ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Twój ulubiony i najlepszy wg Ciebie system operacyjny.

Jaki jest twój ulubiony Windows?
Windows 7
37%
 37%  [ 27 ]
Windows Vista
1%
 1%  [ 1 ]
Windows XP
54%
 54%  [ 39 ]
Windows 2000
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 98/95
2%
 2%  [ 2 ]
Windows 3
1%
 1%  [ 1 ]
Wolę Linux'y
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 72
Wszystkich Głosów: 72

Autor Wiadomość
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 11 Sierpień 12, 20:56   

Po przesiadce na 7 powiem, że XP to przestarzały gniot ;P. Zły nie jest, ale straszny graficznie, co zresztą nie dziwi, bo ma już swoje lata.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 12, 10:20   

Siwy napisał/a:
Po przesiadce na 7 powiem, że XP to przestarzały gniot

Tyś chyba na 7 problemów z svchost nie miał, że tak mówisz. Windows 7 jest strasznie zbugowany. Najczęściej spotykanym bugiem jest żądanie praw administratora od administratora. Na szczęście jest dość przydatne Aero.
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Sierpień 12, 11:55   

Bzyk napisał/a:
Najczęściej spotykanym bugiem jest żądanie praw administratora od administratora


To siębaardzo często zdarza, a czasami miałem tak, że pomimo faktu bycia adminem odmawiało mi dostępu.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
ElmO0o 
Wędrowiec


Posty: 9
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 12 Sierpień 12, 13:44   

Windows xp .
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 12, 14:45   

Ja dałem Win 7 :mrgreen:
_________________
|M|pr0
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Sierpień 12, 16:31   

No faktycznie sam zauważyłem ten bezsens z prawami administratora. Co nie zmienia fakty, że 7 jest moim zdaniem zdecydowanie lepszy od XP. jednak mimo wszystko głównie jeśli chodzi o wygląd. Jednak poza tymi prawami administratora nie miałem zbyt wielu problemów dotychczas.
 
 
Rahnen 
Burżuj

Wiek: 27
Posty: 220
Skąd: Małopolska
Medale: Brak

Wysłany: 14 Sierpień 12, 17:16   

Siwy napisał/a:
No faktycznie sam zauważyłem ten bezsens z prawami administratora. Co nie zmienia fakty, że 7 jest moim zdaniem zdecydowanie lepszy od XP. jednak mimo wszystko głównie jeśli chodzi o wygląd. Jednak poza tymi prawami administratora nie miałem zbyt wielu problemów dotychczas.


Taa..... Era XP wg mnie już jest zakończona. Na siódemce gry i aplikacje wszystkie działają. Nawet Age of Empires: Expansion mi działa a już dosyć dawno temu nie działało mi na XP.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 14 Sierpień 12, 19:39   

Poczekajcie, aż was svchost zacznie nękać to przestaniecie wychwalać Windowsa 7. :)
Obciąża procesor do 100%, często po włączeniu komputera lubi mnie (baaaardzo delikatnie mówiąc) denerwować. Dzięki temu wszystko będzie się ciąć, a o muzyce mogę zapomnieć! Żeby restart pomógł, o nie!
Najgorsze jest to, że to ustrojstwo to proces systemowy i za Chiny Ludowe nie idzie tego wyłączyć, bo cały Windows staje się niestabilny. Potem zaczyna padać explorer.exe... I użytkowanie komputera można uznać za zakończone, chyba, że ktoś jest posiadaczem systemu innego niż Windows. I to nie tylko ja mam taki problem, to ogromny problem.

Choć najbardziej rozbawił mnie fakt, gdy byłem u kumpla, to Windows uznał, że pliki systemu są szkodliwe.

Windows 7 to po prostu Vista SP3. Ja im dam kończenie wsparcia dla XP...
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 12, 07:54   

XP i nic więcej. To chyba najbardziej dopracowana wersja, mogli by odgrzać ten kotlet:-P
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 12, 10:03   

Zgadzam się z kolegą powyżej. XP-eka mam od kiedy pamiętam i moim zdaniem jest to najlepszy Windows. Niektórzy kumple pozmieniali na Vista i 7 ale to podobno niewypały ( chociaż jak byłem tydzień u kuzyna i on miał 7 to może być ).
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 15 Sierpień 12, 11:09   

Maciek napisał/a:
podobno niewypały

Jak możesz mówić, że XP to najlepszy windows skoro nie używałeś innych? Porównujesz go tylko do 98?
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 12, 12:20   

To teraz w końcu czysto informatyczna teoria(po raz pierwszy). Więc zacznijmy od tego, iż windows95 powstał na dosie, windows 98 na windowsie 95, windows 2000 na windowsie 98,
windows xp na windosie 2000, windows vista na xp, windows 7 na viscie.

Po pierwsze to jest temat jaki jest twój ulubiony system, a nie najlepszy. Windows xp mimo, iż nie jest młody jest bardzo łatwy w obsłudze i posiada prawie wszystkie te same cechy co vista
i można na nim grać w gry od win 95, a nawet od dos'a jeśli posiadamy np. dosbox) po gry na windows 7. Najgorsze w nim jest to, że maksymalnie może posiadać tylko 3,25gb pamięci ram co jest dość poważną przeszkodą na tle dzisiejszych gier. Jeśli zaś chodzi o wygląd to po pierwsze pasek startu można zmienić na 3 warianty systemowe lub jeśli komuś się nie podobają można ściągnąć z internetu stabline bez wirusowe wersje, a tapety na windows można sobie robić jakie się chce. Jeśli komuś nie podobają się okienka w xp to można je także zmienić.

Jeśli chodzi o vistę to jest o wiele stabilniejsza niż windows 7. Często może nas zirytować w przypadku średniej ilości wirusów tekst: "Eksplorator windows przestał działać" i nie można nic zrobić, choć ja mam sposób na to, aby się ich pozbyć nawet w takiej chwili, a nie lecieć do serwisu. Jeśli chodzi o wygląd to jest on tak samo dobry jak w win7. Na systemie windows vista raczej ciężko pograć w gry starsze niż na winxp, nawet te co zostały wyprodukowane na winxp mogą nie dzialać. Jest to dość dobry windows. Maksymalna ilość ramu jest taka sama jak w win7 czyli jest dobrze. Jeśli ktoś chce się przenieść z windows'a xp to polecam na vistę.

Jeśli chodzi o windows 7 uważam, iż jest to największa porażka microsoftu. System stabilnością porównywalny do dos'a. Grafika na tym windowsie to przerobiona vista( cóż jak cały windows). Rzadko kiedy zadziała tutaj gra z windows 2000 lub starszych nawet z odpowiednimi programami. Nie ma tutaj nic szczególnego poza tą niestabilnością.

Jeśli chodzi o linuks'y to są one dobre zwłaszcza dla programistów. Interfejs graficzny świetny, choć i tak preferuję windowsy. NIESTETY tutaj nie zadziała większość jeśli nie żadna gra z platformy windows. Mimo to uważam, iż najnowszy linuks bije windowsa 7 na głowę.

Mój wybór padł na windows xp/vista i teraz proszę mi nie zarzucać, że nie korzystałem z innych systemów, gdyż posiadam zainstalowane win xp, vistę i 7 oraz linux'a debiana wraz z licencjami(dla czepialskich linuks nie wymaga licencji). Poza tym to nie jest temat, który os jest najlepszy tylko jakiego os'a lubisz najbardziej. - Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Poza tym widać, iż jako informatycy/programiści nie macie prawie żadnego pojęcia o komputerach, a wasza wiedza ogranicza się do tego jak zrobić stronę www/prostą grę w pascalu czy c++ oraz do tego jak wymienić podzespoły typu ram, kartę graficzną i dysk twardy, bo mogę się założyć że nie wiecie jak wymienić procesor czy naprawić dysk twardy z bad sektorów.
_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 15 Sierpień 12, 12:28   

Cytat:
Mimo to uważam, iż najnowszy linuks bije windowsa 7 na głowę.

Chyba dość ogólne pojęcie - jaka dystrybucja? Nie to, żebym się kategorycznie nie zgadzał. Sam korzystałem długo z Ubuntu i byłem bardzo zadowolony, ale mimo, że mam bardzo dobry sprzęt, to owy Linux mi działał... ślamazarnie. Gdzieś czytałem, że na Radeonach jest właśnie problem z Linuxami, a przynajmniej Ubuntu. Cóż, teraz miałem formata, może gdybym zainstalował Linuxa ponownie działałby dobrze - zobaczę niebawem.

Przesiadłem się na 7 z XP i uważam, że nie jest na pewno gorszy, a wręcz lepszy. Poza tym bugiem z administratorem nie miałem żadnych problemów (no, jedynie w kEDzie nie widać nazw plików na zakładkach, ale to wina programu - nie jest rozwijany od x lat).

Cytat:
Jak możesz mówić, że XP to najlepszy windows skoro nie używałeś innych? Porównujesz go tylko do 98?


Dokładnie ;]. Zanim nie przesiadłem się na 7 też byłem sceptycznie nastawiony i stałem za XP, ale po przesiadce zmieniłem zdanie, tak więc, Maćku - korzystaj, a potem oceniaj.

___________________________________

Na ogół informatyków dzieli się na software'owców i hardware'owców. Akurat na sprzęcie się nie znam i co z tego, to oznacza, że kiepski ze mnie programista? Pomijam kwestię, że generalnie hardware to "niższa" półka (oczywiście poza jakimiś nowymi maszynami, a nie wymianą podzespołów).
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 15 Sierpień 12, 13:36   

Szeryf99 napisał/a:
maksymalnie może posiadać tylko 3,25gb pamięci ram co jest dość poważną przeszkodą na tle dzisiejszych gier.


Dowaliłeś, jaka gra wymaga 4GB ramu pod XP?
Szeryf99 napisał/a:
Jeśli chodzi o linuks'y to są one dobre zwłaszcza dla programistów.

Może jakoś uzasadnij? ;)
Szeryf99 napisał/a:
Poza tym to nie jest temat, który os jest najlepszy tylko jakiego os'a lubisz najbardziej.
Co to ma do rzeczy? Jak wybiera się ulubiony system to też pasuje znać inne, żeby mieć jakieś porównanie.
Szeryf99 napisał/a:
Poza tym widać, iż jako informatycy/programiści nie macie prawie żadnego pojęcia o komputerach, a wasza wiedza ogranicza się do tego jak zrobić stronę www/prostą grę w pascalu czy c++ oraz do tego jak wymienić podzespoły typu ram, kartę graficzną i dysk twardy, bo mogę się założyć że nie wiecie jak wymienić procesor czy naprawić dysk twardy z bad sektorów.

haahha, jeśli chodzi Ci o mnie to nie trafiłeś, bo każdy swój blaszak składałem własnoręcznie, co do wymieniania sprzętu to jest ono tak banalne, że zaryzykuję stwierdzenie, że nawet Ty to potrafisz. A win7 ma opcję naprawiania uszkodzonych sektorów (pyta przy tym np przy podpięciu pendrive) więc kliknąć napraw też chyba każdy potrafi ;)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 12, 14:27   

Takim gów*** to bardziej sobie zrypiesz hdd/nie wyleczysz go to końca. Wiesz może co to jest hdtune?

Co się tyczy gier na xp z ponad 3gb ram'u to masz przykład:

Zalecane wymagania sprzętowe Wiedźmina 2:
Procesor: Intel Quad Core lub podobny AMD
Karta graficzna: GeForce 260 z 1GB pamięci / Radeon 4850 HD z 1GB pamięci
Pamięć RAM: 3GB na Windowsie XP (4GB na Windows Vista i 7)
Dysk twardy: Przynajmniej 16GB wolnego miejsca

Więc jeśli chciałbym pograć na najwyższych wymaganiach to ram'u potrzeba zapewne 4/4,5gb, a windows xp ma tylko 3,25.

Tutaj zalecane wymagania arcania gothic 4:
Recommended Requirements * OS: Microsoft"Y Windows"Y XP / Vista / Windows 7 * Processor: Intel Core I7 @ 3 GHz / AMD Phenom II x4 @ 3 GHz * Memory: 4 GB RAM * Graphics: GeForce GTX 295 * DirectX"Y: DirectX 9.0c or higher * Hard Drive: 9 GB HDD Space * Sound: DirectX 8.1 compatible sound card życzę wszystkim powodzenia w graniu na full detalach :DDD (jeszcze mam nadzieje ze to błąd choćpo G:3 nic mnie juz nie zdziwi- wkońcu miał śmigac na komputerach na których chodził G:2)

Więc gra cięła by się niemiłosiernie skoro nawet zalecanych wymagań bym nie spełniał. Poza tym nie chodziło mi o składanie czegoś tak banalnego jak jednostki centralnej tylko laptopa cwaniaczku.

Edycja: Kacper
_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
Ostatnio zmieniony przez Kacper 15 Sierpień 12, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz