ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Stronghold 2 - kilka pytań początkującego
Autor Wiadomość
szemrany 
Wędrowiec


Gra w: obecnie w S2
Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 27 Czerwiec 11, 07:23   Stronghold 2 - kilka pytań początkującego

witam!
czy jest możliwość tworzenia oddziałów w Stronghold 2 ?
Chodzi mi o to, żeby grupować jakoś np. łuczników lub pikinierów itd.
i później klikać tylko w wybrany oddział (bez ponownego przeciągania)


drugie pytanie: jeśli mnie pamięć nie myli to w S1 było coś takiego, że podwójny klik na jednostce zaznaczał wszystkie jednostki danego rodzaju na ekranie, a z jakimś klawiszem w ogóle wszystkie na mapie. Czy coś podobnego jest w S2?

trzecie: na początku misji gdy czytamy zadanie, są podpowiedzi i jest samouczek. W S1 było tak, że w samouczku był opis nowych budynków, jednostek itd. dla danej misji. W S2 pod samouczkiem mam zawsze pusto (jestem dopiero w 6 misji ekonomicznej) - dopiero podczas gry mogę sobie poczytać o poszczególnych budynkach.

czwarte: używając wozaka - komp zawsze twierdzi, że jest to pierwszy raz i tłumaczy mi zasadę działania wozaka.

następne: w kampanii ekonomicznej, przenoszę się z zamku do zamku - jeśli zbuduję jakiś budynek na poprzednim terenie to nie jest obsadzany robotnikami. Czy na poprzednich terenach tracę możliwość kontroli itd. ?

czy za zniszczone budynki zwracane są surowce? (w S1 były, a tutaj wydaje mi się, że nie)


czy w S2 dla kampanii są do wyboru poziomy trudności? (nie zauważyłem)


BTW: mam tę grę od dłuższego czasu, ale wszędzie był ostry diss na jej temat, że S1 lepsze itd. w końcu odpaliłem i muszę przyznać, że gra jest całkiem fajna. Jeszcze za wcześnie dla mnie, żeby porównać z S1 - ale z tego co grałem to naprawdę mi się podoba.
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 27 Czerwiec 11, 10:46   

1 pytanie : można grupować np. lewy ctrl +1

2 pytanie: podwójne kliknięcie na jednostce zaznaczy wszystkiego jednostki na ekranie danego typu, co do jednostek na całej mapie to wydaje mi się, że jest takie coś lecz nie wiem jakiego klawisza należy użyć.

3 pytanie: to jest chyba jeden z bugów tej gry, wydaje mi się że nic na to się nie da poradzić.

4 pytanie: mi też zawsze tłumaczy nie przejmuj się tym.

5 pytanie: obok minimapy jest taki przycisk (chyba flaga) i pokazuje on do kogo należą jakie tereny, jeżeli chcesz żeby byli robotnicy to musisz też wybudować tam domy i postarać się żeby popularność była pow. 50, jeżeli nie jest to wybuduj sady itp.

6 pytanie: jest zwracana część surowców

7 pytanie: chyba nie ma możliwości wybrania poziomu trudności.
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
szemrany 
Wędrowiec


Gra w: obecnie w S2
Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 11, 16:46   

bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
jeszcze jedno. w Twierdzy 1 domyślna prędkość gry to 40.
A jaka jest w Twierdzy 2 ?
40 to chyba trochę za wolno jak na domyślną.
 
 
CookieMonster 
Wędrowiec


Gra w: Warchest
Wiek: 28
Posty: 8
Skąd: Rybnik
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 11, 19:08   

Nie chcę Cię tu wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się, że w SH2 nie można dostosować prędkości gry.
_________________

 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 11, 20:36   

CookieMonster napisał/a:
Nie chcę Cię tu wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się, że w SH2 nie można dostosować prędkości gry.

Można dostosować prędkość, nie gadaj takich bzdur. :-) ;-)

A co do prędkości domyślniej to jest to chyba albo 40, lub 45.
 
 
 
szemrany 
Wędrowiec


Gra w: obecnie w S2
Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 12 Lipiec 11, 22:46   

1. jak używać kamieni do rzucania? postawiłem na murach włóczników i kosz z kamieniami - ale nie widziałem, żeby któryś rzucił
2. to samo z łucznikami i rozżarzonymi węglami - pomimo, że łucznicy stoją przy koksowniku nie podpalają strzał
3. czym najszybciej niszczyć wrogie trebusze?
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 11, 09:50   

1. Musisz zaznaczyć np. jednego włócznika i kliknąć na koszu z kamieniami.
2. Łucznicy automatycznie strzelają z koksowników tak jak było w Stronghold 1 i w Stronghold Crusader. Żeby zobaczyć te strzały to w białym okienku (które się uruchamia przed włączeniem gry) zaznaczy opcje "pokaż tor lotu strzał" (chyba tak się to nazywało :P )
3. Trebusze najlepiej niszczyć rycerzami na koniach albo strzelać z balist ognistych, lub normalnych. Można także próbować z mangoneli, bądź zaznaczyć wszystkich strzelców na wieży i wskazać im za cel daną machinę oblężniczą.
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
szemrany 
Wędrowiec


Gra w: obecnie w S2
Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 11, 19:59   

dzięki za odpowiedzi. pytam dalej :)

1. czasami mam tak, że dany budynek przestaje funkcjonować, tzn. pojawia się symbol że nie ma w nim robotnika, ale zaden bezrobotny nie kwapi się żeby zacząć tam pracować

2.
taka sytuacja:
http://img231.imageshack....1/twierdza2.jpg

są strażnice, jest sąd, są dyby i maska. a przestępcy sobie stoją i zabierają popularność.
Są to przestępcy typu "robotnik zszedł na złą stronę"
jak sobie z nimi radzić?
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 13:22   

1 pytanie- nie umiem na nie odpowiedzieć bo nigdy nie miałem takiej sytuacji
2 pytanie-w strażnicach musi być pracownik, zbuduj gildje katòw
 
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 11, 16:52   

1. Masz tak w trybie swobodnej budowy, czy podczas misji??

2. Czasami przestępcy się blokują (ja tak miałem, chodzi dokładnie oto, że np. farmer staje się przestępcą i blokuje się pod swoim daszkiem, sposobem na to jest zburzenie budynku i wtedy przestępca się wydostanie).
Jak ktoś staje się przestępcą to na początku idzie do swojej chatki, a gdy z niej wychodzi to zaczyna się skradać w kierunku spichlerza i dopiero wtedy strażnik wstaje z miejsca i goni przestępce.

P.S. Kiedyś przez przypadek odkryłem fajny sposób, jak szybko zresocjalizować przestępce mianowicie:
Musicie mieć tylko jedno miejsce kary (tortur), gdy przestępce z sądu odbiera kat, bądź sam sędzia idzie zaprowadzić przestępce (tak jest, jeżeli nie potrzeba kata). Wtedy za pauzujcie grę i zburzcie miejsce tortur, gdy przestępca zostanie już doprowadzony do nie istniejącego miejsc tortur to obrazu stanie się zwykłym mieszkańcem.

P.P.S. Nie jestem do końca pewien, czy trzeba za pauzować grę, ale raczej na pewno zburzonym miejscem tortur nie może być np. pień kata, szubienica itp. gdyż są to miejsca w których się nie resocjalizuje tylko zabija :P
 
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 16:57   

Ale tortury takie które zabijają są szybsze.
Ostatnio zmieniony przez Kacper 18 Lipiec 11, 06:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 11, 17:02   

mroczny38 napisał/a:
Ale tortury takie które zabijają są szybsze


Ale mój trick jest jeszcze szybszy, bo czas trwania po doprowadzeniu wynosi poniżej sekundy. xD
 
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Lipiec 11, 18:14   

To jest o wiele lepsze niż normalnie.
Ostatnio zmieniony przez Kacper 18 Lipiec 11, 06:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szemrany 
Wędrowiec


Gra w: obecnie w S2
Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 11, 19:48   

cała sytuacja miała miejsce w misji 6 kamapnii wojennej.
na screenie widać dwie strażnice ze strażnikami, a między nimi stoi dwóch przestępców.

tę misję mam już za sobą - ale nie miałem wybudowanej gildii katów (jak radzi mroczny38)
- jednak jak widać na screenie - w strażnicach są strażnicy
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 18 Lipiec 11, 07:40   

To pewnie przestępcy się zablokowali.

[ Dodano: 18 Lipiec 11, 09:45 ]
A tak przy okazji sorry bo nie sprawdzałem screena. Tak jak Artxt123 radzi usuń budynek blokujący przestępcó.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz