ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Bordinio
1 Czerwiec 12, 17:20
Konkurs na mapę do SH 1
Autor Wiadomość
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Sierpień 11, 18:20   

Jeśli dobrze liczę to do 15 sierpnia jest ponad tydzień :P . Ale muszę się pospieszyć faktycznie, bo mam dopiero połowę mapy i jeszcze nie testowana ;/.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 6 Sierpień 11, 18:52   

Obrona portu

Fabuła: 10 lat temu na ziemiach tych odbyła się niewyobrażalnie krwawa bitwa. Po jednej ze stron stał tyran zwany Wieprzem, którego nie obchodził pokój i zechciał zagarnąć wszystkie pobliskie ziemie. Po drugiej stronie stał szlachetny Lord, który dbał o swych poddanych i pragnął pokoju. Bitwa trwała 8 dni oraz 8 nocy, wojska Tyrana rozgromiły siły szlachcica, który musiał wycofać się do zamku. Oblężenie trwało 5 miesięcy i cudem udało Ci się je odeprzeć. Było to w czasie suszy, dlatego pobliski las jak i wszystkie w nim żyjące stworzenia spłonęły podczas walki. Teraz miejsce to nawiedzają żołnierze zmarli podczas bitwy, świadkowie którzy przeżyli noc w lesie mówią, że nasze oddziały sprzed 10 lat były tak oddane władcy, że nie mogą po śmierci zaznać pokoju i co 8 dni w nocy ponawiają bitwę, której wciąż nie mogą wygrać. Teraz Wieprz powraca z jeszcze większymi siłami, a ty musisz pomścić starych wojaków, aby zaznali w końcu pokoju. Na pewno wesprą cię w walce.
Cel misji:


Porady:

*Najważniejsze podczas całej bitwy jest wystrzeliwanie we wroga (najlepiej, kiedy będzie przechodził przez jeden z wąskich przesmyków w górach) zarażonych krów (od 2 do 5 na strzał) oraz dobudowanie (około 10-15) trebuszy w obwodzie obronnym. Postaraj się wyhodować jak najwięcej krów (około 30) poprzez zwalnianie i zatrudnianie pracownika do czasu pierwszej inwazji. Kiedy przeciwnik będzie już pod twoim zamkiem użyj szybszych katapult, aby wystrzelić padlinę.

*Uważaj na zarazę w swoim zamku która może znacznie osłabić, a nawet zabić twoich żołnierzy.

*Kiedy wróg przebije się przez główną bramę weź wszystkie wojska walczące wręcz do wąskiego przesmyku kolo mostu, w którym ich moc rażenia będzie niewyobrażalna.

*Przed pierwszą inwazją wykorzystaj całe drewno i smołę, aby wzmocnić obronę zamku.

*Użyj konnicy, żeby niszczyć machiny oblężnicze wroga, inaczej już po pierwszych atakach przebije się przez obwód obronny.

*Zbierz wszystkie wojska z portu i dalszej części zamku i ustaw ich w północnej wieży obwodu obronnego.

*Zostaw około 30 (+15 na północnej wieży) pikinierów w obwodzie ochronnym, gdyby wojska wroga się przez niego przebiłby.

*Chroń farm krów w wiosce na północy, bo nie możesz ich potem dobudować/odbudować

Dodam jeszcze żeby wziąć sobie do serca te porady, bo bez tego nie macie szans na wygraną, najważniejsze jest wystrzeliwanie krów, w których leży 70% sukcesu.



Download: http://www.speedyshare.co...brona_Portu.map
Nie wiem czy na 100% pokaże odprawę, bo ostatnio raz mi nie pokazało, coś zmieniłem i powinno być ok.
Ostatnio zmieniony przez Kupiec Hrupkuw 14 Sierpień 11, 11:56, w całości zmieniany 12 razy  
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Sierpień 11, 19:06   

Akurat wybrałem atak na zamek, więc nie będzie problemu z inwazjami ;) . Btw. Nie martw się o mnie, na pewno zdążę ;) .
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Sierpień 11, 19:52   

Ooo kurde, to już tak mało czasu :O A ja jeszcze SH nie mam na kompie xD Ale zdążę ;)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 7 Sierpień 11, 16:19   

Podesłałem pw do zawodników, którzy dawno nie udzielali się w temacie, zaraz może podeśle jeszcze do jurorów.
 
 
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 7 Sierpień 11, 17:25   

Ja się nie udzielam, bo pracuję chociaż z przerwami. Fabułę mam inwazje mam tylko krajobrazu dość dużo zrobić muszę.
_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 7 Sierpień 11, 19:59   

Oo kupiec, dobra mapa, widzę, że nie mam już szans.. mam jakieś 30% mapy :(
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 7 Sierpień 11, 20:13   

Kupiec, mapa zapowiada się świetnie. :) Już nie mogę się doczekać, kiedy wezmę się za ocenianie.

Natomiast,
Kupiec Hrupkuw napisał/a:
Na pewno są jakieś błędy ortograficzne, których nie wychwyciłem, bo jestem słaby z ortografii, więc jeśli coś zauważyliście to dajcie znać - poprawie tutaj i w grze ;D

"Niezwykłe paranormalne zjawiska" - "niezwykłe" i "paranormalne" to synonimy, więc jeden z nich sobie odpuść. ;)
"Na pewno" zamiast "napewno".
W ostatnim zdaniu powinno być "potężniejszą".
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 8 Sierpień 11, 14:13   

Kupiec, świetny krajobraz, od razu zachęca do gry! :)
 
 
Krzyzak 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 44
Skąd: Przasnysz
Medale: Brak

Wysłany: 9 Sierpień 11, 09:38   

Przepraszam wszystkich, ale boję się że nie wyrobię się na 15 z moją mapą - robię remont z moim ojcem i nie mam ani chwili wolnej - jedyne co to jakieś 15 czy 20 minut po obiedzie...
postaram się wyrobić na 15 ale gdyby byłyby problemy to czy mógłbym prosić aby dla ''spóżnialskich'' termin oddawania prac był do 21?
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 9 Sierpień 11, 10:25   

Ja też nie wiem, czy zdążę, a nawet jeśli, to mapa będzie beznadziejna, w ogóle chęci teraz nie mam :(
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 9 Sierpień 11, 15:02   

Niestety, ale zapisując się do konkursu do czegoś się zobowiązaliście, mieliście ponad miesiąc czasu i to jeszcze w wakacje. Mogę przyjąć wasze mapy z opóźnieniem o ile zgodzą się na to jurorzy, w tym wypadku wcześniej oceniliby już wystawione prace, a później wasze. Tak więc do 20 raczej będziecie mieć czas.
 
 
Krzyzak 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 44
Skąd: Przasnysz
Medale: Brak

Wysłany: 9 Sierpień 11, 21:26   

Kupiec Hrupkuw napisał/a:
Niestety, ale zapisując się do konkursu do czegoś się zobowiązaliście, mieliście ponad miesiąc czasu i to jeszcze w wakacje.


Przepraszam, ale nie wszyscy teraz mają ''wakacje'' - niektórzy muszą pracować, pomagać - wogóle brak czasu na nic
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Sierpień 11, 20:51   

Szczerze mówiąc chętnie przystanę na propozycję przedłużenia ;) . Co sądzą o tym jurorzy?
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 11 Sierpień 11, 09:50   

Widzę, że ma sensu z wami walczyć skoro wszyscy chcą przedłużenia to oficjalnie ogłaszam czas do 20 Sierpnia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz