ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze wioski
Autor Wiadomość
Czes 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 34
Posty: 146
Skąd: z Mazowsza
Medale: Brak

Wysłany: 22 Sierpień 10, 21:40   

A jakieś sugestie co do moich wiosek?
_________________
Stronghold: Kingdoms - Sir Arris Cathimon (W3)
Steam: IPL{Strażnik}Arris
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 23 Sierpień 10, 04:26   

Ja będę musiał wybadać świnię, ponieważ potrzebuję je do wioski mountain peak, a tam jest mało miejsca.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 23 Sierpień 10, 05:45   

Czes napisał/a:
A jakieś sugestie co do moich wiosek?

Jeśli w Rivangoth masz zrównoważoną produkcję wszystkich rodzajów żywności, to nie mam do czego się przyczepić ;)
W tej drugiej wiosce praktycznie rzecz biorąc marnujesz swoje badania. Możesz budować ogródki warzywne i piekarnie, a nie robisz tego. Chociaż wcale się nie dziwię dlaczego używasz tutaj tylko trzech typów żywności...
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 23 Sierpień 10, 06:14   

http://i33.tinypic.com/b6ebrb.jpg Druga wioska. Produkcja żywności jest mała, ponieważ jeszcze dzisiaj wybuduję kilka hodowli świń(za mało miejsca na ser). Produkcja drewna i kamienia jest według mnie ok(29k i 31k).
http://i37.tinypic.com/2ynmi5y.jpg
Pierwsza wioska. Produkcja chleba póki co jest mała, ale z pewnością będzie większa.
Jakieś sugestie do moich wiosek?
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 23 Sierpień 10, 07:26   

Sugestie do większości wiosek - stawiajcie dekoracje, bo aż boję się pytać jaki macie przelicznik honoru w Waszych wioskach. Naprawdę nie trzeba marnować punktów, ani surowców na stawianie budynków do bankietów.
 
 
Czes 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 34
Posty: 146
Skąd: z Mazowsza
Medale: Brak

Wysłany: 23 Sierpień 10, 08:12   

Odyn napisał/a:
Czes napisał/a:
A jakieś sugestie co do moich wiosek?

Jeśli w Rivangoth masz zrównoważoną produkcję wszystkich rodzajów żywności, to nie mam do czego się przyczepić ;)
W tej drugiej wiosce praktycznie rzecz biorąc marnujesz swoje badania. Możesz budować ogródki warzywne i piekarnie, a nie robisz tego. Chociaż wcale się nie dziwię dlaczego używasz tutaj tylko trzech typów żywności...


Mr. Odin, ale w Valley Side nie mogę chlebka ani warzyw, ni mam ich w liście dostępnych budynków więc wiesz... a w Rivangoth jest zrównoważona produkcja ;] Jeszcze jak by mi ktoś mógł coś powiedzieć o zamkach, które wstawiłem i parafiach to będę wdzięczny.
Cytat:

Sugestie do większości wiosek - stawiajcie dekoracje, bo aż boję się pytać jaki macie przelicznik honoru w Waszych wioskach. Naprawdę nie trzeba marnować punktów, ani surowców na stawianie budynków do bankietów.


Na serio nie wiem co wy ludzie macie do tych bankietów :P Ja jestem bardzo zadowolony mimo podstawowej produkcji. Poza tym ktoś musi to produkować chociażby dla parafii ;]
_________________
Stronghold: Kingdoms - Sir Arris Cathimon (W3)
Steam: IPL{Strażnik}Arris
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 23 Sierpień 10, 12:53   

Lutel, dekoracje ważna rzecz, ale w bankiety również warto zainwestować. Gdybym polegał tylko na mnożniku honoru, to przez 1/3 dnia nie produkowałbym go wcale. Na noc zawsze ustawiam maksymalne możliwe podatki, dzięki czemu nie muszę bawić się w masowe sprzedawanie surowców.

Czes, zwracam honor ;) Nigdy nie patrzyłem na możliwość stawiania tych budynków w innych typach wiosek.
 
 
Czes 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 34
Posty: 146
Skąd: z Mazowsza
Medale: Brak

Wysłany: 23 Sierpień 10, 14:37   

3 wioseczkę zrobiłem River 1, mogłem pójść w sól ale... jeśli już robić nową wioskę to póki co moim zdaniem lepiej walnąć 2 nowe surowce zamiast 1 (czyli dałem ryby + przyprawy). Oczywiście tu też nie da się walnąć chlebka i warzywek ale będą 4 rodzaje żywności (jabłka, ser, mięso, ryby). Od razu mówię, konwertując wioskę zachowuje się zamek, surowce i wojska (oraz mieszkańców wioski), mogłem więc poburzyć więcej budynków bo kilka zostawiłem bo nie chciało mi się czekać :P (trzeba burzyć samemu bo tak to gra nie zwróci surowców).
_________________
Stronghold: Kingdoms - Sir Arris Cathimon (W3)
Steam: IPL{Strażnik}Arris
 
 
 
Thiasos 
Mieszczanin

Posty: 111
Medale: Brak

Wysłany: 28 Sierpień 10, 16:35   

Ok to pochwalę się prawie ukończoną wioską. Właśnie postawiłem katedrę :)
Wcześniej po przeczytaniu posta Odyna o tym, że 2 typy żywnośi to za mało, szybko rozwinąłem produkcję sera.
Brakuje jeszcze ostatniego obiektu z bonusem do popularności i 2-3 warsztatów (1 katapulta + piki/łuki/miecze).



 
 
wisztom 
Wędrowiec

Posty: 22
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 10, 10:24   

Jakby ktoś nie wiedział to tu znajduje się dokładny opis typów wiosek, lista surowców w nich występujących, możliwych rodzajów produkowanego jedzenia i produktów bankietowych.
http://help.strongholdkin...e:village_table
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz