ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Odyn
14 Styczeń 09, 16:43
Najlepsza/ulubiona jednostka w Stronghold Crusader

Najlepsza/ulubiona jednostka Stronghold Crusader
Łucznik
3%
 3%  [ 6 ]
Włócznik
1%
 1%  [ 3 ]
Kusznik
18%
 18%  [ 30 ]
Pałkarz
22%
 22%  [ 37 ]
Pikinier
22%
 22%  [ 36 ]
Wojownik
8%
 8%  [ 14 ]
Rycerz
15%
 15%  [ 25 ]
Drabiniarz
2%
 2%  [ 4 ]
Kopacz
1%
 1%  [ 2 ]
Czarni Mnisi
2%
 2%  [ 4 ]
Głosowań: 161
Wszystkich Głosów: 161

Autor Wiadomość
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 18 Październik 09, 13:48   

W wielu przypadkach sam atak HA nic nie daje, chyba, że w połączeniu z tarczami. Ale nawet wtedy są bezbronni wobec smolnych rowów.
 
 
Kubala 
Wolny chłop


Posty: 51
Medale: Brak

Wysłany: 30 Listopad 09, 11:08   

Z podanych jednostek oczywiście pałkarze... chociaż inżynierowie też są bardzo dobrzy. Brakuje jednostek arabskich, z nich najbardziej lubię assansynów, a potem konnych łuczników.
_________________
"Nobody Expects the Spanish Inquisition" - Monty Python's :D
 
 
sergio1212 
Wędrowiec

Wiek: 29
Posty: 5
Medale: Brak

Wysłany: 5 Styczeń 10, 18:10   

Moja ulubioną jednostka jest Arabski Łucznik...
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 11 Styczeń 10, 18:25   

Trudno mi wybrać jedną najlepszą jednostkę. Królują tutaj Konni Rycerze, Konni Łucznicy, Assasyni... Przynajmniej wg mnie.

Za to ulubieni są Konni Rycerze. Och, jacy klimatyczni! Nie dość, że świetni w boju, to jeszcze ich wspaniały wygląd... :) Poza tym można nimi robić wiele fajnych tricków, podjazdów, ataków z zaskoczenia, itd. Moim zdaniem jedna z najbardziej wielofunkcyjnych jednostek.

A więc głos na Konnego Rycerza :)
 
 
 
tusilos 
Mieszczanin


Gra w: wszystkie gry jakie znasz.
Wiek: 26
Posty: 122
Skąd: z Polski
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 11 Styczeń 10, 18:32   

I tak ASSASSYNI są lepsi. :-D
_________________
One more block...
One more block...
One more block...
One more block...
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 11 Styczeń 10, 18:33   

Mały komentarz do wypowiedzi powyżej.
Zgadzam się w 100% z tym, że rycerze są niezastąpieni w atakach z zaskoczenia. Szybcy, gdy wpadną na wroga, nie ma już dla niego ratunku. ;] Często używałem ich przeciwko rywalom w MP, aczkolwiek przy jednej walce zostali użyci raczej jako mięso armatnie, natomiast główny atak następował niewolnikami. :D Najlepsi pod względem niszczenia sprzętu oblężniczego, prawdą jest jednak, że użyte w odpowiedni sposób katapulty potrafią powstrzymać atak nawet 200 jednostek tego typu(zdarzyło mi się ;) ). Swoich podstępnych taktyk MP nie będę tutaj zdradzał. ;] Powiem tylko tyle, że używałem przewagi gospodarczej i wielu elementów zaskoczenia. ;)

PS Nie jest to komentarz nie do wypowiedzi powyżej, tylko jeszcze powyżej.
PPS Nie spamuj.
 
 
Piotrek 
Burżuj


Wiek: 24
Posty: 188
Skąd: Syców
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 5/3/3
Wysłany: 12 Styczeń 10, 08:54   

Ja własnie mam 2 taktyki.
Na 20 rusch konni łucznicy i rycerze, na 10 rusch, konni łucznicy +tarcze.
 
 
 
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 10, 16:09   

moją ulubioną jednostką obronną są kusznicy :mrgreen: , a ofensywną pałkarze, rycerze i assasyni
 
 
 
Krzysztof III 
Wolny chłop


Gra w: SHC
Wiek: 25
Posty: 82
Skąd: Ciechanów
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 10, 13:10   

Jak dla "Mnie" to najlepsi to włócznicy,ponieważ jest to jednostka bardzo szybka przydatna do niszczenia SO i umie kopać fosę.
W asyście 50-60 łuczników potrafią "narozrabiać" :-)

PS:SO to skrót od Sprzętu Oblężniczego ;-)
 
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 10, 13:57   

Tylko że włócznicy padają jak muchy i nie ma z nich pożytku, jeśli chodzi o potyczkę z wrogiem. Już lepiej jest robić Pałarzy - również szybcy i dobry do niszczenia SO, a poza tym dobry do walk wręcz. No i mają jakiegoś deffa, włócznicy zaś żadnego.
 
 
 
intel005 
Mieszczanin


Gra w: Strongold Crusader, Stronghold Legends
Posty: 103
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 10, 17:17   

Krzysztof III napisał/a:
Jak dla "Mnie" to najlepsi to włócznicy (...)


Rozumiem, że każdy ma odmienne zdanie, ale włócznicy??? Oni są prawie w ogóle nie przydatni. Padają przy każdej okazji. Co do niszczenia sprzętu oblężniczego nie zgadzam się też. Odpowiem Ci na przykładzie Saladyna. Zawsze on (i wielu innych botów) stawiają łuczników przy "SO". Co dopiero do multi. Grałeś kiedyś w tym trybie? Jeśli nie (co po taktyce sądzę) to przed włączeniem tego trybu zmień taktykę. Może masz inną, nie wiem, ale tą co ty pokazujesz w swoich postach to jest zdecydowanie słaba... nawet bardzo słaba.

Przepraszam, że się wymądrzam, ale po to jest to forum, żeby rozwijać swoje umiejętności.

PS: Napisz na PW to może zagramy. Sprawdzę wtedy twoją taktykę.
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 13 Luty 10, 11:51   

Ja tam jestem zwolennikiem łączenia Pałkarzy i Kuszników, toteż według mnie te dwie jednostki się najlepiej sprawdzają. Bardzo często tworzę armię z 200 Kuszników i 300 Pałkarzy, ew. dodaję Balisty Ogniowe i Katapulty. O ile się oczyści teren ze strzelców, Pałkarze są niemalże nie do powstrzymania.
Kusznicy zaś przydają się do eliminowania ów strzelców a także do obrony zamku. Na każdego przeciwnika używam tej taktyki isię ona sprawdza.
No... Używam innej taktyki tylko na Szczurów i Wężów. Zwykle robię z 50 Zbrojnych i rozwalam ich jednego po drugim, ew. potem wysyłam nowych Zbrojnych. Tak zrobiłem np. w misji Płaska Kraina (My vs 5x Szczur) czy Wojownicy Pustyni (My vs 7x Szczur)
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Daniell 
Wędrowiec


Gra w: twierdza deluxe i crusader
Wiek: 26
Posty: 22
Skąd: plebanka
Medale: Brak

Wysłany: 9 Czerwiec 10, 07:39   

Mą ulubioną jednostką w sh crusader jest konnica.
 
 
Janek 
Wędrowiec

Gra w: Crusader - Crusader Extreme
Wiek: 32
Posty: 22
Skąd: Kozienice
Medale: Brak

Wysłany: 26 Sierpień 10, 23:38   

Ja za najlepszą jednostkę uważam Pałkarzy dlaczego ? O to atuty:
1. Lekka jednostka szybko się poruszająca. (dzięki czemu trudniej go trafić strzałami lub bełtami)
2. Zakopuje fosę.
3. Całkiem dobrze walczy pokonuje pikniera.
4. Zbroja do niego nie jest wyrabiana z metalu a farmę krów można postawić na trawie która jest ogólnie dostępna więc z zbrojami nigdy nie ma problemu.
_________________
Nie mam pomysłu na ciekawy PODPIS więc niech będzie o taki xD
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 27 Sierpień 10, 11:25   

W Crusaderze trawa jest ogólnodostępna? :D
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz