ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Mapa świata
Autor Wiadomość
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 13, 07:52   Mapa świata

Przedstawiam Wam mapę Sarmacji w moim wykonaniu:


A tutaj propozycja nazw krain, które później napiszę - co zmienić?


Wiem, że ta druga rzeka i morze nie wyszło najlepiej, ale nie jestem jakimś wybitnym rysownikiem :/ Siwy zrezygnowałem z zakola, bo w sumie to nielogiczne umieszczać tak małe powierzchnie na takiej dużej mapie. Jak są jakieś różnice w kresce to jest to spowodowane oświetleniem.
Chciałbym w temacie poruszyć też jedną drobną kwestię. Zauważyłem, że Siwy zmienił nazwę kraju z Sarmancja na Sarmacja. Skoro mieszkają w nim Sarmanci to moim zdaniem powinien on się nazywać Sarmancja. Tak więc niech reszta się wypowie, którą nazwę woli.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Kwiecień 13, 16:15   

Byłem pewny, że chodzi właśnie o Sarmatów, dlaczego mieliby się oni nazywać Sarmantami? oO Skąd wziąłeś taką nazwę?

Co zaś się tyczy mapy to jest bardzo fajna. Mam jednak propozycję - może lasy narysuj tak jak Tolkien? Bardzo efektownie wyglądają. Może w morzu zrezygnuj z tak gęstych fal? Dość "tłoczno" jest na tej mapie ;d.

Heh, myślałem, że właśnie specjalnie wziąłeś pod uwagę moje prośby o zakole i je zrobiłeś na tej rzece nad nazwą "Galencja". Swoją drogą rzeki w tym miejscu jakoś nienaturalnie do siebie wpadają - musisz to poprawić. Przede wszystkim też przedłuż je do Gór Sowich.

Jeśli chodzi o nazwy to góry Atlas odpadają - są takie w Afryce, nawa znana to raz, a dwa, że nie jest jakaś nadzwyczajnie ładna ;p. Jeśli chodzi o resztę nazw to zobaczymy. Z Kujaw też bym zrezygnował. No i za duża ta depresja sądzę :P . Nazwy się dopracuje.

Ogólnie: kawał dobrej roboty! :)
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 13, 19:16   

http://s24.postimg.org/jc...09_12_37_03.jpg
Najnowsza wersja
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 9 Lipiec 13, 19:39   

Jako się rzekło na gg (no, prawie):
Szczerze to troche sknociłeś :P . Gdzie wlazłeś aż z tą Depresją Międzyrzecza ! A Praziemie takie malutkie... Ta depresja to mały fragment powinien być, a wydaje się największą krainą ;/. Musisz to poprawić w jakiś sposób. Mogłeś najpierw zrobic sobie ksero i nań nanieśc te napisy.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 13, 19:45   

Pierdzielenie, nie da się już xD. Praziemie obejmują większy obszar, a depresja mniejszy, wielkość liter nie ma znaczenia xd.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 9 Lipiec 13, 19:59   

Rozumiem, że to ironia ;].
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 9 Lipiec 13, 20:09   

Mi tam się podoba :) .
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 16 Czerwiec 14, 19:52   

Napisano 9 lipca 2013 roku:
Jasne, wygląda bardzo ładnie. Ale Depresja Międzyrzecza nie może być większa niż Praziemie, najstarsza i największa kraina Sarmacji, gdzie miała ona początek ! ;)

Zatem te nazwy krain widziałbym tak (rozstaw liter przypadkowy): http://s17.postimg.org/tc...awne_krainy.jpg

Dodano 16 czerwca 2014 roku:
Pobawiłem się zatem tym, co mamy i wyszło mi coś takiego: http://www.filipmarkiewicz.pl/varia/mapaswiata.png Wydaje mi się jednak, że nazwa Depresja Międzyrzecza jest trochę średnia i zmieniłem to na samo Międzyrzecze. Chyba nie macie nic przeciwko?
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 16 Czerwiec 14, 20:38   

Skoro potrafiłeś coś takiego zrobić, to nie wiem czemu mnie wcześniej męczyłeś z tą mapą xD. Zrób jakąś oprawkę do tej mapy, lepiej będzie wyglądać i wyznacz trasę bohatera z numerami misji.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 16 Czerwiec 14, 20:58   

Wiesz no trochę się pobawiłem i jakoś to wyszło. Jak mus to mus ;) . Choć napis i tak lepiej wyglądałby prosty a nie taki zawinięty :D . Teraz właśnie dodam wszystkie miejsca na mapę, ponazywam rzeki i przygotuję trasę bohatera, a także ruchy wojsk do każdej misji.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 18 Czerwiec 14, 20:02   

To bardzo dobrze, choć nie wiem czy umieszczanie nazw rzek to dobry pomysł, moim zdaniem będzie tego już za dużo. Ale rób jak chcesz to tylko moja uwaga. Po za tym możesz powiększyć te "Praziemie" jeśli chcesz i umiesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz