ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zaklepywanie Misji
Autor Wiadomość
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 10, 13:08   Zaklepywanie Misji

Na obecną sytuację taki jest spis misji:

Rozdział Pierwszy - Jan Hus
001-Sobór [Kokoju]
002-Proces [ponceriusz]
003-Powstanie [wojownik123]
004-Wyplenianie [wojownik123]

Rozdział Drugi - Narodziny Husytyzmu
005-Bunt [Lowcakur]
006-Bitwa pod Nekmierzem [wojownik123]
007-Tabor [ponceriusz]
008-Bitwa pod Sudomierzem [przemusio]

Rozdział Trzeci - I Krucjata Antyhusycka
009-
010-
011-
012-
013-
014-

Rozdział Czwarty - Per Aspera ad Astra
015-
016-
017-
018-
019-
020-

Rozdział Piąty - II Krucjata Antyhusycka, faza pierwsza
021-
022-
023-
024-
025-

Rozdział Szósty - Kontratak Husytów
026-
027-
028-
029-
030-

Rozdział Siódmy - II Krucjata Antyhusycka, faza druga
031-
032-
033-
034-

Rozdział Ósmy - Carpe Diem
035-
036-
037-
038-

______________________

Tutaj możecie zaklepywać misję. Wystarczy napisać, kto jaką robi, ew. ogólny zarys, jak ta misja by w jego oczach wyglądała. To umożliwiłoby ew. naprostowanie błędów, tak, aby ktoś nie zrobił np. terenu górzystego tam, gdzie była jedynie dolina i przepływająca przez nią rzeka.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
Ostatnio zmieniony przez Kokoju 6 Luty 11, 12:41, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 10, 13:13   

Ja biorę Proces.

[ Dodano: 19 Grudzień 10, 13:14 ]
Zaklepujemy do 2. rozdziału, żeby nie było tak jak z Aleksandrem.

[ Dodano: 19 Grudzień 10, 13:16 ]
Kokoju, jeśli Ty robisz misję 1., prześlij mi mapkę ze zrobionym krajobrazem i Konstancją, ponieważ w obydwu misjach chodzi o to samo miasto, a jeśli zrobimy inne... to raczej kiepsko wyjdzie.

Chyba, że na odwrót, ja robię pierwszy i Ci wysyłam, ale lepiej nie, bo będę opóźniał, albo też w ogóle w mojej misji nie zrobię miasta, jedynie jakieś wsie w okolicy.

A jeżeli Ty robisz miasto, to pamiętaj o położeniu Konstancji
http://img405.imageshack..../konstancja.png .
_________________
Good night white pride
Ostatnio zmieniony przez Kokoju 19 Grudzień 10, 14:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 10, 13:19   

Ja wezme Bunt.
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 10, 13:32   

Bitwa pod Sudomierzem :)
_________________

 
 
Krzysztof III 
Wolny chłop


Gra w: SHC
Wiek: 25
Posty: 82
Skąd: Ciechanów
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 10, 14:01   

Jeżeli mogę to z chęcią wezmę Bitwa pod Nekmierzem
_________________
Get ready for a nuclear attack. Thousands of tears shed, suffering and pain!
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 10, 14:13   

Ok, dopisałem was. Prosiłbym też sprawdzić na google earth lub z innych źródeł coś na temat okolic tychże miast, gdzie się dzieje akcja. Nie trzeba odwzorowywać w każdym kawałku okolic, ale tak, żeby np. nie robić miasta nadmorskiego w górach.
W misji Tabor nie trzeba zaś robić miasta (Husyci rozłożyli obóz pod tym miastem), gdyż samo miasto jest scenerią dla wielu wydarzeń, więc - tak jak w przypadku Pragi - lepiej zrobić kilka wersji i wybrać najlepszą.

@ponceriusz
W pierwszej misji, jak napisałem, chodzi o zebranie surowców poprzez zbieranie danin z wiosek naokoło miasta, więc ogółem będzie to nieco oddalone, bo w sumie trochę dziwnie by było jakby się miało całe wielkie miasto tylko po to, aby zebrać trochę zasobów i walczyć z paroma bandytami.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 10, 15:34   

Ja to właśnie robiłem przed konkursem :)
Kokoju napisał/a:
. Prosiłbym też sprawdzić na google earth lub z innych źródeł
_________________

 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 10, 11:38   

Kokoju, jeśli możesz, to nie ujawniaj trzeciego rozdziału przed wystawieniem pierwszego, żeby nie robić za szybko mapek. Tak robiliśmy misje do Aleksandra, i wiadomo, co z tego wynikło.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 10, 17:13   

Ja z powodu braku czasu i pomysłów będę musiał oddać czwartą misję, za co z góry przepraszam.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 28 Grudzień 10, 19:16   

Oj, szkoda Threeth, czekałem na wporzo mapkę ;) Trudno, ewentualnie ja mogę przejąć "Wyplenianie". Poponowałbym też, aby olowek wziął "Tabor", wtedy wszystkie mapy będą zajęte.

Edycja: Kacper
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
Ostatnio zmieniony przez Kacper 28 Grudzień 10, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 1 Styczeń 11, 16:05   

Prosiłbym o krótką fabułę do mojej misji, bo póki co wiem tylko, że gramy Husytami i znam ukształtowanie terenu. [jeśli odprawa jest, to proszę o link]
_________________

 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 2 Styczeń 11, 17:45   

przemusio napisał/a:
Prosiłbym o krótką fabułę do mojej misji


Juz sie robi. :D
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 6 Styczeń 11, 17:39   

Na jakim stopniu są wasze mapy? Ja swoje dwie zrobiłem, do I rozdziału potrzebne są tylko misje Kokoju i Ponceriusza.
@Kokoju, zrób aktualkę w tworzeniu map (patrz pierwszy post w temacie).
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 6 Styczeń 11, 20:19   

Ja mam dwie wersje, bo nie wiedziałem co dokładnie przedstawić w tej misji. W pierwszej jesteśmy oddziałem szwabów z Konstancji i atakujemy wiochę po drugiej stronie jeziora Boden (nad zachodnim brzegiem leży Konstancja, a wiocha nad wschodnim), która nie chce płacić podatków i którą wspierają czescy buntownicy.
W drugiej my jesteśmy wiochą po wschodniej stronie jeziora, którą atakują bandyci i Czesi, musimy wytrzymać inwazje, bo wsparcie dopiero rusza z Konstancji (albo dopiero jest w planach).

Obydwie misje robiłem na tej samej mapie (krajobrazie), więc może historyk mi pomoże i napisze, czy nad wschodnim brzegiem jeziora Boden (czy jak ono tam było) było więcej Czechów, czy Szwabów, czy Luksemburczyków, kimkolwiek my tu jesteśmy. I czy obydwie wersje są realistyczne (historycznie), bo fabuły zmyśliłem.

Dam linki jak tylko dostanę się do komputera na którym je mam (pierwsza jest skończona, druga jeszcze w robocie).
_________________
Good night white pride
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 6 Styczeń 11, 20:28   

ponceriusz napisał/a:
brzegiem jeziora Boden (czy jak ono tam było) było więcej Czechów, czy Szwabów, czy Luksemburczyków


Jezioro Bodeńskie, a nie jezioro Boden. Bylo zdecdowanie wiecej Szwabow, przecierz Badenia-Wittembergia to ojczyzna Szwabow. Czechow tam nie spotkales, w koncu pewien dystansik od Czech to byl(z 500 kilometrow, w Sredniowieczu 2 tyg. podrozy).
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz