ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Eko-System i piękna mapka
Autor Wiadomość
ryby9 
Wędrowiec

Posty: 10
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 10, 10:35   Eko-System i piękna mapka

Witam jestem nowy ;-)
Pewnie wielu z was nie umie zrobić ładnej i działającej mapki np.gość chce mieć drzewka w mapce a mu w edytorze umierają. Wiecie dlaczego Ponieważ:
Zasady roślin i zwierząt
1.Tam gdzie woda tam jest życie
2.Nie umieszczaj wody zbyt blisko drzew(woda porywa ziemię)
odległość to przynajmniej 2płytki
3.Zwierzęta muszą być koło wody i roślin
______________________________________________________________________________

Jeśli na waszej mapce jest za dużo pustego miejsca spróbujcię wstawić góry a na nich krzewy
Przydatne jest też gdy przy rzece zrobicię "płaskowyż" wygląda to oszałamiająco
(sorka za pismo jak źle xD)
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 10, 10:50   

Nie rozumiem Ciebie i tego tematu. Może napiszesz to jaśniej?
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
ryby9 
Wędrowiec

Posty: 10
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 10, 10:54   

poprostu autorzy gry wprowadzili skutki takie jak w realu np drzewa będą umierały jeśli nie będą miały w pobliżu wody

[ Dodano: 31 Marzec 10, 10:56 ]
sarny umrą bez roślin
niedźwiedz>wilk>sarna
|>królik zjadają się
 
 
Gad 
Wędrowiec

Gra w: SH1 Deluxe; SH Crusader
Wiek: 30
Posty: 12
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 10, 12:00   

Wilki zjadają sarny i zające - nie rozumiem pretensji.
Poza tym, u mnie na podwórku widzę około 5 drzew, a ich odległość od jeziora to jakiś kilometr. Faktycznie, nie mogą żyć. Mało tego, nad samym jeziorem występują drzewa, które od wody występują w odległości jednego metra, podmywanie to nie są 2 godziny - czasem nawet i setki lat, drzewa mogą żyć krócej, niż zachodzi proces wietrzenia.
Sarny świetnie radzą sobie w lesie, gdzie może być bardzo mało wody (co świadczy również o tym, że lasy nie potrzebują wielkich jezioraków do życia), piją kałuże itp, itd.
 
 
 
ryby9 
Wędrowiec

Posty: 10
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 10, 12:45   

tak to ja wiem woda musi być na mapce przynajmniej w 4 miejscach
 
 
Gad 
Wędrowiec

Gra w: SH1 Deluxe; SH Crusader
Wiek: 30
Posty: 12
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 10, 13:23   

Dlaczego? Nie rozumiem Cię. Mapka obejmuje około 0,5 km^2. Na takim obszarze nie musi być wody.
 
 
 
ryby9 
Wędrowiec

Posty: 10
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 10, 15:08   

sprawdzałem to i musi bo dzewa umierają

[ Dodano: 31 Marzec 10, 15:08 ]
sarny też
 
 
Gad 
Wędrowiec

Gra w: SH1 Deluxe; SH Crusader
Wiek: 30
Posty: 12
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 10, 15:38   

Pogubiłem się, mówisz o świecie rzeczywistym, czy o Twierdzy? Nie zauważyłem, żeby w twierdzy woda porywała ziemię, a tak napisałeś w pierwszym poście? Mieszasz wszystko. Uściślij o co Ci chodzi.
 
 
 
ryby9 
Wędrowiec

Posty: 10
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 10, 15:54   

boże to jest tylko napisane drzewa za bardzo przy wodzie się wiesz no znikają jak grasz
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 10, 16:44   

Nie spotkałem się z umieraniem zwierząt (Chyba, że się je zabije), jedynie to iż zając jak je trawę to się rozmnaża, a jak lwy jedzą sarny lub ludzi to tez się rozmnażają.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
ryby9 
Wędrowiec

Posty: 10
Medale: Brak

Wysłany: 1 Kwiecień 10, 14:59   

właśnie oto mi chodzi wkoncu ktoś skumał
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 1 Kwiecień 10, 18:54   

Nie wiem w sumie czemu niektórzy nic nie kumają z tego - ja tam widzę dokładnie całość.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
paladyn 
Osadnik


Gra w: we wrzystkie
Wiek: 28
Posty: 25
Skąd: Z odległej Galaktyki
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 10, 11:07   

Wszystko opisane aż za dokładnie (oprócz tej ziemi porywanej przez wode) może dlatego Gad nie skumał.

[ Dodano: 2 Kwiecień 10, 10:08 ]
ryby9 nie porównuj świata rzeczywistego ze światem twierdzy ( tak na future)
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 3 Kwiecień 10, 09:02   

ryby9, nie obraź się, ale piszesz, że większość z nas zapewne nie potrafi zrobić ładnej mapki, a sam zalecasz stawianie płaskowyżu obok rzeki? :roll:

Co do reszty tematu, nie widzę w nim większego sensu poza sprawą rozmnażania zwierząt.
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 3 Kwiecień 10, 09:14   

Hmm... Mu chyba chodziło o to z "ładną mapką", iż ich nie potrafi gdyż między innymi drzewa umierają, i dał zalecenia, co zrobić by nie umierały.
Ja w sumie nie spotkałem się z tym, że drzewa mi umierały - może też ważny jest rodzaj drzew? Ja np. stawiam drzewa oliwne na pustyni, podczasgdy palmy na bujnych terenach.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz