ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Konto na YouTube jako forma reklamy naszego forum.
Autor Wiadomość
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 12, 21:25   

Różnicy i tak nie ma jakiego programu używam. Jeśli jesteś w stanie nagrać filmiki lepszej jakości, to zachęcam do pokazania jakiegoś przykładowego filmiku z Twierdzy :) .
 
 
Alan 
Osadnik


Gra w: SHC
Wiek: 28
Posty: 44
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 12, 22:10   

Ok. trzeba z głosem?:)
_________________
"My one regret in life is that I am not someone else." - Woody Allen
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 12, 22:31   

Nagrywasz tak jak chcesz, pisałem już wcześniej. Tylko bez żadnej głupawej muzyki powinno być moim zdaniem, po prostu komentarz tekstowy i tyle od siebie.
Całkiem zapomniałem, że Bzyk zajmował się poradnikiem dot. Krzyżowca, szkoda, że skończyło się tylko na kilku filmikach.
http://www.youtube.com/watch?v=FaVZhkCd3LA

EDIT.
Napisałem do niego wiadomość na YouTube. Może uda się go tutaj ściągnąć, aby nam pomógł :) .
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 12, 05:06   

[quote:f08060e848]Zedytowałem swój post nt. konta na YT, dodałem filmiki, proszę o szczere komentarze . http://strongholdnet.gry-...p?p="40734#40734[/quote:f08060e848"]

Koncepcja dobra tylko przydała by się lepsza jakość (więcej fps) i dokładniej opisz filmiki bo jak ktoś nie siedzi głęboko w temacie to mu nie wiele mówią te opisy.
 
 
Bzykacz 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 12, 15:31   

Witajcie.
Słowem wstępu - moje poprzednie konto zostało zablokowane, bo zapomniałem hasła i zbyt dużo razy pomyliłem się przy logowaniu - czyli z własnej głupoty.

Dowiedziałem się o tym temacie dzięki PW od Lutela - jak niektórzy wiedzą, nadal zamieszczam poradniki na YT z komentarzem głosowym. Link do mojego profilu: http://www.youtube.com/user/bzyk1300?feature=mhee
Moje filmy spotykają się z wieloma pozytywnymi komentarzami, a liczba subskrypcji rośnie wraz z kolejnym filmem. Wiem, mało tego jest jak na tyle czasu. Aktualnie stoję w miejscu z powodu awarii mikrofonu.

Mogę bez problemu udostępnić swoje filmy SHNet, gdzie zresztą zamieszczam link w opisie. Jest tylko jeden problem: nie mam filmów w oryginalnej jakości na dysku, ponieważ zajmują dużo miejsca.

Cytat:
szkoda, że skończyło się

Nie skończyło się, tylko cały proces związany z nagrywaniem trwa dużo czasu, a do nagrywania głosu potrzebuję, aby nikogo nie było w domu, wtedy jest najlepiej. Jak też wspominałem, z powodu awarii mikrofonu wszystko na razie stoi w miejscu.
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 15 Lipiec 12, 22:04   

Lutel, jako że Strongholdy są grami dostosowanymi pod rozdzielczości 4:3, to lepiej będzie kręcić w właśnie w takim formacie, przy 480p.
Według mnie wystarczy też sam gameplay z ewentualnym, kilkusekundowym intrem (np. tytuł, logo naszej strony i linki). Każdy przed rozpoczęciem misji może sobie wedle uznania samemu przejrzeć opisy misji i wszelkie szczegóły. Nie ma potrzeby umieszczać ich w filmie. Zaoszczędzi się w ten sposób czas przy produkcji i uploadzie.
Dobrym wyjściem mogłoby też być używanie adnotacji umieszczanych na filmie już po wgraniu go do youtube, zamiast osadzać tekst na stałe. W ten sposób znowu oszczędzamy czas, a w niektórych wypadkach można zupełnie pominąć przetwarzanie i ponowne renderowanie materiału, przez co uzyskujemy lepszą jakość. Jest jeszcze jedna zaleta - adnotacji nie można skopiować, więc raczej nikt nie ukradnie naszych materiałów. Unikniemy też pobierania i oglądania filmów poza youtube.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 16 Lipiec 12, 02:50   

A tak nawiasem mówiąc to jest chyba nielegalne? Polityka prywatności YT z tego co wiem nie uznaje zamieszczania filmików z gier do których nie ma się praw autorskich... jako, że jest to niszowa gra a Polska jest jednym z głównych rynków Firefly to może warto do nich napisać, z prośbą o możliwość "legalnego" wykorzystania materiałów z gry jako fan klub serii w celu promowania gry?

Żeby nie okazało się, że nagle przyjdą roszczenia dot. praw autorskich..
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 16 Lipiec 12, 08:20   

Napisać można, to nie jest wielki problem. Obecnie i tak na YouTube jest moda na granie w różne gry i umieszczanie tego na swoich kanałach, raczej nikt o prawa autorskie się nie pyta.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 16 Lipiec 12, 08:32   

To, że nikt nie pyta nie znaczy, że wszystko jest ładnie. Tak jakbyśmy mieli przyzwolenie od producenta to bez problemu można chociażby podłączyć takie konto do AdSense co mogłoby pomóc uniezależnić serwis od Gry-Online... Oczywiście gdyby AdSense wrzucić też na forum i stronę. Poza tym skoro to miałby być "oficjalny" kanał to lepiej napisać do nich...
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 16 Lipiec 12, 11:35   

Faktycznie wypada napisać do nich, szczególnie z uwagi na to, że miałby to być kanał oficjalnej strony serii Stronghold. Myślę, że nie mieliby powodu, żeby się nie zgodzić, ale jakby się nie zgodzili to cóż... trudno ;P.
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 16 Lipiec 12, 23:38   

Można napisać, ale jeśli się nie zgodzą to i tak nie ma problemu, ponieważ twórcy gier nie blokują filmów z ich produktem w roli głównej, wręcz przeciwnie "cieszą" się, bo jest to im na rękę. To doskonała reklama. ;)
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 12, 10:23   

Wiadomo, że nikt nie pogardzi darmową reklamą ale ciekawe jaki jest ich stosunek do graczy... czy podziękują za promocję czy powiedzą, że oni mają prawa autorskie i mamy nic nie robić...
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 18 Lipiec 12, 11:03   

Pozwolę sobie na wklejenie cytatów z Shoutbox'a, aby każdy mógł przeczytać to, co tam napisałem.

Cytat:
To zrobiło się nieciekawie. Muszę w takim razie pomęczyć Was tutaj. Myślę, że w końcu odnalazłem odpowiednie ustawienie, co do rozdzielczości filmików z Twierdzy. Zrobiłem tak jak Odyn proponował - adnotacje + opis przejścia misji w opisie filmiku. Jestem za robieniem takich filmików. Co Wy na to? http://www.youtube.com/wa...aM&feature=plcp


Cytat:
Najwyraźniej. Zaraz wrzucę filmik bez wstawek filmowych do Waszej oceny, czy rzeczywiście ma tak wyglądać i czy dobrze przyciąłem. (zachowałem odprawę oraz statystyki)
http://www.youtube.com/wa...Wc&feature=plcp A teraz dobranoc


Cytat:
I ostatnie moje męczenie Was na dzisiaj . A co powiecie na to, co mówiłem wcześniej? Adnotacja na początku przenosząca do momentu rozpoczęcia rozgrywki? (będę o to walczył, bo jestem wielkim fanem fabuły "jedynki" i serce mi się kraja ). http://www.youtube.com/watch?v=RB_r0z9mnaM
Ostatnio zmieniony przez Odyn 25 Luty 16, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 18 Lipiec 12, 17:04   

@DonKamillo, raczej przejdą obojętnie :P , a jeżeli mieliby coś już powiedzieć to myślę, że to pierwsze. :)
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 18 Lipiec 12, 23:19   

Dwie sprawy zanim pójdę spać.

1) Pisałem do Firefly w poniedziałek, zarówno na maila, jak i na ichnie konto YouTube. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi.

2) Mam pewien dylemat dot. tego, jak gram w Twierdze. Czy podczas nagrywania mam grać tak, jak inni tego oczekują, czyli budować piękne zamki, upchać w nich kilka budynków i męczyć się niewiadomo jak długo z misją? Czy mogę grać po swojemu, czyli produkcja na pół mapy, wieże/mury/bramy w strategicznych punktach i tyle? Wiadomo, że przeciętny gracz nie spotkał się z takim stylem gry i nie wiem, czy to może się spodobać, ale szczerze, to ja inaczej nie potrafię :<.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz