ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Speedrun WR
Autor Wiadomość
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Wrzesień 16, 10:48   Speedrun WR

Siema! Trzeba trochę ożywić forum jedynki :D Niedawno zainteresowałem się speedrunami (głównie GTA SA) i będąc pod wrażeniem tego, jak szybko można niektóre gry przejść postanowiłem sam spróbować. Siadłem więc wczoraj o 22 i wykręciłem wynik pobijający obecny rekord świata o 1h20min. Czekam jeszcze na akceptację moderatora :)

Przepraszam za fatalną jakość i za brak mojego komentarza - można przejść tą grę spokojnie poniżej trzech godzin, więc następnym razem zadbam o te dwie rzeczy :D Najwięcej czasu straciłem na misji 21, bo źle ją zagrałem z pośpiechu i musiałem restartować. No, to tyle mojego pisania, zapraszam do rywalizacji i jeśli kogoś zaciekawi jak to zrobiłem - do oglądania :)

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=MgyjYPDosBY

Strona na speedrun.com:
http://www.speedrun.com/s...itary_Campaign1

[ Dodano: 12 Wrzesień 16, 13:12 ]
Wynik zaakceptowany, I'm a World Champion xD
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 12 Wrzesień 16, 17:50   

Duży szacunek!

Nie mogłem nigdzie właśnie znaleźć aktualnego rekordu świata w speedrunie SH; dobrze, że wrzuciłeś ten link i gratulacje!
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 12 Wrzesień 16, 18:44   

No jestem pod wrażeniem, gratulacje! :)

Też bym spróbował swoich sił, ale obecnie czasu brak, a uczyć się trzeba :P
 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 12 Wrzesień 16, 19:29   

Brawo, gratuluję! :)
Aż się zdziwiłem, że tylko 2 osoby podjęły się próby ustanowienia rekordu. :P
Swoją drogą nikt nie ustanowił rekordu w Krzyżowcu, dwójce, Legendach... :D
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Wrzesień 16, 19:41   

Dzięki za miłe słowa :D No rekordów jest mało, dlatego zapraszam do próbowania swoich sił. Myślę, że w jedynce da się do 2:50 dobić, ale niżej chyba ciężko. Generalnie problem jest taki, że spora część misji ma wyznaczony sztywno czas i nic się nie da z tym zrobić :(
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 12 Wrzesień 16, 20:05   

No tak, tak. To wiadome, że są misje na czas i nic z nimi nie zrobisz. Tak jak w oryginalnym Pac-Manie ludzie uzyskali maksymalny wynik i więcej już nie mogą, przez to, że level 256 i kolejny nie istnieją. Jedyne co teraz robią hobbyści to dobijają do tego najwyższego możliwego wyniku. Kiedyś czytałem różne strategie do pac-mana na max punktów i nawet o AI duszków - naprawdę ciekawe, że do tak prostej gry ludzie wymyślają takie taktyki.

Postaraj się może teraz (o ile masz czas - miałeś chyba programować! XD) nie resetować tych misji, jak wspominałeś. Dojdziesz do takiego momentu, gdzie ktoś może Cię prześcignąć o jakieś 2s, a to i tak z trudem. Pierwsze miejsce masz myślę zapewnione na długi czas, ze względu na małą popularność SH. Ładnie wygląda Polska na pierwszym miejscu. :D
Nie obejrzę niestety speedruna, bo czasu jest strasznie mało.

Może spróbuj jakoś rozreklamować twitcha? Powiedz gdzieś, że będziesz nagrywał kolejny speedrun, załącz swój obecny rekord jako dowód - do tego omawiaj co robisz w śmieszny sposób i może jakiś grosz wpadnie. Bo jak pamiętam speedrun pokemonów oglądało sporo osób - tu będzie ciężej, ale warto próbować.
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Wrzesień 16, 20:38   

No, że ktoś to całe obejrzy, to nie liczyłem :D Pewnie spróbuję jeszcze z raz to pobić, ale nie będę jakoś męczył do perfekcji. Chociaż zobaczymy :D Twitcha chciałbym postawić na nogi, ale studia jednak są ważniejsze. Może kiedyś się uda przy okazji :)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 16, 19:14   

A tak w ogóle, to jak działa ten licznik? To jakaś osobna aplikacja, czy może mod do Twierdzy?

Co do speedruna, to myślę, że najważniejszą rzeczą jest opanowanie tych trzech oblężeń do perfekcji. Gdy uda się to osiągnąć, to trzeba jeszcze dopracować misje, w których należy zebrać x zasobów i można pobić rekord na lata. Jednak zdaję sobie sprawę, że nie jest to takie proste. Wystarczy raz się pomylić, kliknąć kilka pikseli obok i cała misja do powtórzenia.

Nagrywając takiego speedruna można robić cięcia? Czy trzeba nagrać wszystko za jednym razem?

Zadam jeszcze jedno (ostatnie xd) pytanie: Czy można w speedrunie korzystać z bugów? Bo widziałem, że korzystałeś z tricku na kamień. Jak to się ma do bugu z niewidzialnym dla przeciwnika taranem? :P Bo to ostatnie, to już chyba oszustwo (czego oczywiście nie użyłeś).
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 13 Wrzesień 16, 20:30   

Licznik to osobna aplikacja, która nazywa się LiveSplit. Te splity są czysto poglądowe, dla mnie. Po prostu jak pojawia się napis Victory, to klikam klawisz odpowiadający za przejście do następnego split'a. Możliwe, że są gry, w których robi się to automatycznie.

No racja, na oblężeniach byłem trochę zbyt ostrożny, bo ostatnio grałem je chyba kilka lat temu xD Więc na pewno da się szybciej.

Nie, nie można robić cięć, wszystko musi być jednym ciągiem.

Właśnie wydaje mi się, że niewidzialny taran jak najbardziej by przeszedł :D Bo to chyba glitch. Ale zapomniałem jak to się robi szczerze mówiąc :D Można używać glitchy (np. stone teleport), ale nie można używać cheatów, ani modyfikować gry.

Jak masz jeszcze jakieś pytania, to chętnie odpowiem, przynajmniej coś się dzieje na forum :D

[ Dodano: 24 Luty 17, 17:07 ]
To znowu ja :D Spróbowałem dziś znowu, tak dla treningu i pobiłem swój poprzedni rekord o 37 minut :D 2 minuty niestety zabrakły, aby pobić obecnego rekordzistę. Postaram się nagrać komentarz do mojego wyniku, w którym wyjaśniam co i dlaczego robię :) (Choć na tym forum pewnie większość z Was to wie :) ) Pochwalę się pewnie filmem w przeciągu kilku dni. Poćwiczę jeszcze trochę misję 15 i 21 i jestem w stanie pobić obecny rekord o jakieś 10min.

[ Dodano: 29 Grudzień 17, 14:55 ]
Lepiej późno, niż wcale :D
Mój" nowy" rekord (z 24.02.2017), drugi wynik na świecie:

https://www.youtube.com/watch?v=AKiuNjR7mVg
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz