ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Polityka Zagraniczna
Autor Wiadomość
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 21 Listopad 10, 21:08   Polityka Zagraniczna

Arena międzynarodowa otwiera się przed władcami w chwili przekazania odpowiednich dokumentów Ambasadorowi Stolicy Apostolskiej. Wówczas chrześcijańska Europa stoi przed jego krajem otworem.

W tym miejscu zawieramy pakty, podpisujemy i zrywamy sojusze, wypowiadamy wojny, ogłaszamy rozejmy i pokoje, rozszerzamy koalicje.
Od 1200 roku (II tura) istnieją dwa potężne sojusze, które zrzeszają najpotężniejszych władców Europy Środkowo-Wschodniej. Są to:
--> Przymierze Państw Południowych - Ks. Śląskie, Z. Sandomierska, Król. Bohemii, Ks. Mazowieckie
--> Przymierze Państw Północnych - Prusy, Pomorze Gdańskie, Ks. Połockie, Ks. Pomorskie

Do tej pory miała miejsce jedna zorganizowana akcja zbrojna - rozbiory z. krakowskiej (1202-03). Przymierze Państw Południowych podzieliło między siebie tereny dawnego sojusznika. W roku 1203 Ks. Jan Amor Tarnowski (Brennus), władca z. sandomierskiej, wyruszył na neutralne Ks. Halickie, a Ks. Jan Sprawiedliwy (Lord Smerf) oraz Ks. Mathias I wypowiedzieli wojnę Ks. Mazowieckiemu. Ponadto rysuje się konflikt na linii Bohemia-Lusatia.

Tak więc zapraszam do stołu rokowań!
Ostatnio zmieniony przez Fryzjer 29 Listopad 10, 16:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
adriannn 
Wolny chłop


Gra w: 1, Crusader
Wiek: 26
Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 14:49   

Król Henryk II Mściwy wypowiada wojnę Lusatii.
_________________
"Tam gdzie wrogów k*pa,
i tam najlepszy szermierz d*pa."
 
 
brennus 
Osadnik

Wiek: 28
Posty: 28
Skąd: Mogilany
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 15:01   

W imieniu Przymierza Państw Południowych oraz w akcie solidarności z członkami PPP wypowiada się wojnę:

- Księstwu Halickiemu
- Księstwu Wielkopolski
- Marchii Lusatniskiej

Sojuszników proszę o uaktualnienie swojej ambasady
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 18:47   

Księstwo Połockie wypowiada wojnę Księstwu Halickiemu.
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 20:06   

Drodzy członkowie Płd. PP !
Chciałem zaproponować Wam ugodę początkową, aby Księstwo Halickie nam przypadło, Wy zaś zagarniajcie, co za rozważne uważacie. Nadziei kryć nie będę, iż do wojny między nami, w czasie najbliższym nie dojdzie. Aktem tym wojnę Księstwu Halickiemu wypowiadam.
Niechaj Wam Bóg błogosławi, podpisał Książe Przemysł I Włóczny
_________________

 
 
brennus 
Osadnik

Wiek: 28
Posty: 28
Skąd: Mogilany
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 20:27   

Drodzy przywódcy państw należących Paktu Państw Północnych
Co się stało już się nie odstanie. Moje wojska już ruszyły na Lutzk. Niestety nasze armie nie będą miały wyjścia. Będą musiały stoczyć bitwę pod Lutzk. Proponuje, żeby po stoczonej bitwie strona zwycięska uwolniła dowódcę armii przegranej. Co o tym sądzisz? Oczywiście możemy dalej negocjować.
Ostatnio zmieniony przez brennus 27 Listopad 10, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 20:50   

Znakiem tego 3 armie się spotkają pod jednym miastem. Cóż za niespotykany przypadek.

P.S
Odnośnie przywództwa nad naszym paktem. Nie wybieraliśmy nikogo.
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 21:33   

Cytat:
Odnośnie przywództwa nad naszym paktem. Nie wybieraliśmy nikogo.

W sumie to ja go założyłem ;)
_________________

 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 10, 21:38   

Ja nawet nie pamiętam kto je założył;p
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Adax 
Laureat konkursu


Gra w: Sh1.SHC
Wiek: 25
Posty: 106
Skąd: Za górami...
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 10, 22:12   

Pierwszy post jest przemusia więc, biorąc rzecz formalnie...

Mathias: Pogrubiłem nazwy krajów, których władcy przewodzą sojuszom, i dopisałem nowego członka Sojuszu Północnego. Teraz już będzie wszystko jasne.
_________________
Czas leci, czas leci...
Innymi słowy do roboty...
Ech. :p
Ostatnio zmieniony przez Fryzjer 29 Listopad 10, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brennus 
Osadnik

Wiek: 28
Posty: 28
Skąd: Mogilany
Medale: Brak

Wysłany: 2 Grudzień 10, 18:13   

Do przywódcy Przymierza Państw Północnych księcia Przemysła I Włócznego i do zastępcy księcia Damiana II w rządzeniu państwem Połockim przybył posłaniec od księcia Jana Amora Tarnowskiego:
Szanowni panowie przywódco państwa pruskiego i zastępco księcia Damiana II:
Sam byłem wielce zaskoczony, kiedy przybyli moi strażnicy trzymający zakutego księcia Damiana. Jednak, gdy trzyma się w ręce skarb trudno z niego zrezygnować. Dlatego w zamian za uwolnienie władcy Połockiego żądam:
- oddania miasta Lutzk w ręce Księstwa Sandomierskiego
- złożenie każdemu władcy należącego do Przymierza Państw Południowych trybutu w wysokości 1500 denarów dla każdego
- całkowita demilitaryzacja Księstwa Połockiego
Pierwszy warunek jest obowiązkowy. Pozostałe są do negocjacji. Jeśli w tym roku nie dostanę odpowiedzi to księcia Damiana może spotkać "wypadek" czyli np. kat za bardzo będzie chciał się z nim "zabawić" lub przez "przypadek" wybuchnie pożar w lochu księcia Damiana.
Pozdrawiam
Książę Jan Amor Tarnowski


(Współczesnym językiem: na odpowiedź czekam do jutra! Wiem, że Fryzjer wysłał wam inną ofertę, ale już z nim rozmawiałem i liczą się powyższe warunki.)
 
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 2 Grudzień 10, 19:12   

informuje, iz jesli ksiecia Damiana spotka cos zlego, moje wojska rozpoczna dzialania wojenne, skierowane w strone ksiestwa Sandomierskiego. Traktujcie to panie jako ultimatum. Od wladcy ksiestwa Sandomierskiego, pana Tarnowskiego, oczekuje takze kontaktu dyplomatycznego, majacego na celu ewentualna rezygnacje mojej osoby z powyrzszego planu.

Czyli jasniej, dogadajmy sie na gg albo na pw.
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
brennus 
Osadnik

Wiek: 28
Posty: 28
Skąd: Mogilany
Medale: Brak

Wysłany: 2 Grudzień 10, 21:10   

Zgodnie z postanowieniami rozmów dyplomatycznych zostało podjęte co następuje:
a) Lutzk przechodzi w całości(!) pod opiekę Księstwa Sandomierskiego,
b) Lutzk przez następne dwa lata nie może zostać zaatakowany,
c) Do skarbca każdego władcy należącego do PPPołudnia ma trafić 500 dukatów,
Jak to zostanie wypełnione to książę Damian II wróci do swojego kraju. Wymiana odbędzie się na granicy sandomiersko-połockiej. Jeśli okaże się, że PPPółnocy oszukało nas książę Damian zginie.
 
 
 
adriannn 
Wolny chłop


Gra w: 1, Crusader
Wiek: 26
Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 3 Grudzień 10, 10:24   

Samborze, jeśli wypowiesz wojnę Sandomierskiemu księciu, automatycznie stajesz się moim wrogiem, zrozumiano?
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 3 Grudzień 10, 14:10   

Panie, hamuj sie. Jestesmy wladcami kulturalnymi, a nie agresywnymi watazkami, wiec mozna to bylo powiedziec bardzo dyplomatycznie. A Ksiaze Damian oposcil juz Sandomierz, wiec wojna zostala zazegnana. Twoja wypowiedz potraktowalem jako zniewage, a wiec, wyzywam cie na Sad Bozy, w postaci pojedynku na bron ostra, miecze lub topory. Oczekuje szybkiej odpowiedzi, asz jesli Wasc nie przyjmiesz wyzwania, utraciz swoj honor i prestiz. Jako zeklem, tako postanie
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz