ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Rewolucja!
Autor Wiadomość
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 19 Listopad 13, 21:19   Rewolucja!

Nasze forum i stronę o grach z serii Stronghold czeka od dawna planowana rewolucja :)

Przenosimy się na inny, własny adres oraz zmieniamy serwer. Wraz z Siwym zebraliśmy, uporządkowaliśmy i przenieśliśmy wszystkie materiały do tej pory zebrane na stronie stronghold.gry-online.pl. Teraz zostały do zrobienia już tylko ostatnie, drobne poprawki dotyczące forum.
Będzie trochę nowych funkcjonalności oraz kosmetyczne zmiany w wyglądzie, ale przede wszystkim strona będzie bardziej przejrzysta i użyteczna.

Najpóźniej do końca grudnia chciałbym zakończyć całą operację. Możliwe, że nowy adres i trochę więcej szczegółów podam jeszcze w tym tygodniu :)
Ostatnio zmieniony przez Odyn 14 Listopad 17, 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 20 Listopad 13, 07:36   

Szkoda. Przyzwyczaiłem się do tego forum i obecnego wyglądu strony :P .
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 20 Listopad 13, 11:06   

Wygląd forum prawie się nie zmieni, strony trochę więcej, ale na lepsze, także spokojnie ;) . Poza tym strona będzie znacznie czytelniejsza.
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 20 Listopad 13, 17:39   

A co z kontami, przenosicie całą bazę danych mam nadzieję? :D
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 20 Listopad 13, 18:02   

Nie zastanawialiście się nad zmianą silnika forum bądź aktualizacją do phpBB3?
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 20 Listopad 13, 18:13   

Tak, cała baza danych zostanie przeniesiona.

Co zaś się tyczy silnika forum - niestety nie wiem, ale wydaje mi się, że nie jest to niezbędne.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 21 Listopad 13, 20:29   

Siwy napisał/a:
nie jest to niezbędne

Czy coś musi być niezbędne, żeby przyniosło więcej korzyści? Oczywiście pierwszą rzeczą przemawiającą za zmianą silnika jest taka, że phpBB3 jest dużo ładniejsze od mało już dziś rozwijanej modyfikacji Przema.
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 21 Listopad 13, 20:45   

Nowe forum jest zaktualizowane do najnowszej wersji, ale nadal opiera się na phpBB by Przemo.
Myślałem nad zmianą silnika, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, postanowiłem tego nie robić. Zmiana domeny w naszej sytuacji jest wystarczająco skomplikowanym i ryzykownym działaniem. Nie chciałbym wprowadzać dodatkowego zamieszania oraz tracić ruchu z wyników wyszukiwania.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a sytuacja naszej strony się ustabilizuje, to na pewno pomyślę nad przejściem na phpBB 3.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 22 Listopad 13, 21:42   

Mam nadzieję że wraz z nowym forum trochę to wszystko odżyje ;) . Mam pytanie odnośnie nowego forum: zaczniemy tam od nowa, czyli usuniemy stare tematy, przeniesiemy wszystko tak jak jest czy zaczniemy od nowa, ale stare tematy zapakujemy w archiwum?
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 22 Listopad 13, 22:06   

Zdaje się, że wszystko zostanie przeniesione w takiej formie, jak jest teraz. Nie ma sensu zaczynać po raz kolejny od nowa, zwłaszcza, że, poza adresem, niewiele się zmieni na forum ;) .
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 23 Listopad 13, 16:43   

Z jednej strony dobrze będzie, jeżeli "dziedzictwo narodowe" tego forum zostanie zachowane, z drugiej jednak gdyby ludzie zaczęli tworzyć od nowa tematy, dało by to obraz dzisiejszej aktywności na forum :) .
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 25 Listopad 13, 22:33   

Wszystkie posty, tematy i konta zostaną przeniesione w niezmienionej formie.
W całej historii naszej społeczności graczy Stronghold, forum dyskusyjne już kilka razy startowało od zera i zawsze było szkoda tego co zostało napisane wcześniej. Na obecnym forum przez 4 lata zebrało się na prawdę sporo wartościowych treści i szkoda by było znowu zaczynać od zera. Poza tym czas największej popularności serii Stronghold mamy już dawno za sobą, więc nowe posty przybywałyby w ślimaczym tempie...

Mogę już zdradzić kolejną ważną informację:

Nowa strona i forum zostaną uruchomione już 1 grudnia.


Zmiana adresów będzie automatyczna, więc każdy kto trafi na starą stronę lub forum, zostanie od razu przekierowany w odpowiednie miejsce.
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 27 Listopad 13, 21:19   

Nastąpiła nagła zmiana planów...

Wielkie otwarcie już jutro!
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 13, 16:45   

Czyli dziś? :)
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 28 Listopad 13, 16:57   

Dokładnie tak. Wczorajsze jutro jest już dziś :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz