ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
V konkurs na mapę do Stronghold
Autor Wiadomość
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 28 Sierpień 12, 08:19   

Przepraszam, chciałem tylko zapytać, czy Threeth pamięta, że ma jeszcze moją mapkę do ocenienia? :)
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 28 Sierpień 12, 09:47   

Pamiętam :) , tylko miałem lekkie problemy z komputerem. Dzisiaj postaram się ocenić.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 28 Sierpień 12, 19:12   

Threeth, nie wiem, co trzeba zrobić, żeby zadowolić Twój "poziom trudności". Testowałem tą mapkę na b.trudnym i przeszedłem bez problemów. W tej grze chodzi o myślenie i wybranie odpowiedniej strategii, a nie bezmyślne wjechanie 100 pałkarzami do zamku. Wtedy bym dostał 5/5 zapewne...
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 28 Sierpień 12, 23:24   

Podchodziłem strategicznie z kilku stron, bezskutecznie. Dla Ciebie, doświadczonego gracza, ta misja jest łatwa, ja natomiast, z racji tego że mistrzem nie jestem nie potrafię jej przejść. Btw. chodzi mi głównie o brak porad, bo gdybym wiedział jak mam ją przejść to pewnie by mi się udało, bo jakoś nie mam ochoty zastanawiać się cały dzień jak mam przejść misję. Jak już mówiłem misję powinien móc przejść każdy, nie chodzi o to aby zrobić misję arcytrudną, której nikt nie przejdzie, tylko taką, w którą się gra przyjemnie i ciekawie.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 12, 08:45   

No wybacz, ale ta mapka poziomem trudności nie odstaje od misji 15, 18, czy 21 z kampanii. Tych też nie przeszedłeś? Wybaczcie, ale moim zdaniem oceny poziomu trudności są zbyt subiektywne, a jurorzy powinni być obiektywni w każdej kwestii. To dotyczy każdego z jurorów tego konkursu.
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 12, 10:19   

Nie przeszedłem 21, ale to z powodów technicznych. Btw ja jestem bardzo obiektywny, w innym wypadku Siwy miałby o wiele większy wynik, Ty również. Myślę, że gdybyś dodał porady, to przeszedł bym tą misję bez problemu, jest tu moim zdaniem zbyt wiele możliwości ataku.

Btw. Teraz zauważyłem, że Ty w edytorze dodałeś więcej wojska (58 pałkarzy w edytorze, ja miałem 40 w grze), więc może ja mam coś nie tak z grą, że ucina mi wojsko. Bo jeśli tak to zwracam honor.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 12, 10:26   

To zależy od poziomu trudności, w edytorze armia odpowiada tej, którą gracz dostanie na poziomie Łatwym. Zbyt wiele możliwości ataku, powoduje, że gra jest za trudna?
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 12, 10:29   

Lutel napisał/a:
Zbyt wiele możliwości ataku, powoduje, że gra jest za trudna?


Chodzi mi o to, że zamek można atakować od lewej, prawej, frontu, tyłu, taranem, wieżami oblężniczymi, robić tarcze + łuczników etc. Ja zwyczajnie nie mam czasu ani ochoty sprawdzać i domyślać się jak Ty ją przeszedłeś. Jak już mówiłem na ocenę poziomu trudności wpływa głównie brak porad, bo rozgrywka nudna nie jest.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Sierpień 12, 10:32   

Pozwolę się wtrącić ;p.

Cytat:
Btw. chodzi mi głównie o brak porad, bo gdybym wiedział jak mam ją przejść to pewnie by mi się udało, bo jakoś nie mam ochoty zastanawiać się cały dzień jak mam przejść misję.


Z tego co pamiętam Stronghold to gra strategiczna, więc czasami trzeba się wysilić umysłowo, żeby jakąś misję przejść ;) . I nie mówię tego, żeby Cię obrazić, tylko podejście 'dajcie porady" jest moim zdaniem... co najmniej dziwne, jak i samo dawanie takowych porad.

Cytat:
Jak już mówiłem misję powinien móc przejść każdy, nie chodzi o to aby zrobić misję arcytrudną, której nikt nie przejdzie, tylko taką, w którą się gra przyjemnie i ciekawie.


Tutaj się zgadzam i po prostu następnym razem będę testować co najmniej na trudnym, albo bardzo trudnym swoje mapy ;) .

[size="9:02372ce0ab"][ Dodano: 29 Sierpień 12, 11:34 ]

To może po prostu usuńmy ocenę poziomu trudności z kategorii oceniania i już. Co najmniej dziwne są Twoje argumenty, że Ci się nie chce "domyślać jak ktoś ją przeszedł". Na tym polega ta gra, żeby wypracować sobie jakąś strategię patrząc na zamek, jego słabe strony i nasze wojsko.
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 12, 10:46   

Siwy napisał/a:
Z tego co pamiętam Stronghold to gra strategiczna, więc czasami trzeba się wysilić umysłowo, żeby jakąś misję przejść ;) . I nie mówię tego, żeby Cię obrazić, tylko podejście 'dajcie porady" jest moim zdaniem... co najmniej dziwne, jak i samo dawanie takowych porad.


Chodzi mi o to, że skoro już się robi arcytrudną misję, to wypada dać porady, a zwłaszcza gdy droga do wygranej nie jest taka oczywista. Jak już mówiłem rozgrywka powinna być przyjemna i dawać frajdę z gry. Gdy robię 10 podejście, bo pozostałe 9 okazało się nieskuteczne, to rozgrywka nie jest przyjemna, tylko irytująca i się zastanawiam, czy to ja jestem idiotą, czy misja faktycznie jest trudna.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Sierpień 12, 10:52   

Dlatego napisałem później:
Cytat:
Tutaj się zgadzam i po prostu następnym razem będę testować co najmniej na trudnym, albo bardzo trudnym swoje mapy ;) .


W misję Lutela nie grałem, choć teraz chętnie bym to zrobił, ale za jakąś godzinkę wyjeżdżam.

Btw. Grasz na łatwym?
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 12, 10:58   

Siwy napisał/a:
Btw. Grasz na łatwym?


Normalnym.

Imo, zmieniłbym te kategorie ocen. Przede wszystkim połączył bym ze sobą "różnorodność krajobrazu" i "krajobraz ogólnie", jak i "poziom trudnośći" i "grywalność" i np. krajobraz i grywalność miałyby skalę 0/12
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Sierpień 12, 11:04   

No to może zacznij grać na łatwym loool :D . To chyba nic dziwnego, że skoro nie można przejść misji na normalnym to włącza się łatwy...

Krajobraz można połączyć (ale dając mu skalę 0/20). Poziom trudności proponuję wywalić i zostawić tylko grywalność, gdzie poziom trudności może być w jakimś stopniu zawarty. Ale to raczej od następnego konkursu ;].
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 12, 11:04   

Popieram przedmówcę. Rozdrobniliśmy się na te kategorie i miejscami miałem problemy co w nich umieszczać i co dokładnie oceniać ;P
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 12, 13:45   

1. Heavenly Wall - 160.9 czyli 53.63/60
2. Dragao Vermelho - 140.4 czyli 46.8/60
3. Castellum ad Fluminem - 130.5 czyli 43.5/60
4. Łagów - 125.5 czyli 41.83/60
5. New Land - 122 czyli 40.66/60
6. Vivere militare est! - 114 czyli 38/60

Macie tutaj "nieoficjalne" wyniki :p .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz