ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wstawiamy mapy
Autor Wiadomość
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 4 Luty 11, 21:08   Jak wstawiamy mapy

Kokoju wysunął propozycję:
Cytat:
A tak swoją drogą, natchnęła mnie pewna sprawa... otóż, można by było z wystawianiem map zrobić tak, iż będzie założony temat w tym dziale będący "schowkiem", gdzie zbierze się wszystkie mapy zrobione w stu procentach i gotowe do wystawienia, a gdy będziemy już mieli ileśtam procent (np. 75%) map gotowych, moglibyśmy wystawiać mapy stopniowo, jedną mapę co tydzień. To by utrzymało znacząco zainteresowanie kampanią, gdyż jeśli będziemy wystawiać tak po rozdziale gdy tylko będzie gotowy, wówczas powstaną takie "luki" - jakiś rozdział wystawimy miesiąc po poprzednim, inny już cztery miesiące po swoim poprzedniku... a jeśli wystawimy całą odrazu - będzie tylko chwila zadumy wśród użytkowników, a potem i tak wszystko ucichnie. A jeśli będziemy wystawiać tak co tydzień mapę, to - zakładając iż kampania będzie miała swoje 38 misji - całe wystawianie potrwa niecałe 10 miesięcy. Oczywiście, żeby zdążyć się wyrobić, to wystawianie zacząć tylko wtedy, iż będzie gotowe np. 25 map.


Wg mnie dobrym pomysłem jest to niewstawianie od razu każdej zrobionej mapy, tylko stopniowo, przez co popularność kampanii nie maleje z każdą przerwą czasową między wstawieniem kolejnych map, która jest coraz dłuższa za każdym razem.
Tylko trochę zbyt długo będą wszyscy czekać, jeśli zaczniemy wstawiać dopiero jak zrobimy to 75% . Wg mnie najlepiej jak zrobimy połowę (tj. I, II, III i IV rozdział), to zaczniemy co tydzień wstawiać, z czego dwie pierwsze misje I rozdziału jednocześnie, bo wszyscy z forum się będą pytać, czemu my przez ten czas, co połowę kampanii zrobiliśmy, wstawiliśmy tylko jedną misję.
W takim razie trzeba by tą połowę zrobić.
Skoro na razie mamy prawie skończone dwa pierwsze rozdziały, to wg mnie nadszedł czas, żeby można było zaklepywać już trzeci rozdział, bo wg starego planu wstawiania misji i tak zaraz by już był otwierany.


A tak trochę z innej beczki: może byśmy wstawiali mapy też na Stronghold Heaven? Ja i olowek mamy tam konta i nie wykluczam, że jeszcze ktoś z naszego teamu (pisać, jeśli ktoś ma, a ja nie wypisałem). Oczywiście najpierw wstawiamy tutaj i dopiero wtedy na Heaven. Musi jeszcze się ktoś znaleźć dobry z angielskiego, ale to już drobnostka.

Pisać co o tym sądzicie.
_________________
Good night white pride
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 4 Luty 11, 21:15   

Hmmm, ja na razie mam pelne rece roboty, pisze odprawy do misji. I zanim wklepiemy mapy na Stronghold Heaven, nasza kampania musialabybyc przetestowana przez "neutralnego testera". Wiadomo, iz oceniajac nasza forumawa prace, jestesmy troche za malo neutralni. Ja proponowalbym, wrzucic kampanie po perfekcyjnym ukonceniu 75% misji. A z misjami sie zgadzam, 2 misje na tydzien wystarcza.
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
olowek 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1
Wiek: 29
Posty: 217
Skąd: Przeworsk
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 11, 08:26   

Co do heaven możemy zrobić nowe konto, a przy wystawianiu pierwszej mapy napiszemy, że są to mapy tworzone przez polski team itd.
_________________
Moje mapy:
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 11, 09:23   

olowek, sądzę, że to całkiem dobry pomysł. A tak to ja też mam konto na Heaven.
_________________

 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 11, 09:25   

Ja tez mam na heaven konto, mianowicie NF, ale nie jestem taki dobry z angielskiego (mam z niego piątkę, ale ta wiedza nie wystarcza na dobitne i płynne przedstawienie mapy). Co do sposobu wystawiania, to jestem za rozpączeciem wystawiania po zakończeniu III lub IV rozdziału. A schemacik proponuję taki (wzoruję się trochę na schemaciku Kokoju):

001. Sobór (rozmiar duży [size=18])
Minimapka
Screen z gry

Historia
Nieco faktów dotyczacych czasów, w których dzieje się misja.

Odprawa
Dane dotyczące tylko danej mapki, na ktorej toczy się rozgrywka (np. obroń wieś).

Warunek wygranej: Wioska utrzymana.
Warunek porażki: Bandyci zdoyli wioskę.

LINK-->

Mapmaker: Kokoju
Poprawki: ponceriusz
Testerzy: wojownik123, ponceriusz, olowek

I co o tym myślicie?
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 11, 12:47   

A, mam coś do dodania, mianowicie mam stronkę i serwer. Możnaby mi przesyłać, a ja bym wstawiał na serwa [płacę za niego, więc nie zniknie od tak].
_________________

 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 11, 14:35   

przemusio, raczej będziemy dawać kilka linków, ale ten z twojej strony jeśli nie będzie wadliwy, to możemy jako taki główny dać.

PSwojownik123, ja nie robiłem poprawek do tej mapy.
_________________
Good night white pride
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 11, 17:12   

Ponceriusz, ja dałem taki tylko przykład. Nie miałem na myśli takiego "ostatecznego" schematu.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz