ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Grafiki by DeltiX
Autor Wiadomość
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 11 Styczeń 09, 21:36   Grafiki by DeltiX

Na początek wrzucę moja jedną grafikę:

Obrazek w 100% sam robiłem nie korzystałem z żadnych obrazków itp.
Jestem ciekawy co o tej grafice sądzicie ;) .

Ps. Grafika była robiona do mojej kampanii.
 
 
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 11 Styczeń 09, 21:37   

no jak robiony bez niczego to najs flaga
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 11 Styczeń 09, 21:55   

Gdybym nie siedział w grafice, to pewnie bym też tak powiedział, ale w Gimpie można uzyskać dużo lepszy efekt (chodzi o kolory) w bardzo krótkim czasie. Ładnie to Ci to nie wyszło. Wygląda to strasznie "kwadratowo" (pixele). Może inne prace lepsze będą.
 
 
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 11 Styczeń 09, 22:14   

Kroniki napisał/a:
Gdybym nie siedział w grafice, to pewnie bym też tak powiedział, ale w Gimpie można uzyskać dużo lepszy efekt (chodzi o kolory) w bardzo krótkim czasie. Ładnie to Ci to nie wyszło. Wygląda to strasznie "kwadratowo" (pixele). Może inne prace lepsze będą.

"Pixelowatość" flagi jest spowodowana bardzo mocną kompresją do której niestety byłem zmuszony. W oryginalny nie widać żadnych pixeli. Obrazek został głownie zrobiony w formie ćwiczenia ręcznego malowania z minimalnym wykorzystaniem narzędzi ;) a by nie był taki smutny robiłem go pod jakąś tematykę z myślą użycia go w przyszłości ale jak widać kompresja mocno obniżyła jakość. Na szczęście posiadam również nie skompresowaną grafikę samej flagi :)

Tak na marginesie Kronik zwróć uwagę że flaga nie jest niewyraźna lecz są na niej "duże kwadratowe pixele" składające się z pixeli(wiem że to dziwnie ująłem) a to dowód na kompresje grafiki ;) .


Sztandar bez kompresji:
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 09, 10:41   

Flaga wygląda świetnie, tym bardziej, że malowana ręcznie. Używałeś tylko pędzli, czy też wzorków do wypełnienia koloru?
Niestety cały efekt psuje zbyt duża ilość wolnego miejsca i czerni.
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 09, 11:38   

Deltix, nie chodzi tylko o to. W tej fladze co dałeś bez kompresji także jest wiele błędów. Popatrz na tą "czystą" czerwień i obok niej jest taka strasznie przyciemniona. Za duże wahanie kolorów na małej przestrzeni. Na całym obrazie mógłbyś użyć odwzorowania gardientu, czy jakoś tak z kolorami czerwony-czarny i powinno to poprawić ogólny wygląd.
 
 
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 12 Styczeń 09, 15:02   

Kroniki napisał/a:
Deltix, nie chodzi tylko o to. W tej fladze co dałeś bez kompresji także jest wiele błędów. Popatrz na tą "czystą" czerwień i obok niej jest taka strasznie przyciemniona. Za duże wahanie kolorów na małej przestrzeni. Na całym obrazie mógłbyś użyć odwzorowania gardientu, czy jakoś tak z kolorami czerwony-czarny i powinno to poprawić ogólny wygląd.

Dla mnie jedynym większym błędem są zbyt regularne dziury w fladze ;) oraz może zbyt mała szczegółowość. A sam odcień flagi kojarzy mi się z krwią która gdzieniegdzie zasycha. Całość wygląda dość ekspresyjnie. Gdybym chciał dążyć do fotorealizmu to bym zadbał o cienie i światło ale jak widać to flaga wyłania się z tej czerni i łamie "prawa fizyki". Zgodzę się z Odynem że trochę za pusto i coś by się jeszcze przydało. Co do tego jak to malowałem to używałem różnych końcówek i nie twierdze że namalowanie czegoś takiego to nie wiadomo co ponieważ namalowanie flagi jest samo w sobie bardzo proste ze względu na to że jest na planie prostokąta.

PS. Żeby nie było że się tylko czepiam to powiem tyle że lubię dyskusję bo wtedy wyciągam od krytyka większą ilość wad a dzięki temu wiem co mam jeszcze poprawić.
 
 
Magnatel 
Wolny chłop


Posty: 52
Skąd: Radom
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 12 Styczeń 09, 17:44   

Heh jaki zdolnym chłopak sam się pochwalił xD
_________________
 
 
 
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 09, 14:55   

Magnatel napisał/a:
Heh jaki zdolnym chłopak sam się pochwalił xD

Jak teraz to przeczytałem to dopiero zauważyłem że to tak dziwnie zabrzmiało ;] Chodziło mi o to że nie zgadzam się z Kronikiem co do tego że te czarne plamy nie pasują do tej czerwieni i ze nie użyłem gradientu.
Ostatnio zmieniony przez Odyn 14 Styczeń 09, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 23 Luty 09, 13:19   

Mi się podoba ale efekt psuje wolne miejsce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz