ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[problem z misją] Krzyżowiec 26. misja "Sępi Szpon"
Autor Wiadomość
Juzekk 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Wiek: 29
Posty: 2
Skąd: Stąd
Medale: Brak

  Wysłany: 28 Listopad 09, 10:01   [problem z misją] Krzyżowiec 26. misja "Sępi Szpon"

Witam wszystkich.
Mam małą prośbę. Otóż nie mogę przejść 26 misji Krzyżowca "Sępi Szpon", próbowałem już z 15 razy ją przejść i nie da rady. Po wcześniejszej wyczerpującej 25 misji "Zapomniany" trafia się jeszcze trudniejsza :/
Prosiłbym o bardzo dokładne i szczegółowe wytłumaczenie co robić w jakiej kolejności, żeby zniszczyć chociaż żółtego Kalifa.

Przedstawienie misji:
Sojusznicy - Wąż
Przeciwnicy - 2x Kalif, Sułtan
Początkowy kapitał gracza - 3000
Początkowy kapitał komputera - 40000
Rodzaj wojska komputera - Arabscy łucznicy, Arabscy wojownicy, Procarze (Sułtan), Balisty, Katapulty
Surowce: Trochę więcej niż zwykle: ok. 150 drewna, 150 kamienia, 25 żelaza, 48 smoły itp.
Dostęp do surowców: Jeśli szybko zadziałamy to 4 kopalnie kamienia, około 5-6 kopalni żelaza, mało drewna (tylko to co się dzieli z Wężem, bo reszta pod ostrzałem żółtego Kalifa).

Wnioski: Nie można zaatakować na samym początku wojskiem, bo mają za dużo kasy i mogą wynająć arabskie wojska. Rozbudować się jest bardzo ciężko ponieważ już od początkowej fazy gry żółty Kalif atakuje balistami i nam podpala budynki. Próbowałem już z mangonelą na samym początku, ale od razu żółty Kalif robi 2-3 balisty i rozwala moją mangonelę.

Problem:

Tak jak wyżej wspomniałem, jestem ciągle atakowany przez balisty. Nie mogę wystawić łuczników na wieżę, gdyż od razu giną (stosunek 1 zabity wróg = 3-4 zabitych moich łuczników). Próbowałem już chyba wszystkiego. Oni mają zbyt dużo złota, a Wąż to leszcz i nie potrafi nawet się obronić, tylko prosi ciągle mnie o pomoc mimo że ma pełno kasy. Robi słabe wojska, jedynie na początku mnie lekko osłania przed Sułtanem i Kalifem Niebieskim.
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 09, 10:17   

http://strongholdnet.gry-...php?p=6472#6472

Czytajcie czasem forum... ;-)
 
 
MaxMacior 
Burżuj


Gra w: Null
Posty: 151
Skąd: Sam nie wiem...
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 28 Listopad 09, 10:23   

Misja 26 Sępi Szpon Tłumaczenie Google

Następnym razem poszukaj na starym forum lub w google

Lord Smerf napisał/a:
http://strongholdnet.gry-...php?p=6472#6472

Czytajcie czasem forum... ;-)


On jest od wczoraj. Więć czemu by miał wiedzieć o tym temacie jak ja?
_________________
Ja vs. Wilk
SH:3
Kto Wygra?
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 09, 10:30   

Jest opcja szukaj. :roll: I nie wiem, dlaczego dajesz tłumaczenia angielskich artykułów, które są nieczytelne(pełno w nich błędów, poza tym każdy wyraz tłumaczony oddzielnie)...
 
 
Juzekk 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader
Wiek: 29
Posty: 2
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 09, 10:44   

@Lord Smerf

Widziałem już tego posta, ale nie da się przejść tym sposobem.
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 09, 10:56   

No cóż...

Na samym początku trzeba nieco umocnić się przed atakami Kalifa. Nie możemy jednak zapomnieć o gospodarce! Jeśli uda nam się przetrwać kilka jego ataków, możemy przystąpić do lekkiego kontruderzenia. Budujemy basztę, na której stawiamy mangonelę i łuczników arabskich. Atak mangoneli skupiamy na bramie Kalifa. Z czasem można dobudować jeszcze jakieś dwie baszty obok, na których stawiamy mangonele albo balisty(raczej do obrony; mangonele mogą także niszczyć bramę). W międzyczasie wspomagamy Węża, czasem buduje on źle fosę, którą musimy zawczasu skasować, aby nie niszczyć jego i swojej gospodarki. Po zneutralizowaniu Kalifa niszczymy jego gospodarkę(kopalnie) asasynami, a później zabijamy jak chcemy. ;-) Później wszystko już jest jasne, wystarczy pokonać pozostałych wrogów.
 
 
Hakermaker 
Wędrowiec


Gra w: Twierdza
Wiek: 26
Posty: 4
Skąd: jest twoja babcia
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 09, 14:55   

Nie mam z 25 misją problemu tylko z 31 i 33 ktoś mi zmienił posta;/
opis 31:
Lord Gracza:10000złota
Lord Komputera:10000złota
przeciwnicy:3 Wilki na mnie.
Rodzaj Wojska komputera:Kusznicy,łucznicy arabscy,konni łucznicy,łucznicy,Zbrojni,Pikinierzy

Wniosek:Nie można zaatakować od razu jednego Wilka ponieważ 2 innych od razu atakuje.
dostęp do surowców: 4-5kopalnie kamienia,dużo drewna, 4-5 kopalnie żelaza,sady wokół miasta.
Przepraszam za pierwszy post,ale jestem na forum od wczoraj i nie miałem czasu na szukanie;/
problem:Wrodzy mają pełno trebuszy,balist i kuszników od razu na początku atakują.

33 misja:
Wrogowie:2 x Lwie Serce.
Lordowie Komputera:8000
Lordowie gracza:2000
Rodzaj wojska:Łucznicy konni,kusznicy,zbrojni,pikinierzy,łucznicy
dostęp surowców:4-6 kopalnie kamienia przy komputerze;/ , drewno mało,żelazo daleko,sady z komputerem.
wniosek:balisty,kusznicy,katapulty przy zamku komputerów.
problem:mało złota i surowców.
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 09, 16:25   

:?:
Masz multikonta i je pomyliłeś, czy nie pamiętasz, który temat zakładałeś? :shock:
 
 
MaxMacior 
Burżuj


Gra w: Null
Posty: 151
Skąd: Sam nie wiem...
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 28 Listopad 09, 16:32   

Żółtodziób, on nie wie gdzie ma temat? On jest pod tym tematem.
_________________
Ja vs. Wilk
SH:3
Kto Wygra?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz