ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze książki.
Autor Wiadomość
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 2 Sierpień 13, 18:28   

Hmm, zapowiada się ciekawie. Może się zaopatrzę :)
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
YasiuYaś 
Osadnik


Gra w: Stronghold Deluxe, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 13, 21:30   

Wiele osób polecało mi "Władcę Pierścieni", ale szczerze mówiąc (Przepraszam urażonych fanów Tolkien'owskiej twórczości) zabierałem się do trylogii dwa razy, lecz za każdym razem kiedy przewróciłem te 20... może 30 kartek dochodziłem do wniosku, że ta lektura nie podchodzi pod mój gust. Hobbita przewertowałem w kilka dni, ale to już dawno temu. Minęło wiele czasu, a ludzkie upodobania się zmieniają. Teraz preferuję powieści science-fiction. W książkach tego pokroju wszystko jest takie ciekawe, wspaniałe, niby nieosiągalne, a w pewnym stopniu możliwe.
Jeżeli ktoś czyta literaturę tego typu czekam na propozycję i recenzję jakiś ciekawych powieści.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 31 Sierpień 13, 12:01   

Cóż, zasadniczo ta książka to coś więcej niż pierwsze 20-30 stron, które mogą się wydać takie-sobie ;) . Btw. czytałeś prolog, czy od razu przeszedłeś do powieści?
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 13 Listopad 13, 17:39   

Przeczytałem jakiś czas temu pierwsze dwie części "Władcy Pierścieni" i szczerze powiedziawszy myślałem, że będzie dużo ciekawsza. Nie wiem może to dlatego, że jako pierwszy oglądałem film, ale na pewno byłem zawiedziony. Świat jaki Tolkien wykreował jest świetny, ale jak dla mnie za dużo przestojów i... sam nie wiem :-D (może za dużo opisów, które przysłaniają całą akcję).

Moim idolem wśród książek, które przeczytałem jest "Wiedźmin". Mimo, że jest pięć tomów i jeszcze dwa zbiory historyjek, bardzo szybko to przeczytałem. Strasznie dużo akcji i dość zamotana fabuła. Szczególny sentyment wzbudziły u mnie żarty i przeróżne śmieszne sytuacje. Jak dla mnie Sapkowski napisał najlepszą polską fantastykę.

Ps. Trochę odgrzebuję, ale dobrze ożywić temat o książkach ;-) .
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 13 Listopad 13, 17:54   

Cóż, co kto lubi... Jeśli ktoś szuka w książkach ciętych żartów, luźnej narracji i ciągłej walki, to faktycznie Wiedźmin może być lepszy :P . W opowieściach Tolkiena lubię właśnie taką epickość, dostojeństwo (w pewnym sensie) no i właśnie to, że ten świat jest różny od naszego, ważne są takie pojęcia jak honor, duma, przywiązanie do tradycji, czy prawdziwa przyjaźń, a w życiu obecne są dawne legendy, czego nie można powiedzieć o Wiedźminie.
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 13 Listopad 13, 18:23   

Przeczytałem też "Hobbita" i był on dużo ciekawszy, tylko szkoda, że taki krótki. Ogólnie świat, który stworzył Tolkien bardzo mi się podoba i jestem fanem każdej dobrej gry, czy mapy do "Twierdzy" stworzonej na tej podstawie. Te wszystkie zamki, miasta, krajobrazy etc. robią na mnie ogromne wrażenie, ale jak już wcześniej pisałem akcja we "Władcy Pierścieni" jest dla mnie nudna.

Z pośród książek Ciszewskiego najbardziej podoba mi się "www.2012.ru". Dosyć fajna była też "www.1939.com.pl", a pozostałe części wyglądały jakby były pisane na siłę brnąc w ten sam pomysł. Przeczytałem także "Upał", ale ta książka w ogóle nie przypadła mi do gustu.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 14 Grudzień 13, 09:44   

U mnie na półce leży "Dragon Age: Utracony Tron", i w sumie jakoś za niedługo raczej to przeczytam ;P. Oprócz tego jest jeszcze "Szara Wilczyca" i "Bari, syn Szarej Wilczycy" James'a Olivier'a Curwood'a, i też się zastanawiam czy się za to nie wziąć.

Jakoś niedawno przeczytałem 2 tom zwiadowców, i ogólnie to chyba tyle jeśli chodzi o ostatnie dwa miechy :P .
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Legend of DHK 
Wędrowiec

Gra w: SHC
Wiek: 31
Posty: 4
Skąd: DHK
Medale: Brak

Wysłany: 18 Styczeń 14, 13:52   

Polecam trylogie Anioł Nocy autorstwa Brenta Weeksa.
Świetna ksiązka, epicki świat pełen magi i walki, ukazany w autentyczny (bez ugrzecznień i przemilczeń) sposób.
_________________
" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
twojtyp 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 27 Październik 14, 13:46   

Hobbit mi się nie podobał.... Lubię Anioły Nocy, Igrzyska Śmierci itp
Ostatnio zmieniony przez Siwy 14 Grudzień 14, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waski21 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 5 Grudzień 14, 10:59   

"Zabić Drozda" to najlepsza książka jaką do tej pory czytałem :)
Ostatnio zmieniony przez Siwy 14 Grudzień 14, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lpo 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 12 Grudzień 14, 12:04   

polecam "Czaropis" - świetna książka
Ostatnio zmieniony przez Siwy 14 Grudzień 14, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Banshee 
Burżuj


Posty: 160
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2 Październik 15, 15:03   

Im dalej w przyszłość tym popyt na książki będzie mniejszy.Mnie książki mało interesują, 2 razy wole obejrzeć film, wygodniej,szybciej,bardziej oddaje emocje, nie musisz skupiać się na tym którą linijkę masz teraz czytać, może kiedyś zmienie zdanie ale wątpię.Będąc jeszcze w podstawówce wypożyczałem z biblioteki takie książki z gatunku kryminał, (jeśli można to tak nazwać) , potem kilka komiksów i od kilku dobrych lat nie czytam nic.Może kiedyś zmienie zdanie choć wątpię w to, chyba że trafię na jakąś fajną książkę o tematyce wojskowej najlepiej na faktach.
_________________
Andrzej Breivik
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 2 Październik 15, 17:21   

Książki rozwijają wyobraźnię, która potem przydaje się w życiu. Możliwe, że nie trafiłeś na dobrą książkę i stąd powstał taki stosunek do nich. Ja ostatnio przejechałem Wiedźmina "Sezon Burz" i Sapkowskiemu udało się utrzymać klimat serii w lepszym lub czasami w gorszym stopniu. ( co chyba nie jest proste dla pisarza )

Przeczytałem też Grę o Tron, ale strasznie kiepsko się to czyta, gdy oglądało się serial. To trochę tak, jak z filmem Władca Pierścieni, przygody Froda są nudne i tak samo nudne są wstawki Brana, czy Daenerys. Nie wiem, czy uda mi się pociągnąć resztę serii.

Ostatnio skończyłem też czytać "Polowanie na Czerwony Październik", na początku średnio się rozkręca, ale potem już trzyma w napięciu do ostatnich kartek. Na razie nie mogę kontynuować, gdyż kolejne pozycje są wypożyczone. Warto przeczytać, jeśli ktoś jest entuzjastą marynarki lub thrillerów wojskowych :)

Polecam szczególnie Wiedźmina oraz Polowanie, T. Clancy naprawdę znał się na tematyce wojskowej oraz na odpowiedniej grze na emocjach. ( momentami nie można było się oderwać )

P.S. Polecam również Hobbita, którego w ostatnim czasie pochłonąłem. O ile nie mam odniesienia do Władcy Pierścieni, o tyle tą część czyta się szybko, łatwo i z pełnym zaciekawieniem.

P.P.S. Wahadła Foucualta nie można polecić każdemu, ale mnie się podobała.
 
 
 
Banshee 
Burżuj


Posty: 160
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2 Październik 15, 19:32   

Książka fantasy to coś co na pewno mnie nie zainteresuje, film owszem ale książka? Nie. Nie oddaje tego klimatu na pewno.Jak juz jakas ksiazka mnie zainteresuje to tak jak napisalem jakas na faktach najlepiej wojskowa- mam na oku juz 2- Zwykły Bohater i Niełatwy dzień. Jednak poczekam na jakąś ofertę poniżej 20 zł.
_________________
Andrzej Breivik
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 3 Październik 15, 21:21   

Cytat:
Książka fantasy to coś co na pewno mnie nie zainteresuje, film owszem ale książka? Nie. Nie oddaje tego klimatu na pewno.


Ojj mam zupełnie odwrotną opinię akurat... Film rzadko potrafi oddać klimat, często wychodzi trochę "sucho" (jak np. "Hobbit"). "Władca Pierścieni" ma świetny klimat, ale ogólnie i tak lepiej jest w książce ;) .

Bordinio - ja właśnie bardzo lubię ten początek LOTRa, gdy Frodo idzie do Rivendell - tutaj jest świetny klimacik w mojej ocenie. Trochę nudzą mnie natomiast fragmenty, gdy Frodo i Sam łażą tam z Gollumem. Ale generalnie, gdy czytałem Władcę Pierścieni po raz pierwszy, to też te rozdziały z Frodem wydawały mi się nudne, a kiedy czytałęm po raz 3 czy 4, to właśnie mnie bardzo ciekawiły, nawet te, gdy łazili z Gollumem :D .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz