ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[Kampania]Polska
Autor Wiadomość
fubu35 
Wolny chłop


Gra w: Wszystkie
Wiek: 28
Posty: 71
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 4 Sierpień 11, 11:49   [Kampania]Polska

Tym razem przynoszę do was kampanię.Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.Na początek przedstawię co i jak, niestety mapkę uploaduję wieczorkiem ponieważ sprawdzam spójność wydarzeń i inwazjii :) .

Kampania ta wprowadzi nas do konfliktu pomiędzy czterema książętami...polskimi.Niestety wydarzenia nie będą pokrywać się z realiami.Historia rozpoczyna się w roku 1410 natomiast prezentowana przezemnie misja pierwsza "odbywa"się rok pózniej.Staniemy po stronie księstwa-<ród-sulima>
Wcielicie się w dowódców garnizonów zamkowych, wasali oraz w księcia Henryka Twardego.( ;) )

Oto krótka lista obrazująca jak wszystko wygląda.Przed każdą misją umieszczę informację na temat wroga, fortyfikacji, surowców, pogody, ilości posiadanych żołnierzy oraz ich uzbrojeniu.Każda misja będzie posiadać od jednego do pięciu głównych celi.


Historia

Polska...państwo silne, żądzone przez Władysła III.XVw był okresem wielu wojen z zakonem oraz konfliktów szlacheckich.Zwycięstwo pod Grunwaldem oraz zdobycie zamku w Malborku zapewniło spokój i dostatek dla królestwa.Niestety-nagła śmierć króla zakończyło dobrą passę.Tron przejął jego syn, Bolesław.Okoliczni lordowie nie przyjęli tej wiadomości z radością organizując spisek.W krótkim czasie królestwo zostało podzielone na kilka mniejszych księstw.Księstwa z rodów: Nałęcz, Topór oraz Lis stanęły po stronie buntowników, natomiast ród Sulima oraz Gryf pozostały przy boku Bolesława.Obecnie nie doszło do żadnych potyczek lecz wszyscy wiedzą, że wojna domowa stanie się nieunikniona.Ty, jako najwierniejszy doradca wojskowy, członek rodu Sulima zostajesz mianowany rycerzem i otrzymujesz własne lenno-Warownię "Grunwalder".

Sulima

Gryf Wojska Sojusznicze

Łowcy tatrzańscyNeutralni




Nałęcz Wojska przeciwnika


Topór Wojska przeciwnika


Lis Wojska przeciwnika


Mapa


-------------------------------------------------------------------------------------------

Wypuszczam tę mapę teraz, może ona mieć kilka niedociągnięć..mogą zdarzać się problemy.Lecz misję da się przejść-miło spędzając czas.Dla mnie jest to twardy orzech aby łączyć to wszystko :) .Liczę na wyrozumiałość i miłej zabawy.


Misja I
"Zacisze"

Najlepiej przechodzić misję na poziomie Trudny gdyż ten właśnie ukazuje moje zamierzenia.

http://www.speedyshare.co...acisze_fb35.rar
((Poprawka I-zbyt duży poziom.Przechodząc misję 4x zauważyłem, że czasami NIE da się tego zrobić.Dlatego ta poprawka zwiększająca ilość broni.))






Mapka taktyczna

Zamek Grunwalder
-Jest to bardziej ośrodek wojskowy niż zamek.Warownia ta szkoli jednostki, wyrabia broń i patroluje okolice, nie ma większego znaczenia ekonomicznego dla księstwa.Jest ona potężną budowlą położoną na wzgórzu(246mnpm) z wieloma basztami.Składa się z zamku średniego i niskiego oraz kasztelu.Położenie jest znakomite-w okolicy można zakładać sady i paść krowy, jest dostęp do świeżej wody a wzgórze stanowi idealną formę obrony.

Opis
-Skrócony-
Książe urządza jarmark aby pozyskać większą ilość sojuszników.Okoliczne rycerstwo chętnie przyjeżdża na turniej melle licząc na ciekawe nagrody.Książe specjalnie na tę okazję-aby się popisać.Rozbudowuje dwór oraz podzamcze.Niestety.Nędzny i parszywy "lis"atakuje warownie.Jak to się skończy?

Cele
-Obrona warowni
-Zebranie zapasów na zimę
-Zebranie pieniędzy na ****(wkrótce powiem )
-Zebranie kamienia na odbudowę twierdzy

Porażka
-Straconych 60jednostek/książe

Uzbrojenie/Garnizon
-Średnio wyszkolone oddziały(+5)
:Dwa garnizony łuczników
:Garnizon kuszników
:Służba nadworna(piki)
:Rycerze z okolicy-konno oraz pieszo

Porady
-Podczas oblężenia może zajść sytuacja iż twoi ludzie będą głodować.Zamkowy plac jest bardzo duży, służy on do lokowania wojsk, ludnośći bądz..zwierząt!Wybuduj prowizoryczne farmy.Możesz również zakupić mąkę i wybudować kilka piekarni.
-Utrzymuj od samego początku każdy punkt w zamku, jest to bardzo ważne.
-Wróg uderza falami często zmieniając cel w zamku, "manewruj"oddziałami tak aby jednostki lis'a się nie przedarły.

_________________

Ostatnio zmieniony przez fubu35 29 Sierpień 11, 13:58, w całości zmieniany 18 razy  
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 4 Sierpień 11, 16:57   

No no no, jestem pozytywnie zaskoczony minimapką ;) . Być może troszke za ostre łuki robi rzeka, ale generalnie mapka wydaje się być dobra. Jednak po samej minimapie za duzo powiedzieć nie można, więc czekam na link do pobrania.

Kampania jak to się zwykle mówi... zapowiada się nieźle. Tzn. podoba mi się estetyczne do niej wprowadzenie, choć fabuła mogłaby być napisana, a nie opisana ;].

PS. Jk wycinasz minimapę to staraj się, aby była wycięta idealnie, krawędzie ze screena kiepsko wyglądają.
 
 
fubu35 
Wolny chłop


Gra w: Wszystkie
Wiek: 28
Posty: 71
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 7 Sierpień 11, 02:20   

6.08 poprawka #1-Redukcja ilości wojsk inwazyjnych dla poziomu med o 30%
7.08 poprawka #2-Stabilizacja poziomów trudności
_________________

 
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 8 Sierpień 11, 10:15   

Dzisiaj ocenie twoja mapke

Już nie muszę oceniać ;)
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 27 Sierpień 11, 12:04   

Niestety link wygasł, ale co nieco mogę ocenić:
Fabuła: Oryginalny pomysł, dobre wykonanie. 2,5/2
Krajobraz na minimapie: Ładnie się prezentuje, ale nie jest jakaś świetna. 2/3
Krajobraz na mapie: Gorszy niż na minimapie rzeka nieregularna itp. lekkie niedociągnięcia. 1,5/3
Zamek: Nie jest przepiękny, czegoś mi brakuje no ale nic. 1/2
Ocena:7/10
_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
 
 
fubu35 
Wolny chłop


Gra w: Wszystkie
Wiek: 28
Posty: 71
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 29 Sierpień 11, 13:59   

Wróciłem z wakacjii :P - nowy link.
_________________

 
 
 
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 11, 14:05   

Jak wróciłeś to oceń mapy konkursowe.
_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz