ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[Alfa4] Pytania dotyczące gry
Autor Wiadomość
wisztom 
Wędrowiec

Posty: 22
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 09:19   

Od czego zależy wygląd mojej wioski na mapie?
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 09:53   

Logiczne, od tego jak bardzo jest rozwinięta.
 
 
Bakur 
Osadnik

Posty: 39
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 10:17   

Juz wiem czemu nie mam kasy na wojsko. Podatki w parafii x9...
 
 
Persil 
Wolny chłop

Gra w: SH1,SH:C,extreme
Wiek: 26
Posty: 60
Skąd: jest dżem?
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 10:22   

u mnie też x9,a jakoś kase mam.
 
 
Kita 
Mieszczanin


Posty: 141
Skąd: Z wykopalisk
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 10:25   

Jeśli wróg mnie atakuje i wygrywa to czy zabiera coś poza honorem? Wczoraj oberwałem 4 chłopami (jeden wdarł się do zamku), dziś napadło mnie już 14 chłopów (2 się dostało do zamku), i jeśli tak ma to wyglądać to nie wiem czy jest sens rozbudowy defensywy, może lepiej pójść w gospodarkę? Czy do plądrowania surowców albo kasy wystarczą same jednostki, czyt musi być coś na kształt scoutów?

Poza tym jak dokładnie założyć jakąś wioskę? Musze mieć określoną rangę (jeśli tak to jaką), wybrać miejsce gdzie mogę ją założyć, wie ktoś jak to mniej więcej wygląda? Na razie tyle.
_________________

Nie rozmawiaj z idiotą, bo pierw zniży Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
 
 
 
Majsin 
Osadnik

Wiek: 33
Posty: 27
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 10:34   

Kita, raz mi wziął surowce, ale prawdę mówiąc były to śmieszne ilości (chyba 14 drewna i 9 kamienia), nie wiem jednak od czego to zależy. Mimo to jednak według mnie warto jest się bronić, bo dostaje się za to całkiem niezły honor (dzisiaj 2 razy się obroniłem i dostałem 400 honoru, a właśnie idzie 3 atak).


Jakie badanie zwiększa ilość wojsk w zamku?
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 10:39   

Te obozy wroga, która są w każdej parafii zabierają tylko honor jeśli się przegra, zwycięstwo daje nam punkty honoru. Natomiast inne surowce może zabrać normalny gracz, jeśli nas zaatakuje. W zakładce Military praktycznie na samym dole macie coś takiego jak Pillaging i Ransacking, pierwsze zwiększa % kradzioych surowców, drugie zwiększa liczbę budynków jakie się niszczy w atakowanej wiosce. Gdy chcecie zaatakować jakąś wioskę to zależnie od tego jakie technologie macie zbadane, możecie albo czyjąś wioskę przejąć, zrównać z ziemią, ograbić, czy zniszczyć parę budynków.
 
 
Persil 
Wolny chłop

Gra w: SH1,SH:C,extreme
Wiek: 26
Posty: 60
Skąd: jest dżem?
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 10:46   

Majsin napisał/a:
Kita, raz mi wziął surowce, ale prawdę mówiąc były to śmieszne ilości (chyba 14 drewna i 9 kamienia), nie wiem jednak od czego to zależy. Mimo to jednak według mnie warto jest się bronić, bo dostaje się za to całkiem niezły honor (dzisiaj 2 razy się obroniłem i dostałem 400 honoru, a właśnie idzie 3 atak).


Jakie badanie zwiększa ilość wojsk w zamku?


Ale chodzi ci o rekrutacje wojsk czy umieszczenie w zamku?
Jeśli o to,że w zamku tylko 20 jednostek można,to musisz zbadać:Castellation na 3,wtedy zbadać Defences na 1 punkt i budujesz taki mały budynek W ZAMKU! i jeden taki budynek umożliwia aby 10 wojaków więcej było w zamku.Jeśli chodzi o to,że nie możesz rekrutować dużo wojsk,zbadaj Command aby móc mieć więcej wojsk.

Co do obrony:moja twierdza jest chyba nie do zdobycia na razie,20 łuczników,cała otoczona kamiennym murem i wieże w kątach.Do tego,mur jest potrójny:mur kamienny i dwie warstwy palisady przed nim.
 
 
Majsin 
Osadnik

Wiek: 33
Posty: 27
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 10:49   

Dzięki Persil, chodziło mi o to pierwsze, w zamku.

Lutel, masz racje warto jednak dodać, że surowce mogą zabrać nam nie tylko ataki innego gracza, ale również ataki szczura, węża, wieprza i wilka.

Widzę, że znikł u nas nieznany zamek (enemy castle czy jakoś tak :P ), a czy zamek szczura też zniknie sam, czy koniecznie trzeba go pokonać? I dlaczego szczur atakuje tylko mnie w mojej parafii??
 
 
Persil 
Wolny chłop

Gra w: SH1,SH:C,extreme
Wiek: 26
Posty: 60
Skąd: jest dżem?
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 10:53   

Zamek szczura trzeba samemu pokonać.A czy ty rządzisz parafią?(masz to miasto na środku?)
 
 
Nod18 
Wolny chłop

Posty: 56
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 10:57   

Mógłby mi ktoś doradzić co rozwijać teraz ? trochę chrzaniłem sprawę z technologią ale nie jest najgorzej, mam wymiksowaną redukcje kosztów budynków, kamienie na 6 drewno na 1 ale mam 7 drwali, dziennie 5k drewna, i 2,5k kamienia, z jedzeniem nie jest najgorzej i 6lvl
moge postawić warsztat łuczniczy i market, ale sa cholernie drogie... dodatkowo za okolo 20h zchodzi begginer help i wtedy chyba wioska mi upadnie, co robić by przeżyć ;p ?

Zamek mam otoczony palisadą z bramą i nie posiadam ani łuczników ani chłopa
 
 
Adax 
Laureat konkursu


Gra w: Sh1.SHC
Wiek: 26
Posty: 106
Skąd: Za górami...
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 10:58   

Jak to działa gdy wpisze się e-mail przesyłają na jakąś stronę, dają link do pobrania? I co trzeba mieć by działało?
_________________
Czas leci, czas leci...
Innymi słowy do roboty...
Ech. :p
 
 
Persil 
Wolny chłop

Gra w: SH1,SH:C,extreme
Wiek: 26
Posty: 60
Skąd: jest dżem?
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 11:00   

Szybko buduj farme chmielu i karczme,ale chyba nie zdążysz za 20h.A stać cię,aby zwiększyć racje żywnościowe?
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 11:09   

Zawsze możesz porzucić wioskę i zacząć na nowo ( Settings -> Abandon Current Village ). Z technologii nic nie stracisz, a przynajmniej przez 3 dni nikt Cię nie zaatakuje.
 
 
Majsin 
Osadnik

Wiek: 33
Posty: 27
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 10, 11:15   

Persil, nie mam miasta na środku. A szczurek uparcie co godzinę wysyła na mnie kolejny atak :P Nie jest tak tragicznie 2 odparłem, a raz mi się fuksem przedarł przez mur, mam nadzieję, że w 4 zwyciężę, bo już idzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz