ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc dla początkującego.
Autor Wiadomość
BlackTavish 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 20 Styczeń 15, 21:28   Pomoc dla początkującego.

Witam wszystkich użytkowników ! Dzisiaj po zainstalowaniu wersji HD SH1 naszło mnie żeby stworzyć jakąś kampanie lub przynajmniej jedną misję.
Niestety problem w tym że nie wiem jak się za to zabrać. Czy na forum jest jakiś poradnik na ten temat ?
Ponadto czy jest możliwość ustawienia "Czasu do ostatecznej bitwy"?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i jeśli był już temat o podobnej sprawie to z góry przepraszam :)
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 21 Styczeń 15, 17:44   

"Czas do ostatecznej bitwy" ustala się niejako sam ;) .

Poradnika do Jedynki jako takiego niestety nie ma, jedynie Kokoju napisał co nieco o tworzeniu map w SH:C. Najlepiej przejrzeć najlepsze mapy stworzone na tym forum i na nich się wzorować. Zgromadziliśmy je na stronie w dziale Mapy graczy. Ostatnio powstała też kampania Amor Patria Nostra Lex, którą stworzyło trzech najlepszych mapmakerów, którzy są jeszcze aktywni (kiedyś dobrych twórców było nieco więcej, ale niestety nie udało nam się z nimi skontaktować).

Warto też przejrzeć po prostu ten dział i poczytać uwagi, jakie użytkownicy pisali do wystawianych do oceny map. Albo sam pokaż swoje mapy, a pewnie ktoś napisze Ci, co musisz poprawić, a co wygląda np. dobrze.
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 21 Styczeń 15, 21:00   

Dodać należy, że większość map nie jest zabezpieczona blokadą, co pozwala Ci na otworzenie ich w trybie edytora. To pozwoli Ci sprawdzić, jak stworzone są scenariusze. Haniebnym byłoby oczywiście wykorzystanie nawet małej części z krajobrazu mapy, która należy do kogoś innego.
 
 
 
BlackTavish 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 22 Styczeń 15, 12:58   

Dziękuję za odpowiedzi jednak to rodzi moje nowe pytanie. Czy ta "kampania" to po prostu parę misji typu "przeprowadź inwazje" czy jest zbliżona do naszej kampanii głównej ?
@Siwy
Jakoś mnie nie chce się ustalić. W ogóle jestem jeszcze amatorem więc muszę się nauczyć ale dziękuję za poradnik :)
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 22 Styczeń 15, 15:17   

Niestety nie ma możliwości stworzenia kampanii w pełnym tego słowa znaczeniu, niemniej jest to ciąg dziesięciu misyj połączony bardzo ciekawą - jak sądzę - fabułą. Poza tym: sprawdź sam ;) .

A ustalasz też warunki zwycięstwa? Ustal, że misja zostanie wygrana, jeśli będzie "brak wroga na mapie" - ale wydarzenie to musi mieć datę późniejszą niż ostatni atak. Wtedy powinno hulać.
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 23 Styczeń 15, 19:59   

http://forum.stronghold.n...opic.php?t=1410 jeszcze jest poradnik trików edytorskich mojego autorstwa. Polecam zajrzeć, można tam znaleźć parę fajnych rzeczy.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
BlackTavish 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 31 Styczeń 15, 15:07   

Witam po przerwie. Postanowiłem dzisiaj znowu podjąć próby stworzenia mapy. Jednak jest jeden problem którego nie rozumiem. Mam ustawioną inwazje. Jednak wojska wroga wgl się nie pokazują. Gdy klikam w pomarańczowy wykrzyknik który informuje mnie o danym zdarzeniu mapa automatycznie kieruje się na moją siedzibę. W celach mam "Wyelminuj wszystkich wrogów" i "Zabij wrogiego lorda".
 
 
Szyszek 
Wolny chłop

Gra w: SHC , SHC:E
Wiek: 23
Posty: 57
Skąd: Bolesławiec
Medale: Brak

Wysłany: 31 Styczeń 15, 16:12   

Ustaw drogowskaz w miejscu przy krawędzi mapy, tam gdzie mają się pojawić wrogie wojska. To powinno rozwiązać twój problem.
 
 
BlackTavish 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 31 Styczeń 15, 16:57   

Aż takim półgłówkiem nie jestem. Ustawiłem nawet 2 drogowskazy a dalej jest to samo.
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 31 Styczeń 15, 18:50   

Załącz swoja mapę i ktoś sprawdzi scenariusz :P Mapa jest w folderze maps, w katalogu z grą.
 
 
 
BlackTavish 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 15, 08:34   

Niestety nie udało mi się załączyć mapki , ale pokombinowałem i dalej nie działa xd zostawiłem nawet tylko samą inwazje. Szczur atakuje mnie 13 jednostkami a nawet się to wgl nie pojawia. Natomiast na innej mapie jakby "następnej" części wszystko dobrze działa. Nie rozumiem tego.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 15, 12:02   

Jakikolwiek skrawek ziemi musi przylegać do krańca mapy, czyli np. nie da się zrobić inwazji na wyspie :P
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
BlackTavish 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 15, 12:43   

Zrobiłem to na podobnej zasadzie co w misji "Między młotem a kowadłem" tzn. zrobiłem tak samo wyspe i tak samo drogowskaz jednak nie chce dalej inwazja działać. :)


S.
Ostatnio zmieniony przez Siwy 1 Luty 15, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 1 Luty 15, 18:53   

Wstaw mapę (np. na speedyshare.com) i zobaczymy, co może rodzić problem ;) .
 
 
BlackTavish 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 15, 19:27   

Dobra stworzyłem inna mapkę i działa wszystko jak powinno.
Następne pytanie.
Jak mogę ustawić żebym musiał zdobyć np. 500 złota ?
To znaczy wiem jak można ustawić ale ciężko na tym suwaczku ustawić te 500 złota. Ponadto co jest w sumie logiczne zauważyłem, że na różnych poziomach trudności jest więcej lub mniej towarów do zgromadzenia w celach misji. Da się to jakoś ... no nie wiem zliczyć ? Jakiś mnożnik czy coś ? :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz