ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze książki.
Autor Wiadomość
Fan Twierdzy 
Osadnik

Gra w: SH,SHC,SH2
Posty: 29
Skąd: Końskie
Medale: Brak

Wysłany: 9 Sierpień 12, 22:08   

Ja np lubię księżki z serii "Straszna Historia" napisanej przez autora o nazwisku: Terry Deary.
Łączy w sobie naukę i rozrywkę.
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 10 Sierpień 12, 17:13   

Choć nie miałem skompletowanych wszystkich części, też lubiłem tę serię, świetnie się to czytało :) Do czasu, aż podyskutowałem z paroma osobami znającymi historię i okazało się, że Terry Deary trochę niektóre rzeczy podkoloryzował ;)
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
maven 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 12, 12:08   

Ja polecam książę polskiego autora "Achaja". Po długiej przerwie, autor wypuścił niedawno 4 tom powieści. Mozecie poszukac ja w bibliotece, jednak warto kupic te pozycje.

Pkt. 5 regulaminu ;]. Siwy
Ostatnio zmieniony przez Siwy 28 Listopad 12, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
YasiuYaś 
Osadnik


Gra w: Stronghold Deluxe, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 12, 13:19   

Ja osobiście bardzo polecam książkę-,,Seria Niefortunnych Zdarzeń''. Fakt jednak, iż czytałem ją bardzo dawno temu :-) . Jednak myślę, że spodoba się ona szczególnie młodszym czytelnikom. Sam przeczytałem świetne książki do których zaliczę ,,Hobbita'', czy też książki Star Wars. Nie zaliczam tu niektórych całkiem przyjemnych szkolnych lektur,(jedynie z lektur, nie przeczytałem ,,Ani Z Zielonego Wzgórza''-okropna książka współczuje zmuszanym czytelnikom. :-) ).
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 28 Grudzień 12, 15:52   

Nie czytałeś Władcy Pierścieni?
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 12, 20:43   

Ostatnio przeczytałem "Do przerwy 0:1", "Kłamczucha", "Król Maciuś Pierwszy", "Sprężyna", "Córka Czarownic", a mam zamiar przeczytać "Złodziej Pioruna" i "Rasmus i włóczęga". Głównie literatura na konkurs humanistyczny. ;)
 
 
YasiuYaś 
Osadnik


Gra w: Stronghold Deluxe, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 12, 10:58   

Odnośnie Władcy pierścieni to mam zamiar przeczytać. Hobbit mi się bardzo podobał.
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 12, 11:14   

Btw. oglądał już ktoś ekranizację Hobbita?

Nie off-topuj! To temat o książkach. Załóż osobny na rozmowy nt. ekranizacji Hobbita. Siwy
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
Ostatnio zmieniony przez Siwy 29 Grudzień 12, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Grudzień 12, 13:33   

YasiuYaś - lol, na co czekasz, chłopie! Do lektury! Hobbit to lipa przy Władcy Pierścieni. Btw. mam nadzieję, że nie oglądałeś filmu?

Na Hobbita się wybieram, ale przyjaciel, z którym chcę iść zasłania się zbliżającą się sesją przed przeczytaniem książki, a nie chcę, żeby szedł do kina nie czytając uprzednio ;) .
 
 
YasiuYaś 
Osadnik


Gra w: Stronghold Deluxe, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 12, 15:50   

Czytam teraz ,,Star Wars'y,,. Jak przeczytam tą którą już kończę to przeczytam jeszcze 2, bo to seria o Komandosach Republiki, (Łącznie 4 tomy). Zaraz potem zabieram się do lektury ,,Władcy Pierścieni,,. A odnośnie Hobbita-wcale nie jest lipą, bardzo fajna książka.:-)
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Grudzień 12, 17:09   

Oczywiście, Hobbit jest świetną książką (parę dni temu przeczytałem po raz n+1). Napisałem, że w porównaniu do Władcy Pierścieni Hobbit jest średni ;) .
 
 
YasiuYaś 
Osadnik


Gra w: Stronghold Deluxe, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 12, 18:13   

No...:-). Władca Pierścieni jest długą książką.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Grudzień 12, 19:46   

Długa to jest Trylogia ;) .
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 12, 21:24   

Mój ulubiony jest Harry Potter, naprawdę genialna lektura pod wieloma względami. Poza tym Hobbit oraz Władca Pierścieni. Jeśli chodzi o lektury szkolne - Krzyżacy, Pan Tadeusz, Kordian, Dziady. Polecam również Chłopców z Placu Broni oraz W pustyni i w puszczy.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 30 Grudzień 12, 23:05   

Żartujesz? Przedkładasz Pottera nad LOTRa? ;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz