ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Duchy i inne zjawiska paranormalne
Autor Wiadomość
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 14 Kwiecień 09, 15:13   

Przecież to dziwne, że udało im się rzekomo nagrać właśnie ruch tej lalki. To nie problem przekręcić głowę lalce, albo władować do niej specjalny mechanizm. Zobaczcie, że film urywa się jeszcze jak ona wrzeszczy i nie można dojść czy to była naturalna reakcja. [W filmach też są sztuczne reakcje, a jednak wyglądają na naturalne]
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 14 Kwiecień 09, 16:59   

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Nie prawdziwe, ale fajnie wygląda :P
_________________

 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 12 Maj 09, 18:56   

lol a czemu w ogóle ona nagrywała lalke? Chyba skoro lalka naprawde sie sama odwróciła, to kamerzysta też by sie wystraszył, i nie wyłączyłby natychmiast kamery, tylko ją upuścił. A, i przerażone duchem dziewczyny czym prędzej popędziły na youtube ostrzec świat przed duchem, co? Lol, trzeba mysleć jak się coś takiego ogląda... Co do duchów mam do tego podejście racjonalne, a nie maniakalne. Osobiście jestem przekonany do zycia pośmiertnego, ale duchy chodzące w łańcuchach i zakrwawionych togach, to chyba przesada? Ja jestem niewierzący więc jeśli chodzi o pojawienie się duchów z prośbą o modlitwę to co do tego nie jestem do końca przekonany, i pilnowanie ich przez pana boga to też raczej stwierdzenie mało przekonujące. Tak czy siak, i tak kiedyś sie wszyscy dowiecie jak jest po śmierci bo i tak każdy z nas umrze wiec podniecanie sie duchami to raczej nie sprawa priorytetowa...
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 15 Maj 09, 16:40   

Jestem Chrześcijaninem, więc powinienem poniekąd wierzyć w zjawiska paranormalne, aczkolwiek nie być ich zwolennikiem. Ale dostawmy wiarę na bok.

Wierzę, czy nie wierzę? Po głębszym zastanowieniu się nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Wierzę w to co widzę. Ducha jeszcze nie spotkałem i nie gadałem z żadnym, więc nie mogę potwierdzić ich istnienia. Zajścia, które mogły przypominać spotkanie z duchem miały miejsce nie rzadko, ale na wszystko znalazło się racjonalne wytłumaczenie. Nie jestem człowiekiem bojaźliwym i rzadko kiedy czegoś się obawiam. Oczywiście jak idę sam po zmroku po lesie, czy jakiejś opuszczonej drodze, to lekki strach odczuwam, ale nie na tyle, żeby rozglądać się za siebie 10 razy na minutę. Lubię oglądać historie, programy i różne tego typu sprawy o duchach. Jestem zwolennikiem horrorów, więc taka tematyka bardzo mnie interesuje. Ale uwierzę w ducha, jak do mnie jakiś przyjdzie pogadać.

Co do tego filmiku, to sprawę macie przedstawioną wyżej. Zbyt duży zbieg okoliczności. Ale na to też można znaleźć odpowiedź.
thompson napisał/a:
czemu w ogóle ona nagrywała lalke?

Jakbyś Ty nauczył się brzuchomówstwa, to też pewnie jakiś pierwszy występ by twoi rodzice chcieli nagrać, żeby mieć na pamiątkę, zwłaszcza, że tamta dziewczynka jest bardzo młoda, a im młodsze dzieci, tym więcej materiałów chcą zgromadzić ich rodzice, jak się czegoś nowego nauczą itd.
thompson napisał/a:
Chyba skoro lalka naprawde sie sama odwróciła, to kamerzysta też by sie wystraszył, i nie wyłączyłby natychmiast kamery, tylko ją upuścił.

Kamerzysta mógł pomyśleć, że te obrócenie głowy dziewczynka zrobiła specjalnie i dopiero zaniechał nagrywania, jak usłyszał krzyk swojej pociechy. Wyłączył kamerę, a nie rzucił nią, bo ma mocne nerwy i/albo uznał to za jakiś kawał. Różne mogą być wytłumaczenia jego działań.
thompson napisał/a:
A, i przerażone duchem dziewczyny czym prędzej popędziły na youtube ostrzec świat przed duchem, co?

Tutaj odpowiedź jest dziecinnie prosta. Dostał to jakiś znajomy, potem dał innemu znajomemu, ten zaś innemu, bo takie coś często się nie zdarza, aż trafiło to do jakiegoś YTbowca, który pragnął tym rozruszać swój profil. Teraz już nic ludzi nie zdziwi. W końcu takie mamy czasy.
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 17 Maj 09, 09:17   

Aha. Przerażone dziewczyny uciekły z domu, poczym wpadł do nich znajomy i zabrał film... A jak ty byś kogoś nagrywał, i nagle duch rzekomo pojawiłby się w kadrze, to każdy dostałby ze strachu szajby, nie? I co wtedy byś zrobił z kamerą? Też byś się wystraszył i byś pobiegł bo to byłaby naturalna reakcja. Ten filmik to dla mnie po prostu pierdoły.

Lol, kamerzysta zobaczył gadającą lalkę i pomyślał "jakiś dowcip"? To bez sensu przynajmniej dla mnie.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Mixer 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Medale: Brak

Wysłany: 22 Czerwiec 09, 12:19   

Jeżeli jest się Chrześcijaninem, to znaczy że się wierzy w Boga. A wierząc w Boga przyjmujesz do wiadomości że jest ktoś taki jak szatan. A wierząc w szatana (chodzi mi tu o wierzenie że istnieje) w pewnym sensie wierzysz w Demony i duchy. To wszystko się łączy. Biblie można rozumieć na wiele sposobów.
_________________
Polak Węgier dwa bratanki, i do szabli i do szklanki!
Lengyel, magyar két jó barát, együtt harcol, s issza borát!

Przyjaźń wiecznie!
Barátság örökké!
Friendship forever!
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 8 Kwiecień 11, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
xSoNyx 
Wolny chłop


Wiek: 29
Posty: 79
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 22 Czerwiec 09, 12:56   

Ja wierze w takie badziewie... i w inne ale po prostu staram się o tym nie mślec zbyt często ponieważ boję się ... że może mi coś skoczyc przed oczami i padnę trupem na zawał...

To nie jest zbyt miłe jak ci coś wyskakuje przed oczami :D

co do tej lalki może i to byc fake ale ta reakcja dziewczynki jest zbyt naturalna !!!
_________________
Nie ma takiej wojny której nie można wygrać.
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 22 Czerwiec 09, 12:59   

Ja właśnie mam tak samo Sony...
Nie myśle o tym ale raczej staram się.Nie raz mi coś wyskoczyło przed oczami białego w nocy.I raz wyskoczyłem z domu i uciekłem do rodziców...
 
 
xSoNyx 
Wolny chłop


Wiek: 29
Posty: 79
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 22 Czerwiec 09, 13:36   

raz tak miałem w wieku 12 lat;p naglądałem się egzorcyzmów , duchów: P i różnych takich ze mi potem szajba waliła po nocach widziałem cienie na podłodze ciągle mi się wydawało że coś stoi nade mną i się gapi na mnie raz miałem nawet tak że zauważyłem coś przy dzwiach ale coś w stylu płasczu w nocy mi migło przed oczami....

Raz nawet miałem sen że spadałem w otchłań która nie miała końca jak się obudziłem nie wiem czy k*** latałem :D czy co ale po prostu spadłem na łóżko z wysokości około 20 cm:P.

O jedno słowo za dużo... Panzer.
_________________
Nie ma takiej wojny której nie można wygrać.
Ostatnio zmieniony przez Panzer 22 Czerwiec 09, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mixer 
Osadnik


Wiek: 29
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Medale: Brak

Wysłany: 22 Czerwiec 09, 15:09   

Czasem zdarza się takie coś no ale bez przesady żeby od razu uciekać. Czasem też tak mam że otwieram oczy i wydaje mi się że coś przede mną stoi ale wtedy zazwyczaj na to nie reaguje, gdyż mam pewność że tam niczego nie ma. Czasem mam tak że się budzę i widzę przed sobą czarną postać, za pierwszym razem całkiem mocno się przestraszyłem ale teraz gdy coś takiego widzę po prostu albo tak jak wcześniej pisałem nie reaguje albo gapie się w to do puki samo nie zniknie. Ciemność lubi płatać figle, ale ja lubię właśnie takie rzeczy bo z rana jest się z czego pośmiać xD
A co do waszych wypowiedzi, najlepiej olać takie zwidy albo pośmiać się z samego siebie :D
_________________
Polak Węgier dwa bratanki, i do szabli i do szklanki!
Lengyel, magyar két jó barát, együtt harcol, s issza borát!

Przyjaźń wiecznie!
Barátság örökké!
Friendship forever!
 
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 23 Czerwiec 09, 11:21   

To pamiętam jak zszedłem na dół pograć na komputer i mi się takie białe pokazało i uciekłem na góre a potem okazało się że to (niby) wygaszacz ekranu hahahah.
Już na takie coś mniej reaguje.I teraz już nie uciekam :D .
Ostatnio zmieniony przez Nice Friend 23 Czerwiec 09, 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 23 Czerwiec 09, 11:38   

Nice Friend napisał/a:
zeszłem

Zszedłem. Zeszłam to mówią baby :E

Ja pamiętam kiedyś (ze dwa lata temu) na wakacjach mniej więcej w godzinach po północy naczytałem się i naglądałem sie zdjęć na paranormalne.pl i nieznane.pl. Potem przyśnił mi się duch, a że był realistyczny, też się zestrachałem. I przez parę dni nie mogłem zasnąć xD
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 23 Czerwiec 09, 15:08   

To ja kiedyś oglądałem Czynnik PSI i mam bezsennosć ale na 99.9% nie z tego powodu.Śniły mi się duchy itp ale potem nie chciałem zwracać uwagi i mi teraz nic się nie śni złego :)
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 10, 16:45   

Ej sorki ze odświeżam temat po roku ale po co zakładać tą samą tematykę?

Oglądałem kiedyś z tatą taki program SzokVideo i tam są pokazywane różne wypadki itd. no i było pokazane jak w pewnym domu duch (poltergiest czy jak to się pisze) zaczął rzucać przedmiotami szklanymi aż trafił w pewną panią i ona umarła :(

Ja miałem kiedyś tak że biegałem sobie z pokoju do kuchni (takie żarty) a w pokoju było ciemno i jak do niego wbiegłem to mi się wydawało że coś tam w rogu takiego mojego wzrostu jest BIAŁEGO i nie wiem czy to zwidy czy duch ale tak się wydawało i szybko wróciłem do rodziców którzy siedzieli w innym pokoju i już tam siedziałem a potem musiała mnie mama odprowadzać do łazienki :( (miałem 5 lat)

Nawet teraz jak zasypiam to się boje patrzyć na pokój tylko patrze na moją ścianę, a jak się odwrócę to mi serce wali bo na cokolwiek co po patrze ma dziwny kształt :( popatrzcie sobie kiedyś w nocy na obraz, obrazek (najlepiej jakiś portret) mi się zawsze wydaję że tam jest jakaś straszna twarz i co 0,1 sec się zmienia :(

Ja nigdy nie oglądam filmików na youtube o duchach bo się boję :(

A jak wyjaśnicie latanie dzieci, przedmiotów i dziwnych cieni oraz duchy poltergiest?

P.S. Czytając ten temat przeraziłem się, spociły się ręce, zimno mi się zrobiło, pisząc ten post trzęsły mi się ręce i pisałem tak co 10 słowo: pprzzykłład po prostu nie lubię takich spraw :(

P.S.2. Mi się często śnią "prorocze" sny :(

P.S.3. Ja jestem katolikiem i wierzę w duchy, cała klasa się ze mnie śmieje, ale mama mi zawsze mówi, jak jest Bóg to jest i Szatan

:cry: =czasem nawet tak wyglądam po słuchaniu takich rzeczy
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 10, 20:35   

SzokVideo to maszyna do robienia strachu i popularności. Niezależnie co obejrzysz, twórcom tego właśnie o to chodzi, żeby widza przestraszyć. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach dysponując wysokiej jakości technikami filmowymi i komputerowymi fotomontaże i inne efekty, ktore wyglądają jak prawdziwe są bardzo łatwe do zrobienia. A propo tego biegania w ciemnym pokoju - zakładając, że tego nie zmyśliłeś i że uznajemy fakt istnienia duchów - dusza to związana porcja energii, która napędza żywy organizm. Nie ma prawa być widoczna ani nie ma prawa niczym rzucać, bo jest niematerialna, więc jeżeli ktoś niby na sieci nagrał ducha, to jest oszustem.

do PS 1: Po pierwsze i najważniejsze - nie denerwuj się. Jak cie wnerwia obraz, to go odwróć albo wynieś gdzie indziej.

do PS 2: Nie tylko tobie, nie ma to żadnego związku z duchami i straszydłami. To po prostu zdolność umysłu, którą może wykształcić sobie każdy. Często właśnie dzieci doświadczają takich zjawisk, kiedy to ich umysł dopiero się rozwija i niektóre rzeczy, które nie zdarzają się normalnie, mogą czasem się ujawnić.

do PS 3: (Nie urażając katolików) DarnokOK jesteś za młody, żeby stresować się kościelnymi pogaduszkami o diable. Z resztą, niezależnie w jakim wieku będziesz, nie powinieneś. Mama choć rodzic, też się ma prawo mylić.

USZY DO GÓRY
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz