ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc
Autor Wiadomość
Hanibal987 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold Crusader Stronghold Crusader Extri
Wiek: 25
Posty: 5
Skąd: M.G
Medale: Brak

  Wysłany: 26 Październik 12, 19:55   Pomoc

Elo mam taki problem. Nie dawno zacząłem przygodęz SH:2 i nie zabardzo sie orientuje. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak sie dobrze rozbudowac na poczatku, jakie jednostki. Wiem, że limit wynosi 96 ludzi i jest to utrudnie. Prosiłbym o napisanie poradnika budowy zamku bez korzystania z wiosek. Thx za odp.


Stawiaj spację po znakach interpunkcyjnych. Siwy
_________________
Elo:)
Ostatnio zmieniony przez Siwy 26 Październik 12, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 26 Październik 12, 20:07   

Na początku musisz zadbać o porządek w swoim małym, nowopowstającym królestwie ;) . Oczywiście trzeba zacząć od wybudowania paru (zależnie ile masz drewna i zasobów) miejsc pracy dla drwali możliwie blisko drzew. Panowie sobie już rąbią, więc można wybudować coś, co mogłoby produkować jedzenie dla naszych poddanych, można zacząć od postawienia sadów. Ale też - jak masz zasoby i pieniądze, możesz od razu postawić na chleb. Jeśli brakuje Ci drewna - wybuduj targowisko i kup trochę.

Gdy już mamy podstawowe rzeczy warto zlecić wykopanie rowu na odpadki, wybudowanie sądu i kilku (z czasem więcej, na samym początku jednego, czy dwóch) posterunków strażników. Jeśli masz pieniądze możesz od razu wyznaczyć karę dla przyszłych skazańców (dyby czy maskę osła, zależnie jaki masz stopień feudalny), dzięki temu, wolno, bo wolno, ale będą przybywać Ci punkty honoru i przestępczość powinna nieco zmaleć. Zostają nam jeszcze szczury - pozwól pracować sokolnikowi.

Panowie sprzątają to można zadbać o budulec potrzebny do konstrukcji fortyfikacji - kamień. Wybuduj ze dwa-trzy kamieniołomy i po dwa-trzy woły do każdego z nich. Teraz gdy wszystko masz już pod kontrolą musisz pomyśleć o produkcji broni i stopniowej budowie zamku. W skrócie tyle. Jak grałem to w ten sposób. Może nie nazwałbym siebie mistrzem SH2, ale do partyjki z botami taka strategia starczała ;) .

W międzyczasie możesz rozbudować gospodarkę żywieniową (jeśli to można tak nazwać), a gdy będziesz miał dostatecznie dużo pieniędzy i zasobów warto wybudować kuchnię i wszelkie potrzebne do jej funkcjonowania budynki.
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 26 Październik 12, 20:16   

Zachęcam do odwiedzenia naszego kanału YouTube. Obecnie wrzucane są filmiki z Twierdzy 2, może tam Cię coś zainspiruje lub pomoże. Wrzucam link do Rozdziału czwartego, jest to jedna z pierwszych rozgrywek, gdzie trzeba się bardziej rozbudować. Możesz śledzić aktywność na naszym kanale, gdyż kolejne misje oczywiście wymagają większej rozbudowy.

http://www.youtube.com/wa...=2&feature=plcp
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 26 Październik 12, 20:26   

O to to, kiep ze mnie, zapomniałem, że na kanale znajduje się pewnie coś ciekawego xd. Sorry, Lutelu, że nie wspieram Twojej pracy :D . Niemniej myślę, że poradnik w formie opowiadania także się przyda.
 
 
ross 
Wędrowiec

Gra w: twierdza2
Posty: 1
Medale: Brak

Wysłany: 12 Listopad 12, 23:48   

witam mam problem w 8 misji. uratowalem williama zabilem 2 lordow ale nie moge sie doczekac na tego calego jastrzebia, most nie chce sie dokonczyc. pozdrawiam
_________________
ross
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz