ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
FAQ
Autor Wiadomość
daniel22 
Mistrz Gry TWC


Wiek: 31
Posty: 10
Medale: Brak

Wysłany: 10 Listopad 09, 21:03   FAQ

1. Które państwo ma na starcie najlepszą pozycje?
Żadne. Fakt, że niektóre państwa mają na starcie inny stan skarbca, ziem czy wojska nie przesądza o tym, że frakcja dysponuje większą siłą. W początkowej fazie gry, niczego nie można przesądzić. Nie należy się kierować początkowymi ustawieniami gry. Każdy gracz, może wziąć sprawy w swoje ręcę!
2. Co mam na początku zacząć budować? A może szkolić wojsko?
Jeśli Twoja frakcja, nie leży w centrum Europy i nie jest łatwym kąskiem dla innych (należy się zorientować, wyszpiegować wśród innych graczy :] ) to nie musisz się na początku bać o armie. Skup się na gospodarce. Buduj farmy, porty, targowiska a także nie zapominaj o budynkach wojskowych! Musisz odpowiednio dobierać plany budowalne w każdej turze, aby wszystko dobrze się ułożyło. Pamiętaj, nie wydawaj lepiej wszystkich florenów, od razu, kto wie kiedy się przydadzą…
3. Jakie szyki dobierać przy przemieszczaniu moich armii?
To zależy. Jeśli nie jesteś w stanie wojny z nikim, to na swoim terenie możesz się spokojnie poruszać w szyku normalnym. Kiedy jesteś na wojennej ścieżce, a wróg czyha, nie ryzykuj. Poruszaj się w szyku ostrożnym. Natomiast, jeśli występujesz w roli agresora, lubisz sielanke i ryzyko, wychodź bojowo do walki!
4. Co to jest system roszczeń?
System roszczeń to nowość w TWC. Jest to drobna rzecz. Jak wiemy roszczenie, to wymaganie czegoś, co uważane jest za naszą własność, choćby po części. W TWC sprawa wygląda podobnie. Tyle, że możemy rościć sobie tylko ziemie, przyległe do naszej stolicy. Czyli opowiem na przykładzie.
Londyn graniczy z Nottingham i Exeter. Więc Królestwo Anglii może rościć sobie prawa do tych ziemi, jeśli by je kiedykolwiek straciła. Wiadomo że nie zostaną one im przekazane bez problemu, ale może się o nie starać np. w Stolicy Apostolskiej czy u innych sojuszniczych państw.
5. Jak mam atakować, jeśli nie wiem gdzie jest wróg?
W tej edycji, niezwykle ważnym elementem są Szpiedzy. Na mapie głównej, nie ma zaznaczonych armii wroga, więc… każde państwo MUSI posiadać co najmniej jednego szpiega. Ich utrzymanie jest tanie, więc nie będzie z tym problemu. Szpiega wysyłamy w misję tak jak wojsko. Szpieg przynosi informacje o danym terenie, czasami nawet po kilku dniach.
6. Statki mają limit jednostek?
Hmm… Umówmy się że na jeden statek wchodzi 1000 ludzi. Wiem że to nie realne, ale tak jest ustalone.
7. Ile jednostek można zrekrutować w jednej turze, w jednym mieście?
Maksymalnie 8.
8. Wojna?
Pamiętaj że wojna to wyczerpanie, wiele strat i najczęściej spadek morali a często również upadek państwa. Dlatego zanim ją wywołasz przelicz ile konsekwencji może nanieść.
9. Ile budynków mogę zbudować w jednym mieście na ture?
Maksymalnie 3.
10. Czy jeśli wybuduję w jednej turze np. Koszary miejskie to mogę w tej samej szkolić jednostki z tego budynku?
NIE! Dopiero w następnej turze możesz je wyszkolić. Musisz naturalnie poczekać aż koszary się wybudują.

Jeśli macie jakieś pytania, to pytajcie w tym temacie. Jeśli będą jakieś ciekawe i sensowne to odpowiem na nie w FAQ jeszcze :]
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 14:23   

Możnaby troche o tej grze napisać typu, czy to się ściąga skąś, czy jak, bo nie wiem czy tak po prostu moge w to grać.
_________________
Good night white pride
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 14:56   

Polecam przeczytać temat O co chodzi w TWC. Tam jest wszystko opisane jasno i wyraźnie.

To tylko zbieg okoliczności xD On chyba zresztą się nie załapał :P
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 12 Listopad 09, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 15:20   

Błagam, dajcie tej grze 12+, bo ten tekst mnie rozwalił xD. Naprawdę dla dobra nas wszystkich powinna być jakaś selekcja.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 15:53   

Eee! To byłoby nie fair! Ja za 8 dni mam 13 lat, a nie mógłbym grać. :P
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 12 Listopad 09, 17:49   

Skąd mam się dowiedzieć ile złota ma dane państwo?
_________________

 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 17:53   

Daniel pisał, że trzeba się do niego na gg udać i wziąć info, które on oblicza i tworzy ! Masz to napisane z resztą w temacie Do Przemasa ;p
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 17:54   

A ja się do niego zgłosiłem a ten coś że muszę być dostępny i że mam go dodać do swojej listy:)
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 17:56   

Tak, ponieważ nie można odebrać pliku wysyłanego przez komunikator jeśli nie jesteś dostępny [ nie możesz być nawet na z/w czy niewidocznym ] i jeśli nie masz go w swoich kontaktach.
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 18:04   

Ale chodzi o to że on jest niedostępny cały dzień.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 18:06   

maciekolos napisał/a:
A ja się do niego zgłosiłem a ten coś że muszę być dostępny i że mam go dodać do swojej listy:)
maciekolos napisał/a:
Ale chodzi o to że on jest niedostępny cały dzień.

Czegoś tu nie rozumiem... :/ Najlepiej, jeśli daniel się tu odezwie. ;-)
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 18:11   

Jest niewidoczny bardzo często. Wystarczy się go zapytać. Tura nam stoi ;(
 
 
 
daniel22 
Mistrz Gry TWC


Wiek: 31
Posty: 10
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 18:26   

Czekam na ruchy. Pamiętajcie, chyba już to gdzieś mówiłem - najczęściej jestem dostępny w godz. 20-24. To wszystko. Zaraz zabieram sie za to, tak za pół godzinki do mnie na GG pisać.!
 
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 18:53   

20 a jego nie ma:P
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 09, 18:55   

Gdzie masz 20? Trochę cierpliwości i zrozumienia, ludzie mają też inne zajęcia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz