbroja" a powinno być jeszcze metalowa :) (chyba) przy rycerzach to samo
tam gdzie noszą zbroje skórzane napisz to!
PS.niezłe!
_________________
Wywalam z tego forum z żalem...żegnajcie i przepraszam za spam itd. nie będę się mścił spamem na ludziach którzy mają rację popiszę tu jeszcze i poczekam na bana...
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 17 Lipiec 12, 16:28   

Dzięki za wytknięcie literówek, przyda się ;) . Jednak co do tych zbrój (? xd) to sam nie wiem, bo w owym nadesłanym przez Taya poradniku nie było rozróżnienia... Dlatego pytam o merytorykę tego opisu, bo nie grałem ani razu w tą część Strongholda.

PS. Staraj się pisać składniej posty z wykorzystaniem wielkich liter, kropek i przecinków, a gdy robisz jakąś listę, jak powyżej, to każdy punkt zaczynaj od np. myślnika.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 18 Lipiec 12, 10:16   

Przy Kuszniku:
- Są znacznie woljniejsi ( powinno być "wolniejsi )
- bełty są znacznie więskze ( powinno być "większe" )
Przy Mieczniku:
- co niejako wykulcza ( powinno być "wyklucza" )
Przy Rycerzu:
- jeździe konnej. Dzieki ( powinno być "Dzięki" )
Przy Zwiadowcy:
Potrafią posługiwać się równie sprawie łukiem ( powinno być "sprawnie" )

Chyba wszystko.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Lipiec 12, 17:40   

Panowie, panowie :) . Dziękuję za wytknięcie literówek (co tez się bardzo przyda), ale chodziło mi o merytoryczną ocenę tego opisu, czyli o ocenę treści i zawartości przez ludzi, którzy grali sporo w Stronghold 3.

Dobra, poprawiłem wszystkie błędy. Trochę tych literówek nastawiałem ;p.

Dodano:
Uzupełniłem opis o inżynierów.
 
 
TwierdzaBoss 
Burżuj


Gra w: Twierdza 1 rulez!
Wiek: 24
Posty: 173
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 18 Lipiec 12, 17:48   

Ogólnie to super szkoda że ja nie mogłem tego zrobić bo kolega miał formata :(
_________________
Wywalam z tego forum z żalem...żegnajcie i przepraszam za spam itd. nie będę się mścił spamem na ludziach którzy mają rację popiszę tu jeszcze i poczekam na bana...
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Lipiec 12, 18:16   

Hmm... Wiem, że sam opis jest nie najgorszy ;p. Jednak nigdy nie grałem w Twierdzę 3 i dalej nikt nie powiedział mi bez wątpliwości, czy w opisie nie ma jakichś błędów merytorycznych, czyli, czy niechcący nie skłamałem.

PS. TwierdzoBossie - i co, można napisać w miarę ładnego posta? Można. Już się nie będę czepiać tego przecinka i kropki... Jeszcze trochę tu pobędziesz, a może zaczniesz i ich używać :P .
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 18 Lipiec 12, 18:21   

Stronghold-net prowadzi reedukację... :lol:

A może napisać być na podstawie jakiejś recenzji znalezionej na innych stronach? Może po niemiecku ktoś, coś napisał bo obok Polski chyba tam jest najwięcej graczy SHx...
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Lipiec 12, 18:28   

Niestety, ale nie mówię biegle po niemiecku :P . Poza tym myślę, że jednak nie ma sensu przy czymś takim bawić się w tłumaczenie... Chyba znajdzie się parę osób grających w Trójkę. Lutel nie grał trochę przypadkiem? Pisał na pewno, że w kampanii ekonomicznej jest tylko osiem misji, więc nie da się dojść do dziewiątej, gdy ktoś nie dawno pytał o to.

PS. Cóż, w szkole nie uczą jak posługiwać się forum internetowym... ;)

@down - brawo, o to chodzi (mowa o sposobie napisania posta) :D .
Ostatnio zmieniony przez Siwy 18 Lipiec 12, 18:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
TwierdzaBoss 
Burżuj


Gra w: Twierdza 1 rulez!
Wiek: 24
Posty: 173
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 18 Lipiec 12, 18:28   

Może ktoś na forum ma twierdzę 3 to niech się wypowie...

[ Dodano: 18 Lipiec 12, 19:31 ]
niedługo kolega do mnie przyjdzie to mu to pokażę :)

W opisie knechtów jest takie coś:Uzbrojeni są tylko w oszczep i sztylet, którym walczą, gdy wyrzucą już swój oszczep w przeciwnika właśnie nie lepiej poprawić na: "wyrzucą już swój oszczep"i kropka?
U zbrojnych napisałeś:"i opan­cerzeni metalowymi zbrojami." a w Koszt napisałeś tylko zbroja.
Zaś u rycerzy napisałeś coś o płytówkach (zbrojach) ale czy twierdza 3 dzieje się w okresie w których powstały zbroje płytowe?Chyba nie...
Mógł byś się rozpisać trochę o saperach np.w jaki sposób niszczą mury itd.
Jak napisałeś o inżynierach to grafika się nie wyświetla...

Przepraszam że tak chaotycznie ale mam nadzieję ze coś zrozumiesz :)
_________________
Wywalam z tego forum z żalem...żegnajcie i przepraszam za spam itd. nie będę się mścił spamem na ludziach którzy mają rację popiszę tu jeszcze i poczekam na bana...
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 18 Lipiec 12, 19:35   

Co ja mam napisać? Nie wypada mi pisać, że zagrałem chyba w trzy misje + spróbowałem trybu multiplayer i wtedy zdecydowałem się na szybkie odinstalowanie tej gry. Przecież ja ją wygrałem tutaj w konkursie :P .
Siwy, zapewne i tak będę musiał zaznajomić się z tą grą, bo pewnie nikt inny nie będzie chciał robić filmików na temat tej gry, ale to nastąpi dopiero za jakiś czas.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Lipiec 12, 20:08   

Ale jednak coś grałeś, Lutelu ;) . A ja na oczy jej nie widziałem. Jak coś np. bardzo razi, że Knechci nie nazywają się tak, albo, że nie rzucają oszczepem to napisz. W tym rzecz :) .

TwierdzoBossie, zbroja skórzana czy metalowa to zawsze zbroja. Więc to zostawię na razie. Nie rozpiszę się o saperach, bo nie grałem, po to tutaj pisze, bo może ktoś ma coś do dodania. Grafika inżynierów już się wyświetla.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 18 Lipiec 12, 22:32   

Skoro gra jest słaba i zrobiona tylko i wyłącznie po to, żeby zgarnąć kwit z samej nazwy to gracze powinni to szczerze powiedzieć ;-)
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 18 Lipiec 12, 22:33   

Ale, że... nie bardzo rozumiem do czego się to odnosi? :P
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 18 Lipiec 12, 22:35   

Lutel napisał/a:
Co ja mam napisać? Nie wypada mi pisać, że zagrałem chyba w trzy misje + spróbowałem trybu multiplayer i wtedy zdecydowałem się na szybkie odinstalowanie tej gry.
(...)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz