ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamek w Malborku
Autor Wiadomość
Barnak 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 5 Kwiecień 15, 00:19   Zamek w Malborku

Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu bawię się w edytorze map. Ostatnio skończyłem prace nad zamkiem w Malborku. Co prawda nie udało mi się umieścić całego zamku (Wykonałem tylko zamek wysoki, i średni), z racji tego że nie miałem już miejsca na mapie by umieścić jeszcze zamek niski, jednakże starałem się by kształtem przypominał choć w drobnej mierze oryginał (O tyle o ile- sam zamku nie widziałem, a wzorowałem się jedynie na zdjęciach i planach budowy, które miałem do dyspozycji, więc prawdopodobnie będzie mu brakowało niektórych fragmentów murów bądź budynków). Dodałem do niego jeszcze kilka własnych elementów, by go upiększyć (Głównie wieże). Mam nadzieję że się spodoba. Według mnie nie wyszedł najgorzej. Oceńcie sami.
Pozdrawiam.

Tutaj macie linka do pobrania mapy:
http://speedy.sh/PYECD/malbork.map

Malbork-Clipboard02.jpg
Plik ściągnięto 6665 raz(y) 15,64 KB

Malbork-Clipboard04.jpg
Plik ściągnięto 183 raz(y) 194,78 KB

Malbork-Clipboard03.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 198,94 KB

Malbork-Clipboard01.jpg
Plik ściągnięto 120 raz(y) 172,12 KB

 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 5 Kwiecień 15, 14:33   

No nie powiem, zdziwiłem się jak zobaczyłem co wrzuciłeś :D , bo "debiutujący" mapmakerzy wrzucają zwykle mapy zrobione w 20 min i niedokładne. Tutaj mamy zaś mapkę, której prawdopodobnie nie powstydziłby się żaden mapmaker. Nie oceniam tego, czy zamek podobny, ale wydaję się że tak. Widać, że włożyłeś w zamek dużo pracy, zwłaszcza w dachy, jest on dobrze rozplanowany w przestrzeni. Krajobraz jest prosty, ale nie bije po oczach. Trochę pustawy i robiony za dużym pędzlem, ale mimo to całkiem przyjazny i realistyczny.

Jak na pierwszą mapę, to jest super, tym bardziej, że większość mapmakerów z tego forum przestało robić mapy, więc każdy ruch w tym dziale jest mile widziany. W sumie to aż mnie zachęciłeś do dokończenia mojej najnowszej mapy.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 6 Kwiecień 15, 16:30   

Threeth napisał/a:
Jak na pierwszą mapę, to jest super, tym bardziej, że większość mapmakerów z tego forum przestało robić mapy, więc każdy ruch w tym dziale jest mile widziany. W sumie to aż mnie zachęciłeś do dokończenia mojej najnowszej mapy.

No właśnie, czekam już z miesiąc, żeby ją zobaczyć xD.

Co do autora mapy. Skądś tyś się w ogóle wziął xD? Dwa posty na forum i już wrzuca taką mapę. Nie no tego się nie spodziewałem i dawno czegoś takiego tu nie było, gratulacje, dobra robota ;) Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś zobaczymy coś spod Twojej ręki.
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 6 Kwiecień 15, 17:19   

Heh, nie mam pomysłu na fabułę, w sumie to mogę zrobić gameplay i wrzucić bez fabuły :D Kiedyś tak robiłem.

Zdziwienie jest tym większe, że sporo nowych mapmakerów wrzuca mapę robioną 10 min i pisze coś w stylu "jestem nowy i nie umiem robić map, ale proszę o wyrozumiałość" :D
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Barnak 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 6 Kwiecień 15, 18:11   

Dziękuję za uznanie z waszej strony. Muszę się przyznać że już od jakiegoś czasu przeglądam to forum (Szukałem na nim między innymi zamku w Malborku, niestety znaleziona praca niezbyt mi pasowała - stąd pomysł na jego wykonanie). Jest to pierwsza mapa którą wrzucam, lecz ostatnia jaką zrobiłem. Mam jeszcze kilka mapek, nad którymi zastanawiam się czy nie wrzucić, ale muszę przyznać iż nie umywają się do powyższej. Co do kolejnych twórczości, to muszę niestety poczekać na przypływ weny twórczej.
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 6 Kwiecień 15, 20:27   

Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, to polecam pooglądać mapy forumowych mapmakerów, może akurat wena cię dopadnie :D
http://stronghold.net.pl/s-111/mapy-graczy.html
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 8 Kwiecień 15, 15:59   

Naprawdę dobra mapa. Widać, że się bardzo napracowałeś w wykonywaniu tego zamku co jest bardzo miłym zaskoczeniem jak na nowego forumowicza :D . Staraj się jeszcze bardziej dopracowywać krajobraz i mam jeszcze małą uwagę co do kawałku muru :D

Taki mur brzydko wygląda i staraj się unikać tego. Mam nadzieję, że będziesz robił następne mapki i może zachęcisz do powrotu "starych i wypalonych" mappakerów ;-) . Polecam ci też spojrzeć na kampanię: Amor Patriae Nostra Lex .
 
 
Barnak 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 8 Kwiecień 15, 20:37   

Kampania rzeczywiście wygląda imponująco. Nie omieszkam jej osobiście sprawdzić gdy tylko znajdę na to czas. Co do fragmentu muru który zaznaczyłeś, to niestety nie wiem w jaki sposób można tego uniknąć (Mnie też on się nie podoba, ale cóż począć jak nie wiem co z tym zrobić). Jeśli znasz jakiś sposób to proszę o informacje, lub wskazówki.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 9 Kwiecień 15, 15:34   

Nie wykopuj fosy zaraz przy skośnym murze - to powinno pomóc ;) .
 
 
Nidor 
Burżuj

Gra w: Stronghold i Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 9 Kwiecień 15, 17:40   

To nie pomoże :D . Widać dawno nie odpalałeś SH :D , a przydało by się ;-) . Jedyne lekarstwo na to, to stawianie wyżyny przy takim murze. Możesz też postawić mało widoczne skałki przy tym kawałku muru, lecz wtedy będzie od dołu do góry taki jak teraz jest, ale na pewno lepiej to będzie wyglądało.

W przypadku tej mapy kanciate mury nie wyglądają źle:
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 9 Kwiecień 15, 18:25   

Aaaa okej xDD. Faktycznie tak to było !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz