ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Medale
Autor Wiadomość
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 15 Kwiecień 12, 16:30   Medale

W tym temacie możemy dyskutować na temat nowo wprowadzonej modyfikacji do przydzielania medali użytkownikom. Mają one służyć głównie jako nagrody w turniejach i konkursach, ale jestem otwarty na propozycje.

Poniższe pierwsze trzy posty wydzieliłem z tematu dot. turnieju szachowego, z którego wzięła się idea medali.
 
 
Elmo 
Szlachcic


Posty: 257
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 15 Kwiecień 12, 17:30   

Mam pytanie, czy tego typu medale przewidujesz do innych turniejów? Np w . strongholda, czy właśnie w warcaby, lub inne gry na kurnik.pl ?

PS.Co do tych medali, no to Super :mrgreen:
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 15 Kwiecień 12, 17:33   

Można też wg mnie zrobić jakieś specjalne odznaczenia typu, najaktywniejszy na forum, najczęstszy gość itd ;) Takie luźne sugestie ;)

PS: Elmo, masz czas na partyjkę?
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 15 Kwiecień 12, 19:37   

Elmo napisał/a:
Mam pytanie, czy tego typu medale przewidujesz do innych turniejów? Np w . strongholda, czy właśnie w warcaby, lub inne gry na kurnik.pl ?

PS.Co do tych medali, no to Super :mrgreen:


Zapewne tak bo co to za problem dodać rekord do bazy (czy jak to tam się robi) i zrobić grafikę 10x10 pikseli...

A co do nagród to można by zrobić coś bardziej charakterystycznego dla szachów jako symbol np. gońca albo hetmana...
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 15 Kwiecień 12, 21:00   

Elmo napisał/a:
Mam pytanie, czy tego typu medale przewidujesz do innych turniejów? Np w . strongholda, czy właśnie w warcaby, lub inne gry na kurnik.pl ?

Skoro system jest gotowy i działa, to na pewno wykorzystam go przy innych okazjach ;)

Tay napisał/a:
Można też wg mnie zrobić jakieś specjalne odznaczenia typu, najaktywniejszy na forum, najczęstszy gość itd ;) Takie luźne sugestie ;)

Kilka tego typu też możemy dodać, jednak nie chciałbym przesadzać z ilością odznaczeń, bo wtedy stracą na wartości. Czekam na konkretniejsze propozycje.
Odznaczenie dla najbardziej aktywnego i najczęściej odwiedzającego forum użytkownika proponuję traktować jako nagrodę przechodnią. Powiedzmy, że mniej więcej co 4 miesiące sprawdzałbym, czy zmieniła się sytuacja w statystykach i wtedy przenosiłbym medal do osoby na pierwszym miejscu rankingu.

DonKamillo napisał/a:
A co do nagród to można by zrobić coś bardziej charakterystycznego dla szachów jako symbol np. gońca albo hetmana...

Tak też myślałem, ale chciałem przetestować system więc użyłem bardziej standardowych ikonek. Może zanim turniej się skończy, przygotuję nowe grafiki :)
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 15 Kwiecień 12, 21:05   

Można takie medale, jak wspominał Tay, dać także dla użytkownika z największą liczbą postów. ;)
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 15 Kwiecień 12, 21:09   

Jak dla mnie medale powinny być przyznawane za turnieje i konkursy, a nie za najaktywniejszego na forum (tu są rangi), czy za najczęściej odwiedzającego.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 15 Kwiecień 12, 23:34   

Ja sądzę, że nie ma co wprowadzać dodatkowych "miar aktywności" ze względu na odwiedziny czy posty bo każdy przecież ma pod awatarem licznik postów.. a do tego system rang.

Medale powinny być za konkretne rzeczy jak np. za wieloletnią aktywność w ekipie moderatorów, szczególne zasługi na forum, wygranie konkretnego konkursu/turnieju itp. Samą ilość medali ograniczyć do minimum, bo inaczej zrobi się nam dodatkowy system rang bo każdy będzie miał "coś tam przyznane za coś tam".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz