ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Za kim jesteście?

Jakie ugrupowanie popierasz?
Kongres Nowej Prawicy
25%
 25%  [ 8 ]
Prawo i Sprawiedliwość
18%
 18%  [ 6 ]
Platforma Obywatelska
6%
 6%  [ 2 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
6%
 6%  [ 2 ]
Polska Razem
0%
 0%  [ 0 ]
Ruch Narodowy
9%
 9%  [ 3 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej
3%
 3%  [ 1 ]
Solidarna Polska
0%
 0%  [ 0 ]
Inne ugrupowanie (napisz w poście jakie)
3%
 3%  [ 1 ]
Nie popieram żadnego ugrupowania
28%
 28%  [ 9 ]
Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 27 Lipiec 14, 02:45   

Lord Smerf napisał/a:
Żelazna Gwardia nie ma władcy, tylko Kapitana! o/


Codreanu na zawsze w moim sercu <3 Każdego 30 listopada płaczę nad Jego męczeńską śmiercią. Zamierzam nawet kiedyś wybrać się do Rumunii na miejsce Jego kaźni.

Hunter napisał/a:
bliżej ci do Korwina niż ci się zdaje


Och, wręcz przeciwnie. Korwin jest deistą - ja jestem katolikiem. Korwin to duch mieszczaństwa w najgorszym wydaniu - ja dulszczyzną gardzę. Korwin to materialista - ja staram się myśleć przede wszystkim o kwestiach duchowych. Korwin to opcja proamerykańska - ja kocham Wielką Europę. Korwin to liberalizm - ja w liberalizmie widzę wroga. Korwin forsuje indywidualizm - ja społeczeństwo organiczne. Mogę tak wymieniać w nieskończoność. :D

Hunter napisał/a:
Tak czy inaczej, jest lepsza od socjalizmów, komunizmów, faszyzmów, nazizmów, feudalów i tak dalej.


Wiedz, że przynajmniej z częścią tej listy to przestrzeliłeś, synek. :D

Hunter napisał/a:
No powiedz że nie.


Nie.

Lord Smerf napisał/a:
Ale co masz do feudalizmu?


Wtedy wszystko było na swoim miejscu. <3 Korwinistów to boli bo oni chcą libertariańskiej anarchii a nie porządku.

Lord Smerf napisał/a:
Poza tym dobry faszyzm nie jest zły. Każdy liberał z definicji podważa naukę społeczną Kościoła, czego nie można powiedzieć o faszystach.


Clerofashe \o \o \o
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 27 Lipiec 14, 09:13   

Dlaczego liberał musi podważać naukę społeczną kościoła? Liberalizm walczy z przymusem. Dobrowolnie można przecież też pomagać.

Cytat:
Korwin jest deistą


Mi się wydaje że jest prostestantem. Poza tym na marszach śpiewa "Boże coś Polskę...".

Cytat:
Korwin to materialista - ja staram się myśleć przede wszystkim o kwestiach duchowych.


Kwestie duchowe to kwestie osobiste człowieka. Partia to program, jaki chce wprowadzić. Korwin nie chce się mieszać w osobiste sprawy ludzi, tylko zająć się funkcjonowaniem państwa, dlatego mówi o rzeczach "materialnych", a nie "duchowych" (po te drugie to zapraszam do kaznodzieja).

Cytat:
Wiedz, że przynajmniej z częścią tej listy to przestrzeliłeś, synek. :D


Crux - mein führer! o/ o/ o/ :D

Cytat:
Wtedy wszystko [w feudalu] było na swoim miejscu. <3




I nie zapomnijcie o dziesięcinie, kmiecie! :D
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 27 Lipiec 14, 10:16   

Hunter napisał/a:
Mi się wydaje że jest prostestantem. Poza tym na marszach śpiewa "Boże coś Polskę...".

Korwin sam powiedział, że jest deistą(chociaż niektórzy spekulują, że jest żydowskim robotem - kwestia dyskusyjna). A to, że przy tym śpiewa pieśni religijne świadczy tylko o jego ambiwalencji na tym punkcie.

Hunter napisał/a:
Kwestie duchowe to kwestie osobiste człowieka.

To jest właśnie jeden z błędów liberalizmu. Kwestia wiary w Zmartwychwstanie definiuje człowieka bardziej niż cokolwiek innego, ponieważ jest wyrazem jego stosunku do Prawdy. Jeśli ktoś zgadza się na ograniczanie tej kwestii do życia intymnego, odmawia głoszenia Dobrej Nowiny - jest więc zrozumiałe, że chrześcijanin musi przeciwstawiać się liberalizmowi.

Hunter napisał/a:
Dlaczego liberał musi podważać naukę społeczną kościoła? Liberalizm walczy z przymusem. Dobrowolnie można przecież też pomagać.

Kościół zawsze sprzeciwiał się liberalizmowi. Syllabus Errorum papieża Piusa IX wymienia m.in:
Cytat:
X. BŁĘDY ZWIĄZANE Z DZISIEJSZYM LIBERALIZMEM
77. W naszej epoce nie jest już użyteczne, by religia katolicka miała status jedynej religii państwowej, z wykluczeniem wszystkich innych wyznań.
78. Chwalebne jest więc, że w pewnych krajach uważanych za katolickie ustawy zezwalają, by przybysze mogli tam sprawować publicznie swoje nabożeństwa.
79. Jest bowiem fałszem, jakoby wolność prawna wyznań i pełne prawo wszystkich do manifestowania jawnie i publicznie wszelkich swoich opinii i mniemań, prowadziły do łatwiejszego ulegania przez ludy zepsuciu moralnemu i duchowemu i sprzyjały zasadzie indyferentyzmu.
80. Papież rzymski może i powinien pogodzić się i pojednać z postępem, liberalizmem i cywilizacją współczesną."


Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego "że można pomagać" nie jest dobrą miarą zgodności systemu politycznego z nauką Kościoła.
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 27 Lipiec 14, 13:22   

Hunter napisał/a:
Crux - mein führer!


Wolę tytuł Kapitana albo Poglavnika. :>

Merytorycznie już odpisał Lord Smerf więc nie będę się powtarzał.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 28 Lipiec 14, 10:03   

Lordzie, wydaje mi się że chciałbyś żyć w jakiejś teokracji :-o

I chrześcijanin musi być przeciwko liberalizmowi? Dlaczego? Czy chrześcijanie muszą wykluczać system opierający się na wolności w imię przymusu do jednej ideologii religijnej? Jeżeli jest przecież taka dobra, to przecież zdecydowana większość ludzi w liberalizmie właśnie wybrałaby ją i jej nauki. Dobrowolnie. Jeżeli jednak ludzie dobrowolnie do tej religii dołączyć nie chcą, to mają być przymuszani? Przymus rodzi niechęć a nawet nienawiść. Jeżeli dziecko lub dorosły będzie w brew woli i bez zrozumienia pchany do kościoła i jego dogmaty, jego neutralna postawa wobec tejże wiary przejdzie w negatywną. Myślisz, że jeśli Jezus zmuszałby ludzi do pójścia za nim, to bardziej by go słuchali? Nie. Jezus mówił, że jeśli ktoś CHCE, to może pójść za nim, jak nie, to wolna droga. Ludzie, którzy przekonani jego naukami dobrowolnie stawali się jego uczniami, byli 100 razy lepszymi chrześcijaninami niż ci którzy zmuszani byli do tego przez ludzi z mieczami.

Poza tym nie wiem jak kwestia wiary w Trójcę Przenajświętszą może zmodyfikować likwidację podatku dochodowego. Naprawdę.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 28 Lipiec 14, 13:08   

Pozwolę sobie ja poodpowiadać:

Hunter napisał/a:
Lordzie, wydaje mi się że chciałbyś żyć w jakiejś teokracji


No ba.

Hunter napisał/a:
I chrześcijanin musi być przeciwko liberalizmowi? Dlaczego? Czy chrześcijanie muszą wykluczać system opierający się na wolności w imię przymusu do jednej ideologii religijnej?


Choćby dlatego, że liberałowie przez dziesiątki lat dążyli do zniszczenia Kościoła a On naucza z drugiej strony, że liberaliz jest wrogiem wiary?

Hunter napisał/a:
Czy chrześcijanie muszą wykluczać system opierający się na wolności w imię przymusu do jednej ideologii religijnej?


Im bardziej katolicki ustrój państwa można w danych warunkach zbudować, tym lepiej. A idealnym jest, powiedzmy wprost, ten zapewniający maksymalne poszanowanie zasad wiary i pozycji Kościoła w społeczeństwie. Jeśli to maksimum nie jest możliwe, to należy chociaż walczyć o jak najwięcej. Liberalizm jest zaś formą kapitulacji, w końcu wszyscy są równi, nikomu nie dzieje się krzywda, moje sumienie to moja sprawa, etc.

Hunter napisał/a:
Jeżeli jest przecież taka dobra, to przecież zdecydowana większość ludzi w liberalizmie właśnie wybrałaby ją i jej nauki.


MWHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Nie.

Przeczytaj sobie scenkę z Genesis o grzechu pierworodnym a później dogłębnie przemyśl.

Hunter napisał/a:
Przymus rodzi niechęć a nawet nienawiść. Jeżeli dziecko lub dorosły będzie w brew woli i bez zrozumienia pchany do kościoła i jego dogmaty, jego neutralna postawa wobec tejże wiary przejdzie w negatywną.


Rodzice, szkoła, kampanie społeczne, wszyscy mówili mi, że narkotyki to zło. Idąc Twoim tokiem myślenia właśnie kombinuję skąd wziąć kasę na kolejne prochy.

Hunter napisał/a:
ludzi z mieczami.


Inspiracja Kelthuzzem? :D

Hunter napisał/a:
Poza tym nie wiem jak kwestia wiary w Trójcę Przenajświętszą może zmodyfikować likwidację podatku dochodowego. Naprawdę.


Ale liberalizm, synku, to nie tylko podatki. Mylisz pojęcia. Liberalizm to ideologia, a nie tylko poglądy gospodarcze. To także poglądy obyczajowe, wizja miejsca jednostki w społeczeństwie, wartości, którymi powinna się kierować ("cnota egoizmu" Ayn Rand). A to jest nie do pogodzenia z wiarą katolicką.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 28 Lipiec 14, 15:47   

Semiccy ludzie z mieczami? xD

Crux chyba na wszystko odpowiedział, więc dodam tylko, że użycie pojęcia ideologii w odniesieniu do doktryny Kościoła jest błędne. Krótko mówiąc, ideologia = "świecka religia".
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 29 Lipiec 14, 00:00   

Lord Smerf napisał/a:
Crux chyba na wszystko odpowiedział, więc dodam tylko, że użycie pojęcia ideologii w odniesieniu do doktryny Kościoła jest błędne. Krótko mówiąc, ideologia = "świecka religia".


Dokładnie. Mówiąc klasykiem - polecam poczytać Voegelina. :D
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 29 Lipiec 14, 10:57   

Liberalność gospodarcza nie musi iść w parze z liberalnością obyczajową. Tęczowi lewacy są "liberalni obyczajowo" (oprócz hejtu na Kościół i Krula) a w programie komuna i rozdawanie prezerwatyw. Taki Korwin jest natomiast liberalny gospodarczo, a w obyczajach - nie ma nic przeciwko Krzyżowi na sali sejmowej i jest przeciwny paradom gejowskim.

Cytat:
Przeczytaj sobie scenkę z Genesis o grzechu pierworodnym a później dogłębnie przemyśl.


Czyli podsumowując - ludzie to podli grzesznicy (w mniejszym lub większym stopniu) więc trzeba ich chwycić za mordy, bo inaczej sami zejdą na manowce. Ale kto ma ich chwycić? Jakaś nowa Żelazna Gwardia :D ? Tylko czekaj, ona też jest złożona z tych samych podłych grzeszników...
Bo widzisz, w Genesis władcą jest Bóg Ojciec, który do grzeszników nie należy. A on dzisiaj bezpośrednio nie jest naszym włodarzem, więc nasi ziemscy władcy też mogą być jednak omylni.

Cytat:
Rodzice, szkoła, kampanie społeczne, wszyscy mówili mi, że narkotyki to zło. Idąc Twoim tokiem myślenia właśnie kombinuję skąd wziąć kasę na kolejne prochy.


Lol, nie popadaj w skrajność. Ale - akurat dzisiejszy świat ma całkiem poważne problemy z narkomanią....

Cytat:
Inspiracja Kelthuzzem? :D


Tym od krulewskich pieśni? :D Nie, czysty przypadek.

Cytat:
Choćby dlatego, że liberałowie przez dziesiątki lat dążyli do zniszczenia Kościoła a On naucza z drugiej strony, że liberaliz jest wrogiem wiary?


reakcja napisał/a:
MWHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


Czyli jako liberał muszę żreć się z Kościołem a jako wierzący muszę się żreć z liberalizmem? Chyba odstaję od twojego pojęcia, ale nie widzę u siebie powodu do tego konfliktu.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 31 Lipiec 14, 00:19   

Hunter napisał/a:
Czyli podsumowując - ludzie to podli grzesznicy (w mniejszym lub większym stopniu) więc trzeba ich chwycić za mordy, bo inaczej sami zejdą na manowce. Ale kto ma ich chwycić? Jakaś nowa Żelazna Gwardia ? Tylko czekaj, ona też jest złożona z tych samych podłych grzeszników...

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale zdaje się że Crux odpowiadał na Twoje stwierdzenie, że jeśli się ludziom pozwoli, to wybiorą to lepsze. Nie jest to oczywiście prawdą i chociażby dlatego nie żyjemy sobie spokojnie, bez obawy o złamanie najświętszych praw przez innych - państwo ma za zadanie pilnowanie porządku. W naszym interesie jest, aby opierało się ono w jak największym stopniu na fundamentach chrześcijańskich, odrzucając brednie o "neutralności światopoglądowej" etc.

A argumentu o legionistach, którzy też są grzesznikami wcale nie rozumiem.

Hunter napisał/a:
Taki Korwin jest natomiast liberalny gospodarczo, a w obyczajach - nie ma nic przeciwko Krzyżowi na sali sejmowej i jest przeciwny paradom gejowskim.

Nie ma też nic przeciwko letkiej pedofilii, a katarów nazywa wzorowymi chrześcijanami. :/

Hunter napisał/a:
jako wierzący muszę się żreć z liberalizmem?

Tak.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 31 Lipiec 14, 10:17   

Cytat:
W naszym interesie jest, aby opierało się ono w jak największym stopniu na fundamentach chrześcijańskich, odrzucając brednie o "neutralności światopoglądowej" etc.


Porzucenie całego zdrowego rozsądku w imię fanatyzmu nigdy nie przyniósł niczego dobrego. Pomyśl, że żyjemy w kraju w 100% chrześcijańskim, gdzie wszyscy słuchają się autorytetów kościelnych. Co jeśli ktoś wpadnie na pomysł nowej krucjaty?

Nie zrozum mnie źle, chrześcijanizm ma dobre podstawy i jeśli ludzie słuchali by się 10 przykazań i słów Jezusa mielibyśmy raj na ziemi. Ale tego nie ma, bo ludzie jak zapewne wiesz co chwila się z tych praw wyłamują. Religia nie jest gwarantem pokoju na świecie. Jeżeli będziemy żyć w kraju, gdzie kapłani będą mieć niepodważalny autorytet, to jak sobie ludzie poradzą, kiedy jeden z tych autorytetów z powodu swoich ludzkich słabości, albo nadmiaru władzy, popadnie w zepsucie?

Cytat:
A argumentu o legionistach, którzy też są grzesznikami wcale nie rozumiem.


Władza deprawuje. Władza absolutna deprawuje absolutnie. Władcy teokratycznego państwa będą mogli postępować niezgodnie z zasadami wiary, jakie tworzą fundament takiego kraju, a poddani nie będą mogli wystąpić przecież przeciwko pomazańcom bożym.

Cytat:
Nie ma też nic przeciwko letkiej pedofilii


Są i księża którzy w 100% podzielają ten pogląd, w czym nie przeszkadza im namaszczenie i celibat.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 31 Lipiec 14, 10:55   

Hunter napisał/a:
Pomyśl, że żyjemy w kraju w 100% chrześcijańskim, gdzie wszyscy słuchają się autorytetów kościelnych. Co jeśli ktoś wpadnie na pomysł nowej krucjaty?

Krucjata? Gdzie mam podpisać? :D

Hunter napisał/a:
Nie zrozum mnie źle, chrześcijaństwo ma dobre podstawy i jeśli ludzie słuchali by się 10 przykazań i słów Jezusa mielibyśmy raj na ziemi. Ale tego nie ma, bo ludzie jak zapewne wiesz co chwila się z tych praw wyłamują.

Dlatego nie twierdzę, że kiedykolwiek będziemy mieli raj na ziemi - takie dociekania to domena ideologów, w tym liberałów. Chrześcijaństwo natomiast żąda nieustannego dążenia do poprawy, które jest dużo korzystniejsze od poprzestania na "i tak kiedyś zgrzeszę, po co sobie zawracać głowę".

Hunter napisał/a:
Jeżeli będziemy żyć w kraju, gdzie kapłani będą mieć niepodważalny autorytet, to jak sobie ludzie poradzą, kiedy jeden z tych autorytetów z powodu swoich ludzkich słabości, albo nadmiaru władzy, popadnie w zepsucie?

Nie jestem zwolennikiem teokracji per se. Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest monarchia dziedziczna - władza króla jest podrzędna wobec woli Bożej. Jest to, moim zdaniem, jedyny system, który nie dąży do absolutyzmu i zarazem system w największym stopniu oparty na woli przeciętnego człowieka.

Hunter napisał/a:
Władza deprawuje. Władza absolutna deprawuje absolutnie. Władcy teokratycznego państwa będą mogli postępować niezgodnie z zasadami wiary, jakie tworzą fundament takiego kraju, a poddani nie będą mogli wystąpić przecież przeciwko pomazańcom bożym.

Codreanu był monarchistą.

Hunter napisał/a:
Są i księża którzy w 100% podzielają ten pogląd, w czym nie przeszkadza im namaszczenie i celibat.

Najlepszy argument przeciwko Kościołowi - "a ksienża to pedofile". xD Czy jesteś w stanie znaleźć jedną wypowiedź księdza katolickiego, w której zawiera się pochwała pedofilii?
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 31 Lipiec 14, 20:34   

Cytat:
Najlepszy argument przeciwko Kościołowi - "a ksienża to pedofile". xD Czy jesteś w stanie znaleźć jedną wypowiedź księdza katolickiego, w której zawiera się pochwała pedofilii?


Wątpię, że prawy ksiądz będzie to chwalił, a nieprawy się do tego przyznawał. Chociaż jedna kościelna osobistość powiedziała, że księża mogą padać ofiarą dzieci. :]

Księża - pedofile, jakkolwiek jest ich mało, są przykładem tego że wiara nie gwarantuje poprawności. Można postępować źle będąc wierzącym i dobrze, będąc niewierzącym. I jakkolwiek wiara pomaga w polepszaniu siebie, tego drugiego nie można również wykluczyć.

Cytat:
Nie jestem zwolennikiem teokracji per se. Moim zdaniem najlepszym wyjściem jest monarchia dziedziczna - władza króla jest podrzędna wobec woli Bożej. Jest to, moim zdaniem, jedyny system, który nie dąży do absolutyzmu i zarazem system w największym stopniu oparty na woli przeciętnego człowieka.


No to witaj w domu :D



Cytat:
Krucjata? Gdzie mam podpisać? :D


Robimy krucjatę do spożywczego po Lejsy prosto z pieca i potrzebujemy kogoś do pomocy. Chętny? :3

Poza tym, nie uważasz, że zeszliśmy nieco z tematu? Bo w naszej polityce akurat nie mamy Żelaznej Gwardii ani monarchistów (KNP prędzej zrobi republikę) którą mógłbyś poprzeć.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 31 Lipiec 14, 22:45   

Znowu trochę czasu mnie nie było, oczywiście w ankiecie wybrałem KNP -> wychodzę z założenie, że jeśli nawet nic nie zmienią, to przynajmniej nowe "mordy" w Sejmie zobaczę, bo mam dość tych komunistyczno-(pseudo)solidarnościowych świńskich ryjów :) xd.

Swoją drogą, co do książek traktujących o doktrynach polityczno-prawnych -> podobno nie istnieje nauka historia doktryn ...., osobiście polecam pana Tokarczyka lub Dubela -> naprawdę nieźle zredagowane rozdziały, po przeczytaniu pozwalające odróżnić niewolnictwo od socjalizmu utopijnego; chociażby :) .

Szczerze powiedziawszy nie interesuje mnie wyznawcą czego jest pan Korwin, bo wiara nie jest po to, by się z nią obnosić. Zresztą mimo iż jestem katolikiem praktykującym nie miałbym nic przeciwko jakiemuś większemu opodatkowaniu księży, bo niektórzy z nudów i nadmiaru wolnego czasu psują wizerunek kościoła :) . Głosując na partię, przede wszystkim interesuje mnie nie program, którego z reguły i tak nikt się nie trzyma i nie jest z niego rozliczany, ale ekipa/sztab/obsada personalna, czy przypadkiem w partii nie przeważa kumoterstwo. Poza tym kolejna istotna kwestia to to, czy partia, która np. postawi sobie za cel przejęcie władzy w państwie, będzie dążyła do tego za wszelką cenę, nawet babrając się w koalicję - dla mnie osobiście jest w takim przypadku skończona; czy raczej będzie czekała, ale swoje ideały zachowa.

Co do nazistowskich Niemiec, to trudno jest przez pryzmat Polaka oceniać Hitlera. Niewątpliwie, konflikty zbrojne od zawsze były motorem gospodarki, dlatego co jakiś czas musi do nich dochodzić, to normalna kolej rzeczy. Podnoszą morale wśród społeczeństwa, wzrasta zapał do pracy, a ludzie bardziej chcą identyfikować się ze swoim państwem. Armia od zawsze była i nadal jest jednym z najważniejszych wskaźników mocarstwowości państwa.
 
 
1234 
Wędrowiec

Posty: 12
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 1 Sierpień 14, 04:25   

Pan JKM mąci młodym ludziom w głowie rzucając takie hasła jak kiedys palikot ze wszystkich powsadza do więzień, legalna marihuana, dostep do broni itp. A gimbazie sie podoba taki radykalizm mimo że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, wystarczy spojrzeć na jakiś film na yt w którym to nawet jak gada głupoty i sie kompromituje to wszystkie gimby mają mokro i sie cieszą "kogo to nie zmasakrował" .Non stop opowiada o hitlerze , jaki to putin dobry i wspalniały prezydent a zero konkretów.Jedyne co popieram to tępienie pedalstwa.
A co do ankiety to wybrałem PiS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz