ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie odnośnie formy turnieju

Jaki rodzaj turnieju byłby lepszy?
Turniej jednodniowy
26%
 26%  [ 4 ]
Turniej kilkudniowy
60%
 60%  [ 9 ]
Nie mam zdania
13%
 13%  [ 2 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 2 Sierpień 13, 09:41   Pytanie odnośnie formy turnieju

Witajcie,

Wspólnie z Kupcem planujemy organizację turnieju w Krzyżowca. Niestety już na początku mamy spór o to, jaki rodzaj jest lepszy - jednodniowy, a może kilkudniowy. Postanowiłem więc zapytać Was o opinię. Kupiec spyta ludzi na GameRanger'ze.

Turniej jednodniowy:
+ szybki przebieg turnieju
+ kto przyjdzie, ten jest gotowy grać od początku do końca (zawsze może się trafić jedna osoba, które w trakcie stwierdzi, że musi już iść)
+ nie trzeba ludziom ciągle przypominać o turnieju
+ takie turnieje były organizowane na GameSpy bardzo często i zawsze kończyły się sukcesem
- zależnie od liczby graczy, turniej jednodniowy może potrwać nawet 5 godzin, co nie każdemu może odpowiadać
- dużo roboty przed organizatorami ;)

Turniej kilkudniowy:
+ lepsza forma dla osób, które nie chcą siedzieć przed kompem kilku godzin w ciągu jednego dnia
+ swoboda rozgrywania pojedynków, wystarczy dogadać się z przeciwnikiem
+ teoretycznie dla naszego forum jest to lepsza forma, bo uczestnicy więcej czasu spędzą na forum ;)
- jeszcze chyba żaden turniej kilkudniowy (albo przynajmniej większość) nie zakończył się sukcesem na tym forum
- zawsze znajdzie się kilku graczy, którzy zapiszą się, a potem nie można ich złapać na forum/GG/GR, bo wyjechali/zapomnieli o turnieju/nie mają czasu/itp.
- trzeba napominać graczy, aby ukończyli swoje pojedynki
- trudno upilnować graczy, bo nie wiadomo kiedy grają. Mogą przez to łamać zasady lub niepotrzebnie się kłócić między sobą.
 
 
Banshee 
Burżuj


Posty: 160
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2 Sierpień 13, 09:46   

Ja jestem za turniejem kilkudniowym, wiem że na gr wiele razy były organizowane turnieje w których duża liczba uczestników kończyła swoje mecze w 1 dzień, no ale wątpię żeby tutaj ktoś to tak dobrze zorganizował jak Ci co robią turnieje na gr. Na pewno nie będzie tak, że wszyscy którzy chcieliby wziąć udział w turnieju będą mieli czas akurat w ten dzień, a chyba nie o to tutaj chodzi.
 
 
Dawidos 
Osadnik


Posty: 41
Medale: Brak

Wysłany: 2 Sierpień 13, 10:49   

Ja również kilkudniowy (w ile osób planujecie zrobić, jak coś mogę ja i mój kolega dołączyć do gry)
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 2 Sierpień 13, 20:39   

W przypadku kilkudniowego turnieju z połowa zapisanych odpadnie. Jakieś 2 lata temu zrobiłem taki turniej, większość ludzi zapisanych nie stawiła się w terminie bądź zrezygnowała, odbyło się tylko kilka meczy. Osobiście byłbym za turniejem jednodniowym. Dlaczego? Po pierwsze dużo osób i tak się nie zgłosi, 4-8 graczy max. To daje nam od 2 do 3 kolejek, więc na pewno kilka godzin to nie potrwa. Najlepiej umówić się na sobotni/niedzielni wieczór, kiedy większość będzie mieć czas, założyć na gamerangerze lobby z wcześniej omówioną nazwą i hasłem, z tych co przyjdą do określonej pory rozlosować pary i rozegrać mecze. Bez późniejszych problemów czy proszenia graczy o dopełnienie kolejek :) .
 
 
Maks00pl 
Wędrowiec

Posty: 10
Medale: Brak

Wysłany: 2 Sierpień 13, 22:43   

Ja nie mam problemu , jednak limit trzech godzin robi swoje .
Zapisz mnie WSTĘPNIE na listę .
Mam tylko prośbę , bo nie mogę wchodzić do kompa po 21.00. to turniej może się
zacząć o godzinie 17.30 najpóźniej ? Czas w, w trakcie którego mogę rozegrać swoje
godziny to 11.15-21.00 .

Za rozpatrzenie dziękuję , Maks00pl
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 13, 14:35   

Wychodzi na to że moja wróżba się spełniła. Lepiej było zrobić jednodniowy turniej, wystarczyłaby obecność chociażby 2 graczy do rozegrania turnieju :3.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 13, 19:53   

Jak widzisz lud wolał kilkudniowy, już więcej nie ulegnę :) .
 
 
Banshee 
Burżuj


Posty: 160
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 16 Sierpień 13, 07:18   

Ja tam myślałem że turniej kilkudniowy będzie dobrą formą, aż mnie dziwi czemu przez te dni nikt nie rozegrał ani jednego pojedynku.
_________________
Andrzej Breivik
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 16 Sierpień 13, 09:12   

Czemu? (A raczej dlaczego ;) )

Odpowiedź:

Abstery - Ostatnia wizyta: 12 Sierpień
[AK] Shork - Ostatnia wizyta: 10 Sierpień
Krisseek - Ostatnia wizyta: 12 Sierpień
magiczny laczek - Ostatnia wizyta: 11 Sierpień

Gdyby im zależało to częściej zaglądaliby na forum :) .
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 16 Sierpień 13, 15:02   

Lepiej o takie sprawy na następny raz zapytać się paru doświadczonych/zaufanych ludzi, zamiast robić ankietę. Demokracja zawsze jest głupia ;P
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 16 Sierpień 13, 20:04   

Kupiec chciał kilkudniowy, on chyba jest wystarczająco doświadczony. Problem w tym, że na GR takie turnieje się udają, a tu nie.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 17 Sierpień 13, 13:50   

Na GR mogą się udawać, ale forum to forum :) .
 
 
Ja1 
Wędrowiec

Posty: 22
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 5/3/3
Wysłany: 17 Sierpień 13, 22:55   

A szanowny Kupiec Hrupkuw mimo że "dał ciała" z turniejem nawet nie raczył nic tutaj napisać mimo tego że na forum wchodzi a turniej rozłożony na kilka dni to był jego pomysł.


Proszę o zachowanie kultury w swoich wypowiedziach. S.
Ostatnio zmieniony przez Siwy 18 Sierpień 13, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 13, 08:47   

Ja1 napisał/a:
A szanowny Kópiec hrupkufff mimo że "dał dupy" z turniejem nawet nie raczył nic tutaj napisać mimo tego że na forum wchodzi a turniej rozłożony na kilka dni to był jego pomysł.

Może o czymś nie wiem, ale wygląda mi na to, że poza nim na turniej kilkudniowy głosowało jeszcze 6 osób. Nie rozumiem też, w jaki sposób "dał dupy", skoro nie brał udziału w organizacji ani rozgrywkach.
 
 
Banshee 
Burżuj


Posty: 160
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 18 Sierpień 13, 09:17   

Nie chcę się wtrącać, ale skoro jego pomysłem był turniej kilkudniowy no to chyba udział w organizacji jest? A raczej w zasadach, no ale :-/
_________________
Andrzej Breivik
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz