ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[kampania] Opis misji krucjaty
Autor Wiadomość
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 27 Marzec 09, 14:57   

Heh ;) Nieźle się napracujesz ;p Pracuj, pracuj dalej ;p
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 27 Marzec 09, 15:40   

Liczę na pomoc ze strony innych użytkowników forum.

Dziewiąta misja - Oaza
Przeciwnicy - Saladyn, sojusznicy - brak
Lord gracza - 2000, lordowie komputera - 2000
Jak przejść - osobiście zaliczyłem misję na samym początku (asasyni się kłaniają ;-) ),
lecz gdy ktoś zastosował inną taktykę, byłbym wdzięczny za umieszczenie jej opisu na forum.

Dziesiąta misja - Kraina palm
Przeciwnicy - Saladyn i Sułtan, sojusznicy - Szczur
Lord gracz - 10 000, lordowie komputera - 10 000
Jak przejść - czasem zlikwidowanie Saladyna i walka z Sułtanem nie wypala, więc opiszę inny wariant. Rozbudowujemy się standardowo. Aby zdobyć przewagę w środku pola, budujemy basztę okrągłą jak najdalej od zamku tuż przy złożach kamienia i żelaza (najlepiej po stronie Szczura) i obsadzamy ją łucznikami (zalecam arabskich). Możemy wyposażyć ją też w mangonelę. Atakujemy Sułtana konnymi łucznikami i zabijamy lorda. Gdy mamy odpowiednie siły, możemy postarać się wykluczyć obronę zamku Saladyna (zagranie taktyczne - ustawiamy wojska przy bramie przeciwnika, co odcina dostawy). Lorda zabijamy asasynami/pałkarzami (szkoda czasu na zbrojnych lub pikinierów).

9 misja (kopia).jpg
Plik ściągnięto 262 raz(y) 125,13 KB

10 misja (kopia).jpg
Plik ściągnięto 262 raz(y) 132,13 KB

 
 
davo 
Wolny chłop

Wiek: 30
Posty: 85
Skąd: LESZKO VICE
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 4/3/3
Wysłany: 27 Marzec 09, 21:36   

co od ósmej misji to najlepiej zrobić ile możesz konnych łuczników i asasynów z łatwością się czertach szczurów zabija

Dodano: 2009-03-27, 23:40
A jeśli chodzi o 10 misję to proponuje za 8000k zrobić konnych łuczników za resztę asasynów i wokoło jabłoni nastawiać wszystko wysłać na salladyna.Zginie z pewnością a gdy będziemy mieć tyle armii i kasę za zabicie wroga spokojnie poradzimy sobie z sułtanem
_________________
Davo
 
 
 
karolczuk 
Wędrowiec

Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 27 Marzec 09, 21:44   

Z tego co mi wiadomo to podobny temat był na starym forum, i tak już ktoś opisywał sporo misji. Może by tak skopiować tamte opisy tutaj tak, żeby po kolei były. A te misje, których opisów tam nie ma wtedy dopiero zrobić. Mniej roboty by z tym było.
 
 
 
Acrobot 
Mieszczanin


Posty: 113
Medale: Brak

Wysłany: 28 Marzec 09, 08:20   

Misja 11 - Kamienista Dolina.
Gracz vs 3x Świnia

http://strongholdnet.gry-...a_kopia_140.jpg

Na początku wydawała mi się to trudna misja, myliłem się. Wbrew pozorom jest strasznie łatwa. Zaczynamy od spichlerza, 4 domków drwali, 2 mieszkań i 4 pola jabłonii. A no tak, jeszcze sklep i namiot. Sprzedajemy cały kamień. Włóczników i łuczników zamieniamy na zwykłych ludzi. Tworzymy ok. 40 łuczników konnych, za resztę assasinów. Wyruszamy na 1 świnie. Łucznikami wyciągamy pałkarzy z zamku i zabijamy na wolnym polu. Z początku nie będzie łatwo, bo będą przybiegali też z pozostałych zamków. Po wyczyszczeniu zabijamy lorda assasinami. Za zdobyte pieniądze dokupmy z 3 łuczników i za resztę assasinów (sprzedajemy drewno). Tak robimy z każdym zamkiem. Wyciągamy łucznikami, zabijamy, dobijamy lorda.

Misja ta zajęła mi chyba nie więcej jak 10 minut.
Poziom trudności: prosty
Ostatnio zmieniony przez Acrobot 28 Marzec 09, 15:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 28 Marzec 09, 11:30   

Misja dwunasta - Strumień
Przeciwnicy - Ryszard Lwie Serce
Lord gracza - 10 000, lord komputera - 10 000
Jak przejść - na początku stawiamy spichlerz, kilka sadów jabłoni,parę domów, targowisko i zbrojownię. Budujemy basztę pod skałą (nie w "korycie rzeki"), kupujemy 50 kusz i zbroi skórzanych. Werbujemy kuszników, każemy im wejść na basztę. Szybko stawiamy mangonelę i wysyłamy na nią inżynierów, niech celuje w lorda (środek zamku).
W międzyczasie budujemy farmę chmielu, dwa browary i dwie karczmy. Niszczymy zamek Lwiego Serca (można pomóc sobie trebuszem). Później wysyłamy asasynów i wygrywamy.

12 misja (kopia).jpg
Plik ściągnięto 284 raz(y) 116,74 KB

 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 28 Marzec 09, 16:24   

Misja 13- Żar tropików
Przeciwnicy - 2xKalif
Gracz - 2000 złota Komputer - 4000

Najlepszym sposobem na tą misję jest szybkie pokonanie przeciwników. Budujemy spichlerz, namiot, targowisko, 1-2 domki. Sprzedajemy surowce jakie mamy oraz zwalniamy wojsko początkowe. Rekrutujemy konnych łuczników oraz assasynów. Po zabiciu jednego Kalifa dokupujemy assasynów i idziemy zakończyć misje. Misja ta powinna zając kilka minut.

 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 28 Marzec 09, 19:59   

Misja czternasta - Kraina Arabów
Przeciwnicy - Saladyn, Kalif, Sułtan, sojusznicy - Wieprz
Lord gracza - 2000, lordowie komputera - 2000
Jak przejść - na początku rekrutujemy grupę asasynów i zabijamy Kalifa. Powinniśmy teraz mieć około 1000 sztuk złota, za które się rozbudowujemy. Aby zdobyć przewagę w środku pola, stawiamy w środku, przy skałach basztę. Łączymy ją z zamkiem (nie zapominamy o bramie w środku, dzięki której pracownicy i wojska będą mogli bez przeszkód przechodić na drugą stronę). Sułtana niszczymy katapultami, obstrzeliwujemy konnymi łucznikami i zabijamy lorda asasynami. Zbieramy jak najwięcej konnych łuczników i wysyłamy na Saladyna. Powinni oczyścić zamek z obrońców. Na koniec likwidujemy lorda za pomocą asasynów.

14 misja (kopia).jpg
Plik ściągnięto 274 raz(y) 129,78 KB

 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 28 Marzec 09, 20:37   

Misja 15 - Legowisko lwów
Przeciwnicy - Lwie Serce
Gracz - 2000 złota Komputer - 4000

Na początku zabijamy wszystkie lwy. Później się normalnie rozwijamy, odpieramy ataki Lwiego Serca. Można zrobić mały oddział konnych łuczników do niszczenia katapult. Gdy uzbieramy odpowiednia armię, ruszamy na niego. Łatwa misja. Problemem jedynie może być to, że Lwie Serce znajduje się na górce.

 
 
 
Dzyl 
Wolny chłop


Posty: 53
Medale: Brak

Wysłany: 30 Marzec 09, 12:46   

ja nie mogę przejść misji 31,32 i 33.Jestem w 35 ale tych trzech właśnie nie przeszłem.
Powie może ktoś jaką taktyką przejść te misje ? próbowałem wiele sposobów ale bezskutecznie.
_________________

 
 
Acrobot 
Mieszczanin


Posty: 113
Medale: Brak

Wysłany: 30 Marzec 09, 13:55   

Taktyka jest taka żed musimy dojsc do tych misji.
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 30 Marzec 09, 15:50   

Acrobot napisał/a:
Taktyka jest taka żed musimy dojsc do tych misji.

to zamiast pisać że musimy dojść do tych misji, opisałbyś kilka misji :P

@Dzyl - Jak przeszedłeś wszystkie misje do 30 włącznie, to pomóż tym, którzy tam jeszcze nie doszli i zrób opis kolejnej misji :]
Misja 16 - Łowcy pustyni
Przeciwnicy - 2x Saladyn
Gracz - 2000 Komputer - 4000

W tej misji mamy sporo surowców, jednak wróg też ma ich sporo, co może sprawić problem słabszym graczom. Wykorzystujemy jak najwięcej surowców w pobliżu nas, dzięki nim będziemy mieć sporo kasy na budowę wojska. Proponuje postawić kilka wież, a na nich łucznicy+balisty. Oddział konnych łuczników też będzie przydatny do ochrony farm. Gdy już będziemy mieli dobrą obronę, wyruszamy na jednego z przeciwników, obojętnie którego. Dobrym sposobem na Saladyna jest podpalenie mu królestwa. Wystarczy jeden budynek sprzed murów podpalić, i jest spora szansa że po chwili całe królestwo mu się będzie paliło. Ogólnie misja nie jest trudna, z uwagi na sporą ilość surowców.

 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 30 Marzec 09, 16:53   

Misja 17 - Królestwo wielbłądów
Przeciwnicy - 3 x Sułtan, sojusznicy - brak
Lord gracza - 2000, lordowie komputera - 8000 (krucjata)
Jak przejść - Wysyłamy wszystkich łuczników na bramę obok żółtego Sułtana, drugiego przejścia bronimy z góry. Rozbudowujemy gospodarkę, przy czym zalecam produkcję kusz i zbroi skórzanych, ponieważ kusznicy będą w tej misji bardzo potrzebni. Na średnim poziomie (niedaleko żółtego Sułtana) stawiamy dwie baszty, a na każdej z nich mangonelę (każemy im atakować na lorda -> środek zamku). Dostawiamy kuszników na bramę i niszczymy przeciwnika. W ten sposób zabijamy każdego wroga, przy czym należy pamiętać o należytej obronie przed atakami Abdula i Mustafy.

17 misja (kopia).jpg
Plik ściągnięto 324 raz(y) 121,81 KB

 
 
Dzyl 
Wolny chłop


Posty: 53
Medale: Brak

Wysłany: 30 Marzec 09, 16:54   

No dobra, potem postaram się opisać kilka wcześniejszych misji.Ale znowu mam problem...Tym razem z 35 misją.Ja vs 2 wilków.Normalnie nie wiem jak go pokonać, wysyłam 250 konnych łuczników i 150 wojowników no i wszyscy giną zanim w ogóle zrobią przejście w murze.Wilk robi takie mury że zanim się je rozwali to wszyscy już wąchają kwiatki od spodu.O niszczeniu katapultami nie ma mowy bo wilk je ciągle niszczy.Łucznikami na koniach wybijam jego kuszników z wierz, lecz moi łucznicy i tak giną nie wiem dlaczego choć mam ich o wiele więcej.A zanim wojownicy rozwalą mur to zostają zabici prze kolejnych kuszników który wchodzą na mury.
Zupełnie nie wiem jak sobie poradzić z tą misją ;/
_________________

 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 30 Marzec 09, 17:24   

speeder11 napisał/a:
Jak ci się nie chce - to nie pisz...

Off top
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz