ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Konto na YouTube jako forma reklamy naszego forum.
Autor Wiadomość
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 12, 18:22   Konto na YouTube jako forma reklamy naszego forum.

Ostatnio doszedłem do wniosku, że skoro w "necie" jest jeszcze sporo miłośników Stronghold'a, a nasze forum jest puste, to należy coś z tym zrobić. W chwili obcnej jest moda na YouTube, ludzie szukają tam porad jak przejść grę, czy rozwiązać jakiś problem z nią związany. Uznałem, że nie zaszkodzi spróbować :) .

Moim pomysłem jest wrzucanie filmików pokazujących jak przechodzić poszczególne misje, poradników dot. gry multiplayer, poradników dot. tworzenia i edytowania map, itp. Dlatego przydałoby się kilka osób, które byłyby w stanie dorzucić coś od siebie :) .
Odyn powiedział, że może założyć konto na YT na forumowym e-mailu. Oczywiście wpierw trzeba już coś mieć, dlatego mam zamiar się tym zająć.
Chciałbym, żebyście zgłaszali tutaj swoje pomysły i gotowość do pomocy (szczególnie będziemy w przyszłości potrzebować kogoś, kto nagrywałby filmiki o Twierdzy 2 i Twierdzy Legendy, a także poradniki edytorskie).

I proszę, nie krytykujcie tego pomysłu, bo tylko ten się nie myli, kto nic nie robi :) . Dobrze wiem, że popularność kanału na YT będzie na początku problemem, ale damy radę.
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 12, 18:55   

Brawa za pomysł. Choć może być trudno, gdyż na YT jest już sporo. Wiele tricków edytorskich, opisów przejść misji itp już jest.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 12, 19:01   

Tak, ale zwykle jest to porozrzucane po róznych kanałach. Nasze konto będzie dotyczyło wyłącznie serii Stronghold :) . Gdybyśmy organizowali jakieś turnieje, czy to Krzyżowca, czy dla mapmaker'ów, będziemy mogli to ogłaszać również poprzez kanał YT i zamieszczać filmiki z tych turniejów :) .
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 12, 19:54   

Pomysł jak najbardziej dobry tylko najpierw potrzebna jest gruntowna rewolucja tzn. dobre zorganizowanie forum, kompleksowe ogarnięcie promocji wortalu, własna domena itp.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 12, 21:00   

Mogę zaproponować mój viedoporadnik na multiplayer, postaram się też nagrać kolejne części.
 
 
Alan 
Osadnik


Gra w: SHC
Wiek: 28
Posty: 44
Medale: Brak

Wysłany: 11 Lipiec 12, 21:04   

Mogę stworzyć poradnik jak grupować armie i wgl tricki anty assasynowy mur itp itd.
_________________
"My one regret in life is that I am not someone else." - Woody Allen
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 11 Lipiec 12, 22:47   

Po pierwsze żeby coś nagrać na YT trzeba ciekawie gadać, mieć dobry mikrofon bez szumów i materiał video w dobrej jakości. Pomysł dobry, ale czy ktoś spełnia te wymagania?
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 12, 10:01   

Chciałem o tym pisać w poprzednim poście, ale stwierdziłem, że jest na to za wcześnie. Jak widać, już nie jest. :)

Otóż, z mojej strony raczej nie polecałbym video z podkładem głosowym. IMO lepsze są komentarze tekstowe - można je edytować na bieżąco w razie pomyłki (a nie gadać wszystko od nowa) i unika się wielu wpadek "głosowych"*. Po drugie, litera (w przec. do mowy) nie zdradza, kto tworzył film - a głos tu taki, tam owaki - na odbiór dobrze to nie wpływa. No i po trzecie, dla mnie osobiście (nie wiem jak dla was) słuchanie rozwlekłego komentarza jest męczące i denerwujące. A jeśli chcę powrócić do danego momentu, muszę słuchać od nowa, zamiast przewinąć sobie w odpowienie miejsce z tekstem.


* Apsik, ekhu-ekhu, mimowolne "mlaśnięcia", łażący kot/pies/chomik, Synek obierz ziemniaki, szum z ulicy, brak należytej dykcji (iiiiiii nooooo tutaj właśnie jak widzimy... "jak widać prawda tutaj" eeeeee noooo) oraz błędy językowe (zaczynanie od zbędnego A więc/I że albo Przyszłem, wyszłem, wzięłem...), mutacja, chrypa i miliony innych rzeczy.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
Ostatnio zmieniony przez Kacper 12 Lipiec 12, 11:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Elmo 
Szlachcic


Posty: 257
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 12 Lipiec 12, 10:07   

Alan napisał/a:
Mogę stworzyć poradnik jak grupować armie i wgl tricki anty assasynowy mur itp itd.


Tak, twoje tricki są zabójcze -.-

Poradnik Hrupka wystarczy.
 
 
Alan 
Osadnik


Gra w: SHC
Wiek: 28
Posty: 44
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 12, 10:27   

Tay Programik do nagrywania mam oraz umiem to graficznie przerobić a z tym Mikrofonem to problem bo mam wbudowanego w lapku i możliwe ze mnie zle słychac :/
_________________
"My one regret in life is that I am not someone else." - Woody Allen
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 12, 10:33   

Tay, nie mam 11 lat, żeby nagrywać byle co i wrzucać na YouTube :) . Uważam, że najważniejszy jest materiał video i na tym należy się skupić. Poza tym, ten kanał mają tworzyć różni użytkownicy, więc nie każdy może chcieć dzielić się swoim głosem.
Myślę, że na początek powinniśmy zrobić tak, że nagram filmik z komentarzem głosowym oraz z komentarzem tekstowym, a tutaj się wybierze co jest lepsze.

EDIT.
Panowie, wczoraj wieczorem i dzisiaj miałem trochę czasu na zabawę w nagrywanie i edytowanie filmików. Mam dla Was trzy filmiki testowe z Twierdzy, wszystkie nagrane są z komentarzem tekstowym. Dwa filmiki przedstawiają tą samą misję, jednak nagrane są w innej rozdzielczości (z tym akurat jest największy problem). Mam jeden filmik w rozdzielczości 480p oraz dwa w rozdzielczości 720p. Problem z rozdzielczością 720p jest taki, że ucina górną część ekranu, przez co nie widać m.in. napisu "Zwycięstwo", gdy spełnimy wszystkie wymagania w celu ukończenia misji. Mimo wszystko jest to lepsza jakość, niż filmik w rozdzielczości 480p. Z drugiej strony filmiki 720p miejscami zamulają, nie wiem co jest tego przyczyną. Gra w czasie nagrywania działa płynnie, możliwe, że powinno się zwiększyć fps'y lub coś w tym stylu :p . Nie jest żadną tajemnicą, że te filmiki są pierwszymi jakie nagrywam i wrzucam na YouTube.
Proszę abyście dogłębnie zanalizowali moje materiały i podzielili się szczerymi opiniami. Szczególnie interesuje mnie sprawa moich komentarzy tekstowych, czy nie ma ich za mało/nie są za krótkie/ za długie/ są irytujące / cokolwiek innego.
Miałem wrzucić na próbę również wideo z komentarzem głosowym, jednak na razie nie jest to możliwe. Zamówiłem sobie troszkę lepszy mikrofon, niestety dotrze najwcześniej w poniedziałek.
Kolejna kwestia dotyczy wstawek między misjami. Chciałbym wiedzieć, czy według Was lepiej nagrywać samą grę, czy również rozmowy między misjami.

Filmiki wrzuciłem na swoje konto YouTube:
http://www.youtube.com/user/MrLutel05/videos
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 12, 19:24   

Powiem tak, wszystko jest naprawdę w porządku, ale jednak wizualnie lepiej się prezentuje wersja 480p. Te ścinki sprawiają wrażenie lekkiego braku profesjonalizmu oraz wprowadzają chaos. Co do komentarzy to wg mnie wszystko jest w odpowiednich proporcjach. W chwilach, kiedy nic się nie dzieje można by zarzucić jakimś żartem ew. :)

Ja zastrzeżeń nie mam, a wersja 7xx i 480 p tak bardzo się od siebie nie różnią.
 
 
 
Alan 
Osadnik


Gra w: SHC
Wiek: 28
Posty: 44
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 12, 19:40   

Lutel Pobierz TeamViewer 7 ustawie ci tego HyperCam jak się należy. ok?
_________________
"My one regret in life is that I am not someone else." - Woody Allen
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 12, 19:58   

Nie korzystam jednak z HyperCam, bo nie wykrywał głośników, przez co nagrywał filmik bez dźwięku gry.
 
 
Alan 
Osadnik


Gra w: SHC
Wiek: 28
Posty: 44
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 12, 20:48   

Jak to nie u mnie wszystko ok. O.o
_________________
"My one regret in life is that I am not someone else." - Woody Allen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz