ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Minecraft
Autor Wiadomość
Adax 
Laureat konkursu


Gra w: Sh1.SHC
Wiek: 26
Posty: 106
Skąd: Za górami...
Medale: Brak

Wysłany: 25 Luty 11, 20:13   Minecraft

Nie wiem czy słyszeliście o tej grze. Opowiem tyle co wiem.

Minecraft to gra w świecie z kwadratów, gra z celem który wyznaczamy sobie sami. W pierwszej kolejności musimy zrobić schronienie, a potem świat należy do nas. Budujemy zamki, kopalnie, kolejki, mosty, porty i co tylko zechcemy. W grze zamieszczony jest mechanizm pozwalający zebrany kwadrat przetopić/przerobić. To tyle co ja wiem :)

************

Ps (Post Gladiusa)
Minecraft to gra
fpp typu sandbox z oryginalnym
stylem graficznym i prosta obsługą. Otaczający nas świat budujemy za pomocą sześcianów o jednakowej wielkości, kształcie ale o innych kolorach i wzorach. Żeby zbudować coś sensownego trzeba mieć pomysł i umieć go wykonać, co nie zawsze jest takie proste.

Sterowanie jest naprawdę proste, wystarczy wiedzieć że:

# w - prosto, a - lewo, d - prawo, s - do tylu
# ruchy myszka - rozglądanie się
# b - ekwipunek sześcianów
# Esc - menu
# Lewy przycisk myszy - akcja (usunięcie/stawienie klocka)
# Prawy przycisk myszy - zmiana trybu (stawianie/usuwanie klocka)

Woda w MC

Jako że fizyka w Minecrafcie prawie nie istnieje, tak i woda działa inaczej niż zwykle.

# Po pierwsze, woda nie rozlewa się jak zwykła woda tylko się kopiuje. Co może doprowadzić że z jednego sześciana wody można zalać nawet cała mapę
# Po drugie, aby usunąć wodę należy zaklockować całą jej powierzchnie albo użyć gąbki która usuwa sześcian 5x5x5 wody. Ale należy pamiętać żeby osuszyć cała powierzchnie zajmowana przez wodę albo odciać jej dopływy bo w przeciwnym razie gdy usuniemy już gąbki woda z powrotem zaleje ten teren.
#Po trzecie, gdy woda jest o poziom wyżej to nie znaczy że zleci
na niższy poziom i go zaleje, ona zaleje obydwa poziomy


Lawa w MC

Lawa działa podobnie jak woda, z kilkoma różnicami:

# Wolniej się rozlewa
# Nie można jej usuwać gąbka, zostaje jedynie zaklockowanie
# Gdy się spotka z wodą powstaje kamień

Coraz popularniejsze staja się tzw lava survivale. Gdzie Op servera puszcza pokolei fale lawy, a gracz ma sobie zbudować bunkry itd.Kto przetrwa ostatni lvl wygrywa.


Piasek i Błoto w MC

Piasek jak i błoto w MC zapada się po usunięciu sześciana pod nimi, co nie działa w innych klockach.

Spleef

Jest to rodzaj ,,sportu'' w Minecrafcie. Polega to na tym że, na gracze specjalnie wybudowanej arenie usuwają sześciany pod nogami przeciwnika starając się tym sposobem żeby spadł na dół

Survival

Niedawno w mc pojawił sie tryb Survival.Otóż Chodzi w nim oto aby przetrwać,zbierać jedzenie.itp

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie to haxor!

Widziałeś latających graczy? Może też przenikali przez ściany i wiedzieli gdzie jesteś ? Też tak chcesz? Tu się dowiesz co i jak!

Istnieją dwie najbardziej popularne wersje hacków:

World of Minecraft Custom Client Wrapper - bardziej popularne

Pozwala on na:
# latanie
# szybkie chodzenie
# noclip!

Sterowanie:
# W A S
D - czyli normalka
# lpm i ppm - tak jak zwykle
# z - włącza/wyłącza latanie
# x - noclip
# Q E - lecenie w górę i w dół
# Shift - 5x speed
# Ctrl - 2x speed

Jak uruchomić?

#Wchodzimy na http://www.worldofminecraft.com/
# Rejestrujemy się lub logujemy jeżeli mamy konto
# Wchodzimy w dział download
# Wybieramy World of Minecraft Custom Client
# Wciskamy Download
# Ściągamy to http://minecraft.net/client/minecraft.jar
# Minecraft.jar kopiujemy do folderu z hackiem
# Włączamy run.bat
# cieszymy się haxem

Moltiver hax (nazwa robocza) - mniej popularny

Pozwala na:
# latanie
# Szybkie chodzenie
# Mini mapę!
# dodawanie/usuwanie klocka którego tylko my widzimy (co pozwala dostać się wszędzie tak samo jak noclip'em)

Sterowanie:
# W A S D - normalka
# lpm i ppm - jak zawsze
# Q - włącza/wyłącza latanie
# E C
latanie w górę/dół
# Shift - speed
# spacja - zatrzymuje lot w górę/dół ( gdy latanie jest włączone)
# Z - dodawanie klocka przed sobą
# X - dodawanie klocka pod sobą

Jak Uruchomić ?
# haxa ściągamy z www.tinyurl.com/MCClient
# Włączamy Run.bat
# Cieszymy z haxa



Strona gry-http://www.minecraft.net/
Poradnik-http://www.youtube.com/watch?v=1N69HbaBFbY&feature=related
Forum-http://forum.craftsite.pl/
_________________
Czas leci, czas leci...
Innymi słowy do roboty...
Ech. :p
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 25 Luty 11, 21:36   

Ja jestem zafascynowany ta gra, wrecz ja uwielbiam. Zzera mi dlugie godziny, na budowie mojej twierdzy, szukaniu zelaza, slimow i diamentow, oraz teleportowaniu sie do piekla. :D Trzeba zdazyc przed noca, z powrotem do domu. Potem zaczyna sie rzeznia, w doslownym tego slowa znaczeniu. Jak ja nienawidze tych zielonych Talibow, do tego jeszcze smutnych.
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

  Wysłany: 17 Marzec 11, 19:38   

A takie pytanie, czy da się łączyć przedmioty nie płacąc przez PayPal itd.? Bo czytałem że w classic nie da się tworzyć piekarnika itd. :(

Jeżeli mi pomożecie (nie wiem jak się np: robi drewno) to mogę pograć, ale ostrzegam, jestem newbie :(
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 17 Marzec 11, 21:39   

o co chodzi z tym piekłem w Minecrafcie? jestem b.początkujący.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 18 Marzec 11, 07:17   

The Nether, minecraftowe pieklo, jest zrodlem cennych surowcow. Glowstone, Soulsand orat Netherrack. Mozna sie do niego dostac budujac portal z obsydianu. Robimy go tak:
Zdobywamy obsydian(czarna skala, powstale po wylaniu wody do jeziora lawy, mozna go wydobyc tlko diamentowym ilofem, zbiera sie go dlugo, bo cos kolo 12 sekund)
kopiemy dol 3x1(na 3 dlugi, jedna szeroki, czyli 3 klocki dirtu)
wypelniamy go obsydianem
teraz na 1 i 3 kawalku stawiamy3 klocki obsydianu
stawiamy daszek z jednego obsydianu
wszystko wyglada tak:

OOO
O O
O O
OOO

Jak juz masz taki portal, jego srodek podpalasz za pomoca flint and steel, czyli hubki i krzesiwa.
Ciesz sie Netherem, razem z Pigmenami i Ghastami. :D
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
adriannn 
Wolny chłop


Gra w: 1, Crusader
Wiek: 26
Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 18 Marzec 11, 13:06   

Lubię minecrafta, nie mam oryginała, ale mogę aktualizować sobie go, więc mam update'y na bieżąco. Najgorszej jest znaleźć dobre miejsce na naszą wymarzoną budowle, a baaaardzo daleko od Spawna nie chcę się zapuszczać...
_________________
"Tam gdzie wrogów k*pa,
i tam najlepszy szermierz d*pa."
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 18 Marzec 11, 13:24   

Po obejrzeniu filmiku chętnie bym w to zagrał. Chciałbym się spytać czy ten download jest z wirusami i czy to jest płatne?
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 18 Marzec 11, 15:39   

Jak widać nikt mi nie pomógł, znalazłem odp. sam :D Oto stronka którą polecam: KLIK! Chyba wszystkie kombinacje, gram na n00b edition (nie używam hacków, tj. klik i masz 64 surowce, ale gram na nim bo polepsza grafę :mrgreen: )
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 3 Kwiecień 11, 10:52   

Świetna gra, polecam. Gram już kilka tygodni i wciąż odnajduję nowe możliwości. Nawet kopanie w ziemi nie jest takie nudne, bo rzadko kiedy nie trafi się na żadną jaskinię bądź też dungeona.

A tak w ogóle, to macie jakieś pomysły na ciekawe ulepszenia czy nowe konstrukcje? Ilość potrzebnych materiałów nie gra roli, poza obsydianem, cegłami i glowstone'em(no i blokami z żelaza, złota czy diamentów).
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 3 Kwiecień 11, 14:40   

Ja tam buduje cos aktualnie, ale niestety nie moge powiedziec co, nie chce aby ktos zgapil moj pomysl. :P
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 07:37   

Lowcakur, ja robię ''atlantydę'', na GG mogę zdradzić jak wypompowuję wodę ;)
_________________

 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 13:52   

przemusio napisał/a:
Lowcakur, ja robię ''atlantydę'', na GG mogę zdradzić jak wypompowuję wodę


Co to za problem, albo(jak grasz na kodach), uzywasz Gabki, albo obmurowywyjesz teren dirtem i osuszasz od srodeczka.
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 15:08   

Właśnie się zastanawiam, czy lepiej obmurować i wyczyścić od środka(osobiście raczej odradzam, może być problem z ponownym zalaniem wodą, o czym się boleśnie przekonałem), czy po prostu wysuszyć gotową konstrukcję podwodną. Jak myślicie?
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 15:24   

Lord Smerf, ja najpierw zrobiłem małą podwodną bazę wypadową, potem jeszcze oszkliłem, żeby świeciło dookoła.
_________________

 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 16:13   

Cóż, może kiedyś jeszcze raz spróbuję, bo usuwanie ram i zalewanie wodą teraz zajęłoby zbyt dużo czasu.

A tak btw, to ile szkła spodziewasz się użyć na tą konstrukcję? :D No i czym będziesz ją oświetlał? Najlepszy chyba glowstone, ale bez hacków ciężko będzie zdobyć go wystarczająco dużo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz