ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[ogólne] Wybór drugiej wioski
Autor Wiadomość
jodela 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 13, 12:50   [ogólne] Wybór drugiej wioski

Witam gram od jakiegoś czasu w SK i chciałbym postawić teraz drugą wioskę. Mam dylemat co wybrać. Zależy mi na wiosce bardziej do handlu niż do wojen. Chcę na czymś mocno zarabiać tak żeby tego produktu ceny nie spadały. Nie wiem czy iść w wino, żelazo, może wioskę z rybami? Pomóżcie
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 13, 16:54   

W początkowej fazie gry może się opłacać wioska typu "mountain peak"(ta z dużą ilością żelaza), ale ceny będą spadały dość szybko. Zresztą, stanie się tak w wypadku większości produktów - na rybach może Ci się udać utrzymać dobre ceny, ale nie jestem pewien, czy uda Ci się ich produkować wystarczająco dużo; poza tym w takiej wiosce nad rzeką nie zmieścisz wielu budynków.

Z mojej strony mogę polecić podstawowy typ wioski, który jest najbardziej uniwersalny i całkiem opłacalny; jeśli nie grasz zbyt często, to możesz spróbować założyć wioskę typu "plains"(dużo miejsca + boost do produkcji sera i chleba) i zostać farmerem. Nigdy nie zapominaj jednak o stosownej obronie swoich zamków, inaczej stracisz je, niezależnie od tego, ile czasu im poświęciłeś.
 
 
jodela 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 13, 17:17   

A co sądzisz o wiosce do produkcji wina?
Ostatnio zmieniony przez Kacper 21 Grudzień 13, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 13, 20:20   

Odradzam, jeśli nie chcesz skupiać się na towarach luksusowych. Mniej miejsca i podstawowych surowców(drewna i kamienia, a jeśli się nie mylę, to żelaza wcale tam nie ma), a sprzedaż wina sama z siebie tego nie wynagrodzi.
 
 
Remands 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Kingdoms
Posty: 1
Skąd: Katowice
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 13, 16:02   

Mam pytanie o lokalizację. Lepiej zakładać kolejną wioskę w tej samej gminie tuż obok dotychczasowej czy raczej szukać gminy obok?
Czym się kierować wybierając lokalizację drugiej wioski?
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 13, 18:25   

Przede wszystkim, jeśli należysz do jakiejś frakcji, to prawdopodobnie powinieneś dostosować się do jej działań. Za czasów, kiedy grałem, mieliśmy duży problem z ludźmi, którzy chcieli założyć każdą swoją wioskę w jednej gminie, przez co traciliśmy dużo możliwości operacyjnych.

Poza tym są plusy i minusy lokalizacji drugiej wioski w pobliżu pierwszej. Z jednej strony szybciej ją rozwiniesz, przewożąc materiały z pierwszej dużo szybciej; zyskujesz też zwiększone możliwości operacyjne(np. na wypadek konieczności wysyłania posiłków/mnichów) i większe znaczenie w gminie. Z drugiej strony, tracisz możliwość atakowania większej ilości wilków/bandytów/zamków za honor i zbierania surowców skautami.

Podsumowując: oba wybory mają swoje konsekwencje i musisz sam zdecydować, czy jesteś w stanie poświęcić grze wystarczająco dużo czasu, żeby w pełni korzystać z kilku wiosek porozrzucanych po mapie. Osobiście radzę Ci założyć drugą wioskę w pobliżu pierwszej, a o innych lokacjach pomyśleć przy trzeciej lub czwartej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz