ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Multiplayer na Win7 przez LAN
Autor Wiadomość
asasino 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold
Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 20 Luty 10, 20:44   Multiplayer na Win7 przez LAN

Witam,

Mam problem zarówno w Twierdzy jak i w Twierdzy Krzyżowiec, otóż nie mogę się dołączyć do gry na hoscie w sieci LAN, na obu komputerach posiadam windows 7 i są połączone po przez router linksysa, z tym że jeden jest przewodowo a drugi bezprzewodowo, gdy utworze przez połączenie TCP/IP na jednym hosta a na drugim próbuje się dołączyć to cały czas szuka sesji, nie wykrywa istniejącego hosta. Próbowałem wpisywać lokalne ip komputera hosta przydzielane przez router i to samo, wkoncu zainstalowałem hamachi i łączyłem na obu komputerach przez hamachi siecią i wpisywałem IP hamachi komputera hosta i tez to samo czyli nic. Na obu komputerach upewniałem się że zapora nie blokuje, i również wyłączałem nawet programy antywirusowe/ firewalle itp i to samo. Jak ktoś wie co należy zrobić by to działało proszę o pomoc. Wiem że są inne możliwości typu GameSpy ale pamietam że kiedyś juz próbowałem i jak chciałem zagrać z osobą która jest na komputerze w tej samej sieci LAN co i ja to w GameSpy byliśmy jako jeden użytkownik trudno mi to wytłumaczyć ale się nie dało, bardzo zależy mi by ktoś podpowiedział mi jak rozwiazać to z połączeniem hamachi.

Chciałem jeszcze dodać ze mam na obu komputerach Twierdze v1.2
Bardzo jest prawdopodobne że źle skonfigurowałem forwarding portów na routerze, dla pewności prosiłbym żeby ktoś wrzucił tu poprawne ustawienie portów dla Twierdzy v 1.2 do rozgrywki TCP/IP dla Directplay

[ Dodano: 21 Luty 10, 14:59 ]
zainstalowałem gamerangera i okazał się być bardzo prostym łącznikiem w grze multiplayer, połaczyłem się z drugim komputerem bez problemu. Myslałem że GR jest zbyt skomplikowany i pochłonie zbyt duzo czasu a nie byłem pewien efektów. Teraz wiem że bawienie sie w hamachi i próbowanie odpalenia gry multi przez direct play gry jest trudniejsze niz myslałem. Zatem chyba juz nie potrzebuje pomocy. Polecam innym gamerangera.
Ostatnio zmieniony przez Kacper 30 Lipiec 11, 12:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
KoKsiK 
Wędrowiec

Gra w: 1 :D
Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 26 Luty 11, 20:53   

http://www.trochetechniki...nego,t,656.html

Do tego polecam aby oba komputery byly w jednakowej grupie roboczej (domyslnie WORKGROUP) Nie ma mozliwosci zeby nie dzialalo.

Moze sie jeszcze na cos przyda :D
 
 
 
asasino 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold
Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 28 Luty 11, 15:26   

Musiałem rok czekać na jakąkolwiek odpowiedź XD, ale lepsze to niż nic... juz wtedy komputery były w jednakowej grupie roboczej. No ale tak jak juz napisałem rok temu na dole pierwszego posta że wybrałem rozwiazanie GameRangera no i się sprawdziło, a przy okazji pograłem w inne gry które też obsługiwał GR wiec jestem Happy :) . Ale mimo wszystko dzięki za chęci :)
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 28 Luty 11, 17:27   

asasino, sam zakończyłeś ten temat dopisując informację o tym, że jednak możesz grać przez GR. Nie dziw się, że dopiero po roku ktoś tu się wypowiedział ;)
Z resztą problemy z trybem multiplayer są dosyć skomplikowane i niezbyt często udaje się komuś pomóc w tej kwestii.
 
 
cysiu 
Wędrowiec

Posty: 5
Medale: Brak

Wysłany: 22 Listopad 14, 01:44   

Miałem identyczny problem jak kolega wyżej. Na szczęscie trafiłem na to forum, wywaliłem hamachi i zainstalowałem Game ranger. W końcu mogę pocinać z bratem w Twierdze :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz