ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z DirectX
Autor Wiadomość
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 14 Lipiec 13, 21:18   

Tu jest strona z której możesz pobrać sterowniki pod toshibę, jest jednak mały problem, z tego co widzę nie ma wsparcia dla Win 7 (jeśli chodzi o twój model laptopa).

Klik

W twoim przypadku można posłużyć się jeszcze jakimś programem, który pomoże zidentyfikować potrzebne sterowniki. Znalazłem coś takiego, ale sam nigdy nie korzystałem i nie biorę tym samym odpowiedzialności za wszelkie problemy. Poczytaj, zorientuj się na innych forach, tak bywa ze zintegrowaną kartą grafiki, bo na moje oko wszystko wskazuje, że innej nie masz. Tu też chyba kończy się moje wsparcie.

Klik
 
 
haruna09 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 18 Grudzień 13, 08:50   

Witam mam identyczny problem jak kolega kiedy włączam stronghold kingdoms, wyskakuje mi problem "Wystąpił problem z directx". Mam directx 11 kartę graficzną Nvidia Geforce GTX 550 Ti. Jak mogę naprawić ten problem czy mogę zmienić dirextx na 9c jak mam 11? Czy da się to jakoś rozwiązać bez wgrywania starszego sterownika?
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 18 Grudzień 13, 17:40   

Masz może Win8 ? Ja grałem w to na Win7 z directx 11 i problemu nie było. Rozwiązaniem tej sprawy jest pobranie starszej wersji - tak jak mówisz - np. stąd [ http://www.microsoft.com/...ails.aspx?id=35 ]

Innym wyjściem to włączanie/wyłączanie gry i patrzenie, czy pomaga. Kolejnym rozwiązaniem jest zupdatowanie sterowników itp. do najnowszych. Trudno powiedzieć dlaczego się chrzani.
 
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 18 Grudzień 13, 17:55   

DX jest kompatybilny wstecz bądź zawiera sterowniki poprzednich wersji. Tak czy inaczej, mając nowszą wersję zapewniasz sobie starszą.
Ale generalnie można spróbować pobierając biblioteki DX z jedynej słusznej strony, czyli od autora (Microsoft), bo może ci czegoś brakuje.
 
 
 
haruna09 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 13, 19:31   

Mam win7 teoretycznie powinno mi działać ze directx 11? A co np. mam jeszcze ściągnąć jaką bibliotekę? Bo niestety wgrałam najnowszą aktualizację do karty i nadal nie działa.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 13, 20:12   

haruna09 napisał/a:
Mam win7 teoretycznie powinno mi działać ze directx 11?

Mniej więcej.

haruna09 napisał/a:
A co np. mam jeszcze ściągnąć jaką bibliotekę?

Sprawdź z linku, który podał Bordinio.
 
 
 
mikgas2 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 11 Styczeń 14, 16:42   

Zarejstrowałam się na stronie Stronghold Kingdoms, pobrałam grę i gdy ją uruchamiam pojawia się komunikat : "Wystąpił problem z DirectX. Skontaktuj się z pomocą techniczną" :-(
Mam od wczoraj wgrany win 7 x64, microsoft update wszystko zaktualizował, wiec nie ma chyba mowy o nieaktualnych sterownikach . Kompatybilna karta graficzna to AMD Radeon HD 5650 - http://gpuz.techpowerup.com/14/01/11/cqb.png

Proszę o szybką pomoc chłopaki..
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 11 Styczeń 14, 19:11   

Zrobiłaś to, co wymieniliśmy wcześniej ? Spróbuj z trybami zgodności np. XP . Czasami jest tak, że instaluje się DirectX 9.0c, ale nadal figuruje wersja DX 11.

Do tego sprawdź tutaj http://www.directxupdate.com/ instrukcja jest na stronie.
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 11 Styczeń 14, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 11 Styczeń 14, 19:16   

@Bordinio, 404.
http://www.microsoft.com/...ails.aspx?id=35
Takie rzeczy jak sterowniki ściąga się tylko i wyłącznie ze strony producenta, chyba, że mamy do czynienia z jakimś starszym lub niewspieranym już sprzętem.
 
 
 
mikgas2 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 14, 00:20   

Przy uruchamianiu jest ustawione na odtwarzanie w trybie zgodności Windows XP *serwis pack 3), direct pobrałam z microsoft, właśnie. Ale macie racje to moze byc wina sterownikow karty graficznej. Zgram i napisze jak nadal nie bedzie dzialalo.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 14, 00:24   

Twoja karta graficzna pokazuje, że wspiera DX11, więc sterowniki karty odpadają.
Możesz spróbować jeszcze uruchomić jako administrator.

Pobierz te sterowniki z linku, który ci podałem wyżej i sprawdź, czy pomogło, może czegoś tam brakuje i nie odpala.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz