ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem - ładowanie stron | Pyt. dot. procesora
Autor Wiadomość
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 14, 20:30   Problem - ładowanie stron | Pyt. dot. procesora

Cześć, postanowiłem tutaj napisać o moim problemie, gdyż internety do końca nie spotkały się chyba z moim problemem lub ja nie potrafię szukać :P Problem polega na tym, że co jakiś czas, Firefox ma trudności z ładowaniem stron. Dajmy na to, chcę wejść na jakiś adres lub daję słowo do wyszukania i... no właśnie. Strony oznaczają się jako "ładujące się", ale to trwa nieprzeciętnie długo. Wygląda to trochę tak, jak zwiecha internetu, tylko, że z nim jest wszystko w porządku. ( sprawdzam gubienie pakietów itp. Wszystko jest w porządku )

Problem ustępuje często, gdy odpalę chrome'a i przez niego wejdę na jakiś adres. ( Tak jakby internet się odblokowywał dzięki innej aplikacji "dostępowej" do neta. )

Czasami to nie pomaga i po prostu muszę czekać, dostając przy tej sposobności niebywałej frustracji.

Używam komend typu ipconfig /flushdns /release /renew w zależności od sytuacji. To nie jest wina antywirusa na pewno. Mam oczywiście najgorszy Windows 8, ale nie wiem, czy to ma jakiś wpływ na ten problem.

Macie jakieś pomysły ? :P

Problem drugi, a raczej pytanie tyczy się procesora. Zauważyłem - nie potrafię powiedzieć, czy podobnie było w przeszłości - że w stanie bezczynności mam wysokie obroty procesora ( taktowanie, nie wykorzystanie, które akurat przypada na jakieś 16-20% ( najwięcej ciągnie jakaś usług host z Windows) )
Patrzę po prostu na intel boost technology window i widzę, że utrzymuje się na poziomie 2,7 GHz. Mam laptopa, więc po włączeniu trybu oszczędzanie energii, ten problem znika.

Dlatego się zastanawiam, czy to jest normalne, czy nie. Chociaż w sumie, gdy dam na maksymalną wydajność, w tym okienku pojawia się maksymalne taktowanie procesora, czyli 3,2 GHz. Wydawało mi się, że na na poprzednim laptopie, poziom zależał od ilości pracy/obciążenia, a nie od trybu.

P.S. Przepraszam za powtórzenia słowa "problem", ale to słowo klucz :D
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 14, 20:46   

Jak "zawiesza ci się Internet", to długo ładuje się tylko jedna karta, którą aktualnie używałeś, czy wszystkie otwarte oznaczają się jako ładujące? Odpowiedź jest raczej oczywista, ale wolę się upewnić ;)
Druga sprawa, to na jakim etapie blokuje się ładowanie - żądanie, czy odpowiedź? Jeśli masz w miarę nowego Firefox'a, to możesz łatwo poznać po kierunku kręcenia się kółka przy karcie. Jeśli przeciwnie do wskazówek zegara, to jest wysyłane żądanie, a w drugą - odbierana odpowiedź serwera.

Może być tak, że serwery DNS z których korzystasz, z jakiegoś powodu się blokują. Wtedy przeglądarka nie może ustalić adresu IP serwera na podstawie domeny.

Mógłbyś spróbować uruchomić i przetestować Firefox'a w trybie awaryjnym. W najnowszej wersji włączasz go wchodząc w menu, klikając ikonkę znaku zapytania -> Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami.

Z drugim problemem za bardzo nie pomogę. Nie korzystałem ani z Windows 8, ani Intel Boost.
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 14, 17:57   

Jak zawiesza mi się net to raczej kręci się wskaźnik zgodnie z ruchem wskazówek zegara, czyli odbieranie odpowiedzi. Dotyczy to wszystkich nowych kart, te, które już były otwarte i nic z nimi nie robiłem, nie maja jak się wieszać :P Dopiero jak jest zawiecha i próbuje te stare karty odświeżyć to wtedy przy nich też jest problem. Generalnie sytuacja wygląda np. tak, że siedzę w necie, mam otwarte dwie karty i wszystko jest ok. Potrzebuję coś sprawdzić, otwieram nową no i się wczytuje i wczytuje. ( na pozostałych kartach też neta odcina )

Co do trybu awaryjnego to posprawdzam. Oczywiście neta mi realnie nie odcina, gdyż w przypadku utraty połączenia, pewne programy to sygnalizują. ( Np. tlen, kiedy utracę połączenie i ono wróci, wtedy wywala mi komunikaty, że się podłączyłem do sieci )


// reset firefoxa na guzik się zdał , czeka mnie przesiadka na chrome'a ?
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 13 Lipiec 14, 15:46   

Na pewno warto porządnie przetestować Chrome albo IE, żebyś miał pewność że wina leży po stronie przeglądarki. Ale nawet wtedy nie musisz się od razu poddawać i porzucać Firefox'a :) Możesz najpierw spróbować odinstalować go, usunąć dane profilów i zainstalować od zera.
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 15 Lipiec 14, 08:12   

Chyba się uporałem z tym problemem, ale zastosowałem cały zestaw rozwiązań, więc nie wiem, które było tym właściwym.
Zrobiłem m.in. :
- reset Firefoxa
- usuniecie plików lokalnych przeglądarki ( Roaming )
- Ccleaner
- Winsockfix
- przeskanowałem kompa Spybotem, chociaż nie wiem, czy było warto bo na co dzień mam ESET'a i jedynie znalazło mi jakichś 20 potencjalnych zagrożeń, które raczej nie sprawiały problemu.
- zmiana DNS'ów na te od googla
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz