ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Bordinio
29 Sierpień 11, 10:51
Konkurs na mapę do Stronghold #3
Autor Wiadomość
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 31 Grudzień 10, 13:34   Konkurs na mapę do Stronghold #3

TEMAT: najładniejszy krajobraz w trybie swobodnej budowy.
REGULAMIN:
-mapa musi być zrobiona w sh1
-wszystkie triki są dozwolone
-mapy muszą być zrobione w trybie swobodnej budowy
- Oczywiście zabronione jest wstawianie nieswoich prac, w wypadku wykrycia oszustwa, uczestnik zostaje zdyskwalifikowany z konkursu
-mapa musi mieć rozmiar 300x300


Uczestnicy:

-Przemusio
-Olowek
-Adax
-ponceriusz
-Tay
-Siwy
-DarnokOk
-Threeth

Jurorzy:
-Lowcakur
-Odyn
-Willhelm III
-brennus
-Artut97

KRYTERIA OCENY
- krajobraz(w podpunktach!)
Kategorie na plus:

a) różnorodność krajobrazu- chodzi tu o to, czy nie ma pustych miejsc w krajobrazie i zastosowanie różnych typów podłoża(1/10)
b) pomysłowość- zastosowanie trików, ruin, mostów, ogólnie niestandardowych elementów(1/10)
c)realizm krajobrazu(1/10)
Kategorie na minus:

d) chaotyczność-mapa wygląda strasznie chaotycznie(wszystko bez ładu i na oślep zrobione) (0/-4)*
e) monotonność krajobrazu - cały czas coś się powtarza, np jeden typ podłoża i drzew jest na całej mapie(0/-4)*
f) kwadratowość krajobrazu- np rzeka jest kwadratowa(tylko rzeka) wystawiamy ocenę -1/-4, jeśli więcej np kwadratowe wzorki z podłoży to -2/-4 itp. (0/-4)

-Komentarz do ogółu mapy, nie wlicza się do średniej.

* w tych kategoriach wolno dawać tylko punkty na minus, które są odliczane od średniej. Nie trzeba dawać na minus, jeśli w danej mapie nie ma kwadratowych elementów dajemy 0 punktów na minus(przykład).

Kilka słów na temat wyglądu mapy. Jeśli mapa będzie miała opcje budowy zamku i osady, a wcale nie musi i nie wpływa to na ocenę(NOWE), to ruiny muszą być innego koloru niż gracz(w tym wypadku należy zmienić tryb na inwazje przez alt+, i po umieszczeniu ruin zmienić z powrotem) Natomiast jeśli mapa nie ma opcji budowy, ruiny mogą być koloru gracza.

Postanowiłem troszeczkę zmienić system nagród. Jeśli będą 4 mapy wystawione(wątpię) to będą nagrody tylko za 1 i 2 miejsce(!), natomiast jeśli pięć lub więcej to system będzie normalny. Nagroda to oczywiście kolor i ranga za pierwsze miejsce, no i wpis do Hali Sławy
PRACE WSTAWIAMY 21.01.2011!

Obowiązują teraz zasady z tego tematu. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, ew. nie podoba mu się nowy system ocen, niech pisze w starym temacie, ten jest do map.
Ostatnio zmieniony przez Odyn 27 Styczeń 11, 18:24, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 31 Grudzień 10, 13:49   

Mam dwie uwagi:
1. Proponuję odsepawrować fabułę od kategorii na minus, bo wygląda jakby takową miała być
Threeth napisał/a:
f) kwadratowość krajobrazu- np rzeka jest kwadratowa(tylko rzeka) wystawiamy ocenę -1/-4, jeśli więcej np kwadratowe wzorki z podłoży to -2/-4 itp. (0/-4)
-fabuła- skala /4 - pomysłowość fabuły


2. Z wysyłaniem mapy mogłoby być tak jak Ci pisałem. Czyli :
21.01.11 - Wszyscy wysyłają Ci link do map na PW, łącznie z fabułą [chodzi o to, żeby wysłali tak, jak miałby wyglądać ich post]
21/22/23.01.11 - Wystawiasz cały temat z mapami.
To taka moja propozycja, rób co chcesz ;)
_________________

 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 31 Grudzień 10, 13:53   

Mogłoby być, ale ja też biorę udział w konkursie, więc niektórym mogłoby to przeszkadzać.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
olowek 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1
Wiek: 29
Posty: 217
Skąd: Przeworsk
Medale: Brak

Wysłany: 31 Grudzień 10, 14:00   

Rozumiem, że na mapie nie musi być specjalnego miejsca dla rozwoju osady, gdyż jak napisałeś Threeth, mapa nie musi mieć opcji budowy tzn. że nie musimy budować budynków??
_________________
Moje mapy:
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 31 Grudzień 10, 14:09   

Dokładnie tak.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 31 Grudzień 10, 16:42   

A jeśli jest miejsce na budowę, to np. most może być koloru gracza ? Zrobiłem już, a nie chce mi się drugi raz za bardzo ;].
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 31 Grudzień 10, 17:22   

W sumie to może być.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 11, 10:25   

Ej tu umieszczamy te mapy? i do 12 w nocy można umieszczać?
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 11, 14:10   

Tak, w tym temacie umieszczamy mapy. Ja jednak swojej nie zamieszczę, nei miałem pomysłu, ochoty i chęci na robienie map.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 21 Styczeń 11, 14:21   

Ja pierwszy ? Dobra ;)

Kotlina



W północno-zachodnim narożniku mapy znajduje się dwuspadowy wodospad, skąd płynie rzeka dzieląca mapę pod skosem na pół. Nieco poniżej wodospadu jest duży kamieniołom. Całą północną część mapy zajmuje spora wyżyna, na której dominuje mieszany las sięgający drugiego kamieniołomu w północno-wschodnim rogu. W dolnym biegu rzeki wybudowano kamienny most łączący oba brzegi bystrej rzeki – jest to jedyne miejsce, gdzie można przez nią przejść. Po wschodniej stronie rzeki, zaraz za mostem, jest wysoka góra, na której leży jedyne złoże rudy żelaza.

Download
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 21 Styczeń 11, 14:33   

Górskie jezioro



Fabuły nie ma, gdyż nie jest ona obowiązkowa, ani punktowana.


Download
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 11, 15:46   

Christmas Fortress

- 'Święta tuż, tuż, a prezenty nie gotowe.' - w tej mapie wcielamy się w postać Św. Mikołaja (tego ''coca-colowego''), który zaspał na Boże Narodzenie i nie ma fabryki prezentów.
- 'Święty Mikołaju ! Elfy ustawiły już choinkę !' - podpowiedź – buduj między choinką, a opuszczoną kopalnią.



http://www.megaupload.com/?d=XQP4G6QN - download
_________________

 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 21 Styczeń 11, 15:56   

Przemusio - zmień rodzaj mapy na krajobraz (single), bo aktualnie jest jako mapa multiplayer ;) . Zanim ją znalazłem, to troche potrwało (była robiona już dość dawno, bo wchodząc w mapy przez edytor była chyba na 10 miejscu - mam ustawione wg daty modyfikacji)... ;]

[ Dodano: 21 Styczeń 11, 15:58 ]
Swoją drogą to bardzo szybko ją skończyłeś :D . Ja wtedy jeszcze nawet nie zacząłęm... Dopiero pierwszy projekt powstał na drugi dzień po ukończeniu Twojej, a potem i tak ten projekt porzuciłem ;P.
 
 
olowek 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1
Wiek: 29
Posty: 217
Skąd: Przeworsk
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 11, 17:04   

Wybrzeże





W mapie wyłączyłem możliwość tworzenia budynków, gdyż nie ma na niej zbyt dużo miejsca na dobrą rozbudowę, nie ma także żelaza i jest mało drzew. Fabuły nie chciało mi się tworzyć, ale jak nie trzeba to nie ma :) .
W lewym dolnym rogu na cyplu są niewielkie ruiny, a w centralnej części mapy mało widoczne ruiny mostku łączącego ląd z wyspą, na której są ruiny wieży.


http://www.speedyshare.co...17/Wybrze_e.zip
_________________
Moje mapy:
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
 
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

  Wysłany: 21 Styczeń 11, 17:21   

Moja mapa nie może sie równać z waszymi :( jest do kitu
Sokoli Szlak (nie miałem lepszej nazwy :P )

Wiem, mapa jest niechlujna, ale to przez to że zrobiłem trochę 1 stycznia a potem leniuch, i dopiero 20 stycznia i dziś skończyłem.
Ludek jest w ruinach bo on przetrwał :)
I jescze jedno, to kółko jeleni w ruinach przez to że mi się w edytorze nie pokazują jelenie i nie mogę usunąć :(

Fabułę zrobię jutro bo dziś mi się nie chce

DOWNLOAD NOW

Ktoś musi zająć ostatnie miejsce :)

Aha, to moja 1 mapa :oops:
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz