ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[Alfa4] Pytania dotyczące gry
Autor Wiadomość
vlothec 
Wędrowiec

Gra w: wszystkie
Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 22 Wrzesień 10, 21:31   

settings--->Edit Avatar
 
 
kielczu 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 28 Wrzesień 10, 15:02   

Mam pytanie czy da sie przeslac wojska z jednej mojej wioski do mojej drugiej tak aby mozna bylo zaatakowac przeciwnika? Bo biorac reinforce moge ich umieszczac tylko w swoim zamku:(
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 28 Wrzesień 10, 15:24   

Nie, ale po to jest wasalstwo :) . Znajdź sobie kogoś z niższym poziomem, niż Twój i klikając na jego wiosce masz po prawej opcję "Make Vassal", potem w nowym ekranie kliknij "Request Vassalege" i jak zaakceptuje to możesz do niego przesyłać wojska, zmniejszając limit we własnej wiosce. Niestety opcja powrotu tych wojsk jest jeszcze niedostępna.
 
 
Thiasos 
Mieszczanin

Posty: 111
Medale: Brak

Wysłany: 3 Październik 10, 14:55   

Lutel napisał/a:
Nie, ale po to jest wasalstwo :) . Znajdź sobie kogoś z niższym poziomem, niż Twój i klikając na jego wiosce masz po prawej opcję "Make Vassal", potem w nowym ekranie kliknij "Request Vassalege" i jak zaakceptuje to możesz do niego przesyłać wojska, zmniejszając limit we własnej wiosce. Niestety opcja powrotu tych wojsk jest jeszcze niedostępna.


Największą bolączką tego jest to, że jeśli wasal osiągnie ten sam poziom co my tracimy jednostki. Biorąc pod uwagę to, że każdy następny poziom wymaga więcej honoru, ciężko jest utrzymać wasala. Mi się raz udało, bo moje zaproszenie zaakceptował ktoś kto przestał grać.
Nawet jeśli opcja wycofywania wojsk od wasala zostanie zaimplementowana, to i tak nie zawsze będzie się dało cofnąć wszystkie jednostki ze względu na własny limit.
Wniosek?
Muszą usunąć wagi jednostek. 500 żołnierzy jest wystarczające(chociaż można by było zwiększyć do 1k), ale przez te wagi nie da się zgromadzić ich dużo, ponieważ jeszcze na murach wypada mieć ok. 200-250 łuczników.
 
 
Nod18 
Wolny chłop

Posty: 56
Medale: Brak

Wysłany: 12 Październik 10, 12:51   

Mam takie pytanie, zbudowałem w mieście Tunellors Guild, i podniosłem to do 3 lvl, ale co to robi gdzie rekrutować tych tunellors Pesantow ? w mieście ich niema, w wiosce też nie ? oO
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 12 Październik 10, 17:14   

Bo to są tunele, którymi twoje jednostki wychodzą na tyły wroga, na 100% pewny nie jestem.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 12 Październik 10, 18:35   

W poprzedniej Alphie było tak, jak pisze Threeth. Niemal pewne jest to, że w tej jest dokładnie tak samo, najlepiej sprawdź, czy możesz wybudować tunel u siebie w zamku.
 
 
Crix312 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold 1
Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 11 Listopad 10, 08:01   

Mam takie pytanie.
Czy da się jakoś przyspieszyć produkcję nowych chłopów? Nie chodzi mi o zwiększenie popularności tylko o to żeby np. zamiast jednego chłopa dochodziło więcej. Mam nadzieje że rozumiecie :) .

Ps. Witam wszystkich forumowiczów.
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 11 Listopad 10, 10:13   

Najprostszą rzeczą jest jednak zwiększenie popularności. To ona powiększa mnożnik "przybywania" chłopów. Można też używać kart, tyle, że one jednorazowo dodają mieszkańców. Nie wiem jak to jest z rozwiązywaniem jednostek, ale chyba chłopów nie zwraca.
 
 
 
wisztom 
Wędrowiec

Posty: 22
Medale: Brak

Wysłany: 11 Listopad 10, 11:42   

Chłopów zwraca, broni i złota już nie.
 
 
Crix312 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold 1
Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 11 Listopad 10, 12:23   

Dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze 2 pytania:
1. Jakie jedzenie jest najbardziej wydajne? A może bardziej jaki zakład produkujący jedzenie jest najbardziej wydajny?
2. Po co mi dziczyzna, meble, ubrania itd?
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 11 Listopad 10, 12:28   

1.Chyba chleb(duża produkcja podstawowa, a do tego można ją zwiększać na wiele sposobów), ale farma zajmuje dużo miejsca.
2.Do urządzania uczt w siedzibie, za które dostajesz punkty honoru.

I moje pytanie - czy po wysłaniu Reinforcements do zamku wasala, można atakować nimi wilki, bandytów, AI, graczy itd? Jeśli nie, to przez jaki przycisk należy wysyłać wojska?
 
 
123mamut 
Osadnik

Posty: 30
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 10, 08:56   

Mam obmurowany zamek a mimo to mam - 10 do popularności
niektóre części muru są na czerwono
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 10, 09:39   

Kliknij na "Repair" w podglądzie zamku, powinno się udać.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 10, 12:28   

Lord Smerf, możesz atakować AI i graczy z wioski wasala. Klikasz na jego wiosce, potem po prawej "Manage Troops" i wybierasz co chcesz wysłać. Jak już wojsko jest na miejscu to znów wybierasz wioskę wasala, potem "Attack from here" i wybierasz cel.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz