ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zestawy
Autor Wiadomość
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 15:01   Zestawy

Na starym forum w jakimś temacie były różne wypowiedzi na temat składania komputerów i zamówienia przez innych użytkowników.

Ja chciałbym w związku z tym polecenie mi, a raczej złożenie całego komputera do kwoty 2200 zł. Sam składać pewnie nie będę, tylko papierek dam do firmy i oni mi złożą, więc cena pewnie trochę wyższa będzie : /. Komputer nie będzie OC'owany. I jest raczej do gier, taki multimedialny xD.
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 15:20   Re: Zestawy

Kroniki napisał/a:
Na starym forum w jakimś temacie były różne wypowiedzi na temat składania komputerów i zamówienia przez innych użytkowników.

Ja chciałbym w związku z tym polecenie mi, a raczej złożenie całego komputera do kwoty 2200 zł. Sam składać pewnie nie będę, tylko papierek dam do firmy i oni mi złożą, więc cena pewnie trochę wyższa będzie : /. Komputer nie będzie OC'owany. I jest raczej do gier, taki multimedialny xD.


Kup sobie w sklepie w którym składają za darmo.

To teraz odpowiedz na kilka pytań:
- jak ważna jest dla Ciebie cisza(kosztem wydajności)
- wymień gierki w które chciałbyś zagrać :D
- potrzebujesz dużego dysku twardego? (jeżeli tak, to jakiego?)
- jaki masz monitor?
- jaki system?
- jakieś preferencje dodatkowe, jeżeli masz ;)
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 17:49   

Właśnie w takim sklepie chcę sobie kupić, ale chodzi mi o konkretny zestaw, bo jak z ich listy wybiorę, to przepłacę w ****.

Cisza nie jest dla mnie zbyt ważna, ten komputer co teraz mam chodzi jak czołg (jak się załącza to dźwięk porównywalny do budzika w telefonie).
Dysk twardy... myślę, że 250GB w zupełności wystarczy.
Monitor 19' panoramiczny.
Windows XP HE
Gierki... Na pewno GTA IV, Crysis, Far Cry 2. To te z wygórowanymi wymaganiami.

A tutaj komputer, który mógłby zostać zakupiony w Media Markt'cie.
Cena: poniżej 1700 zł.
CPU Intel Pentium Dual Core E 5200
Twardziel 320GB HDD
2 GB DDR II Ram 800 Mhz
ATI Radeon HD 3650

Mógłbym mieć go już dziś, ale zdecydowałem się na składaka, bo nie mam pojęcia, co jest więcej w środku, a naczytałem się, co żeście pisali o marketowych PCtach.
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 21:53   

[quote:00e9cd2006]A tutaj komputer, który mógłby zostać zakupiony w Media Markt'cie. [/quote:00e9cd2006]

[b:00e9cd2006]NIGDY !!! PAMIĘTAJ - NIGDY NIE KUPUJ ŻADNEGO GOTOWEGO ZESTAWU W MARKECIE (NIEWAŻNE CZY MM CZY REAL) CZY NA ALLEGRO !![/b:00e9cd2006] Nie dość że większość się płaci za bzdurne certyfikaty, za cały zestaw, chociaż poszczególne części też je muszą mieć, lipne składanie itd to jakość podzespołów jest najniższa jaka może być, komputer czasami nawet nie nadaje się do normalnego użytku. Prawie 1,5 rok temu kupiłem szrota za 2000 w Media Expercie, oczywiście okazał się totalnym gniotem i za podobną cenę złożyłem w tym roku przynajmniej 50 razy wydajniejszego kompa, z o wiele lepszymi pod względem jakościowym i wydajnościowym podzespołami. Nie warto. Nie patrz. Nie zawracaj sobie tym nerek, bo gotowe zestawy w marketach to [b:00e9cd2006][color="red:00e9cd2006"]SYF, KIŁA I MOGIŁA[/color:00e9cd2006][/b:00e9cd2006] !! O grach możesz zapomnieć, no chyba że Saper.

E5200 - 299 zł
Gigabyte EP35-DS3 - 340 zł
A-Data Vitesta Extreme Edition 2x 1GB 800Mhz - 110 zł
Sapphire 4870 512MB - 799 zł
Pentagram Silent Force 460W - 169 zł
Samsung F1 320GB - 165 zł
Pioneer DVR-216 - 99 zł
Cooler Master Elite - 149 zł

Razem: 2130 złotych. Ceny z ESC - wystarczy złożyć zestaw w konfiguratorze lub zadzwonić do nich/wysłać maila że chcesz żeby Ci złożyli zestaw z tych części, które ty wybrałeś i oni składają te części, które zamówiłeś, do kupy za darmo :P .

W sumie dobrze byłoby podkręcić procesor do ~3Ghz, żeby nie blokował karty , zresztą zestaw to w pełni umożliwia, no i 3Ghz to raczej nie jest zbyt dużo (chyba nawet obędzie się bez zmiany napięcia). Wtedy masz niezłego tygryska, który rozrywa na drobne strzępy i strzępki ten marketowy szit :E!!
 
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 09, 21:14   

Wszedłem sobie na ESC... Niestety, szanse na kompa straciłem do wakacji : /. Kupili tego w/w. Oczywiście Ja byłem w szkole i nic na to nie poradziłem. W dodatku Windows Vista na nim. Całe szczęście, że umówiłem się z tatą na nowy komputer, który sobie kupię, gdzie będę chciał, tyle, że to będzie lipiec - wrzesień, więc czasu trochę mam. Może części pójdą w dół xD. Dodam, że na tym marketowym kompie... Assasins Creed działa na maksymalnych detalach, więc na razie nie ma co narzekać. Tyle... że jak próbowałem w Evereście zobaczyć co nieco, to wyskoczyło mi:
Model Płyty Głównej - Nieznany...
Będę musiał pogrzebać w sterach, aby dowiedzieć się, co takiego tam wrzucili. W dodatku takie cwaniaki, że komp na plombach i przez rok sam nic z nim nie zrobię : /. Jak trochę starszy komp został kupiony z firmy NTT, to nawet zadowolony byłem, bo można było sobie rozkręcać i skręcać kompa do woli xD.
Pozostaje mi tylko zmienić system na XP i czekać do września w najgorszym przypadku, ale dzięki za stronę. Co jakiś czas na esc będę zaglądał.
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 15 Styczeń 09, 06:24   

Ja pierdzielę... Masz na pewno 2000 w plecy. Może uda Ci się go jeszcze oddać, ale jeśli komputer był kupiony w MM to nie obowiązuje Cię prawo oddania towaru w ciągu 10 dni (2 miesięcy jeśli sprzedawca nie przedstawi praw konsumenta na piśmie), gdyż ono obowiązuje jedynie do transakcji zawieranych poza salonem, chociaż kiedyś jak dawałem kompa do naprawy w ME to gość twierdził że mogłem oddać kompa w ciągu 10 dni, tylko że by mi wymienili na inny.
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 7 Czerwiec 09, 13:23   

Panowie, nareszcie planuję zakup komputera dla siebie :) Mam już praktycznie wybrane komponenty, tylko potrzebuję opinii fachowców. Chcę wiedzieć, co w podanym zestawieniu może być wąskim gardłem i co ew. zmienić, żeby zejść z ceny a nie tracić osiągów.

ASUS P5QL Pro (P43)
E6300 Dual Core 2x2.8GHz
CORSAIR XMS2 Xtreme Performance 2x2048MB 800MHz (albo 1066MHz, ale o 50zł droższe)
SAPPHIRE Radeon HD4650 DDR3 600/1400MHz 512MB

Koszt ok. 1100zł.

Zgodnie z tym co wyliczyłem na 2 kalkulatorach cały ten zestaw + trochę innych sprzętów ledwo przekroczy 360W przy obciążeniu. Chieftec 400W da sobie radę?
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 7 Czerwiec 09, 16:21   

Ehh, dawno tego nie robiłem...

Intel Pentium Dual Core E5200 - 265 zł
Microstar P45 NEO-F -335 zł
Corsair 4GB (2x2GB) PC800 CL5 XMS2 DHX - 225 zł
Palit GeForce 9600GT 512MB DDRIII - 315 zł

Razem: 1140 zł. Ceny z ESC.

Ten zestaw pobierze max 200W, więc Szef da radę, chociaż najlepiej byś podał nam model. Co z obudową, dyskiem, napędem itd ??
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 8 Czerwiec 09, 10:53   

Ale mi rewolucję zrobiłeś... :P Czemu wybrałeś kompletnie inne podzespoły? Myślisz, że szeryf nie uciągnie tego co ja wypisałem? Dla zmniejszenia poboru mocy wolałbym wybrać słabszą grafikę, np. HD36XX, HD38XX, bo nie jestem maniakiem gier, zamiast słabszego procesora.

Model zasilacza to GPS-400-AA-101 A. Poprzedniego komputera nie będę sprzedawał w całości (jeżeli w ogóle będę sprzedawał), dlatego nie muszę kupować wszystkich elementów. Obudowę mam, dysk Seagate ST3500320AS (500 GB, 7200 RPM, 32MB cache, SATA-II), napędy: LG GSA-H22L DVD-RAM + LITE-ON DVDRW LDW-851S.
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 8 Czerwiec 09, 11:42   

Szef uciągnie bez problemu mój zestaw, więc twój tym bardziej. Wybrałem lepszą grafę, gdyż bardziej Ci się przyda niż silniejszy procesor, zresztą tego co ja Ci wybrałem lekko tylko podkręcisz i nie zauważysz różnicy między PDC E6300 a PDC E5200, a oszczędzasz pieniądze, które możesz dołożyć do grafiki . Natomiast wybrałem inne płyty bo różnica w cenie między P43 a P45 nie była aż tak wielka, a wiadomo że P45 jest lepszy :D .

W sumie to zapomniałem że niedawno kupowałeś dysk, więc mi wybacz to pytanie :E.
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 8 Czerwiec 09, 13:12   

Myślałem, że radki z serii HD są lepsze od kart bez literek... A poza tym, brałem pod uwagę tylko karty ATI. Poczytam trochę opinii i zobaczę co lepsze.
Szczerze mówiąc wolałbym podkręcić delikatnie E6300 i nie zauważyć różnicy między nim a E7400 ;)
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 8 Czerwiec 09, 13:43   

E5200 też podkręcisz jak E6300 i też nie zauważysz różnicy :D . Wiesz, GeForce 9600GT pomimo że jest starszą kartą to jest silniejsza od HD4670, nie mówiąc już o HD4650. Chociaż ja bym wolał dopłacić 5 złotych do Galaxy i mieć cichszą kartę.
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 8 Czerwiec 09, 14:35   

Poczytałem i faktycznie wychodzi na to, że 9600GT zdecydowanie lepszy niż HD4650. Ale cena o 100zł wyższa i dużo większy pobór prądu - 60-180W... Musiałbym koniecznie wymieniać zasilacz, a to już kolejny wydatek :(
Wydaje mi się, że dobrym kompromisem będzie Radeon HD4670. Koszt poniżej 300zł, osiągi niewiele gorsze od GeForce, a zasilacz da sobie z nią radę :)
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 8 Czerwiec 09, 15:30   

Nie patrz na kalkulatory mocy, bo zawyżają wyniki. Szef spokojnie Ci starczy.



Testy robili na bardziej wymagającym zestawie: Intel Core 2 Extreme X6800, Intel D975XBX + reszta śmieci, więc twój zestaw pochłonie gdzieś o 50W mniej :D .
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 8 Czerwiec 09, 17:37   

Radziłbym unikać 4670 - ma 128 bit DDR3, przepustowość jest marna i będzie to
problemem, nawet jeżeli niekoniecznie zostanie to ujęte na wykresie.
Proponowałbym coś takiego:
http://allegro.pl/item653...kow_9600gt.html
bardzo fajna karta, choć pewnie podejrzewasz, że ilość pamięci wydajność ograniczy no i oczywiście masz rację :D . Mimo wszystko lepsze coś takiego niż np denna szyna niskich kart z serii HD4, albo słabe GPU z HD3. Tylko zwróć uwagę, że polecam kartę z 384mb pamięci, a nie 512 - to kompletnie inna karta, dwukrotna różnica w ilości SP/TMU.

9600GT to niezła karta, ale gdybym miał dokładać względem 9600GSO to już prędzej na 4830 :].
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz