ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Warlike
28 Styczeń 11, 14:30
Mapa - cele misji
Autor Wiadomość
Ziko 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Wiek: 32
Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 14:16   Mapa - cele misji

Witam wszystkich użytkowników tego forum,
od kilku dni tworzę własną kampanię w Stronghold Crusader, jak narazie dobrze mi idzie, jednak pojawił się problem, spróbuję go opisać po krótce:
otóż stworzyłem misję w której znajdują się dwa zamki, jeden mój drugi jakiegoś przeciwnika bez króla, znajdują się tam tylko stacjonarne wojska (nie steruje nimi nikt jak to jest np. w grze losowej), prócz tego co kilka miesięcy ustawiłem inwazję aż do tej najpotężniejszej do której nie może dojść (czyli przed tym atakiem trzeba zniszczyć wszystkie wrogie jednostki znajdujące się na mapie). Chciałem ustawić cel misji: zniszczyć wszystkie wrogie jednostki znajdujące się na mapie, jednak nie widzę tutaj takiej opcji.. jest jakiś myk na to?

Mam nadzieję, że ktoś mi tu pomoże.

Pozdrawiam
Konrad
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 14:19   

Jest, mianowicie 'Brak wroga na mapie' oraz 'wszyscy wrogowie i inwazje wykorzystane'
To takie opcje ;)
_________________

 
 
Ziko 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Wiek: 32
Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 14:42   

Właśnie gdy ustawiam "brak wroga na mapie" to nic się wtedy nie dzieje, zabijam wszystkich i nic.
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 15:01   

Ewidentnie musiał zostać choćby jeden ludek, a jeśli nie to : mogę mapę ? Spróbuję coś wymyślić.
_________________

 
 
Ziko 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Wiek: 32
Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 15:07   

Zrób sobie nową mapę, usta swój i np. żółtego siedzibę (usuń od żółtego króla), dodaj przeciwników (kilka) przy siedzibie, ustaw parę inwazji i będziesz miał to samo co Ja. Nic Ci się nie zrobi.
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 15:24   

Zapewne ustawiłeś tylko warunek 'Wszyscy wrogowie i inwazje wykorzystane'. Ten warunek samemu nigdy nie działa. Musisz dodać jeszcze 'Brak wroga na mapie'. Innej opcji nie ma, poza błędem w grze.
_________________

 
 
Ziko 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Wiek: 32
Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 17:00   

Jak ustawiam tak jak Ty piszesz, to oprócz tego wyskakuje mi cel: negocjuj ze szczurem..
Poza tym, nie chce aby wszystkie inwazje były wykorzystane, tylko same wyeliminowanie wroga na mapie. Inwazja jest tylko przeszkodą.
Jak to zrobić?
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 17:02   

Musisz też ustawić w efekcie bodajże, hmm... 'Wstrzymaj powtarzające się inwazje', lub coś w ten deseń.
_________________

 
 
Skryty w cieniu 
Wolny chłop

Gra w: Sh1,ShC,minecraft
Wiek: 25
Posty: 63
Skąd: Kalisz
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 17:42   

Ja chyba wiem co ci nie wychdzi Ziko.Musiał byś usunąć siedzibę, bo nią i kmieci stronghold traktuje jak wroga i może dlatego nie zalicza Ci tego celu.
 
 
Ziko 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Wiek: 32
Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 17:43   

Jak ustawiam te dwie opcję plus to co napisałeś, nie wyświetlają się wówczas żadne cele misji.
 
 
 
Skryty w cieniu 
Wolny chłop

Gra w: Sh1,ShC,minecraft
Wiek: 25
Posty: 63
Skąd: Kalisz
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 17:46   

[s]Sbrubój[/s] Spróbuj zrobić tak jak Ci przed chwilą napisałem.


* * *
Nastęmpne tak napysane połsty wylondójom w koshu byz godonia.

Poprawiamy niemal każdy Twój post, może wystarczy?
- Kacper
Ostatnio zmieniony przez Kacper 27 Styczeń 11, 19:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Ziko 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Wiek: 32
Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 18:02   

Usunąłem siedzibę i włączyłem - brak wroga na mapie - zwycięstwo. Dalej nic.
Dodam, że inwazje są nadal przeprowadzane, ale powinno być zwycięstwo już przy wyeliminowaniu wrogów na mapie.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 18:06   

Mamy rozumieć, że na Twojej mapie znajduje się tylko Twoja siedziba z lordem i kilka wrogich jednostek. Czy tak ?

P.S. Sprawdź czy warunek zwycięstwa ma ustaloną datę [ np. na rok wcześniejszy niż misja się zaczyna ]
 
 
 
Ziko 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Wiek: 32
Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 18:09   

Nie, na mapie znajduje się Moja siedziba z lordem oraz siedziba przeciwnika bez lorda z jednostkami + inwazje. Moim warunkiem zwycięstwa jest: wyeliminowanie tylko wrogich jednostek przed ostatnią inwazją. Nie mam pojęcia jak to ustawić, próbuję wszystkiego i nic..
Warunek zwycięstwa jest ustawiony po inwazji ostaniej.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 11, 18:14   

Wydaje mi się, że problem tkwi w siedzibie bez lorda. Mam przeczucie, że sama siedziba działa jako wróg, ponieważ nie ma lorda. Powinieneś albo dać lorda, albo wywalić siedzibę i zbudować wrogowi jakieś zabudowania złożone z samego muru.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz