ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Gra przeglądarkowa Twierdza
Autor Wiadomość
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 18 Luty 12, 12:55   

Moje zdanie wynika stąd, że jestem programistą(nie webmaster, jestem cienki z css i javascript oraz php) i programuje w turbo pascalu(język pascal), dev c#(język c) oraz game maker'ze(język gml) i po prostu masz rację donkamilo z tym, że po to jest ten serwis, ale chodzi mi raczej o to, że on napisał coś w stylu

-Cześć chciałbym wam przedstawić MOJĄ(to nie jest tak jak z forum, bo gra nie jest jego jedynie te napisy, które on tam powciskał i kilka drobnych szczególików, a po prostu programiści z makemmo.com nie wymagają tego, żeby ich umieścił jako twórców gry, wręcz tego nie chcą, bo jak napisałeś oni zarabiają na jego mmo, ale nawet gdyby mial 100% prawa autorskie to to nadal nie byłaby jego gra i nie powinien pisać "MOJA") grę przeglądarkową(wybacz, ale samo wyrażenie gra przegladarkowa mówi, że ktoś się przy niej napracował, a skoro Ty piszesz, że się nie napracowałeś to znaczy, że to nie jest twoje). No i to tyle i być może DonKamilo lub ktoś inny uważa inaczej, ale taka jest prawda.
_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
 
 
Al Ganonim 
Zasłużony

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 18 Luty 12, 14:48   

Szeryf99 napisał/a:
(to nie jest tak jak z forum, bo gra nie jest jego jedynie te napisy, które on tam powciskał i kilka drobnych szczególików, a po prostu programiści z makemmo.com nie wymagają tego, żeby ich umieścił jako twórców gry, wręcz tego nie chcą, bo jak napisałeś oni zarabiają na jego mmo, ale nawet gdyby mial 100% prawa autorskie to to nadal nie byłaby jego gra i nie powinien pisać "MOJA") grę przeglądarkową(wybacz, ale samo wyrażenie gra przegladarkowa mówi, że ktoś się przy niej napracował, a skoro Ty piszesz, że się nie napracowałeś to znaczy, że to nie jest twoje). No i to tyle i być może DonKamilo lub ktoś inny uważa inaczej, ale taka jest prawda.


Można napisać elaborat jako odpowiedź na Twój post, ale ja się ograniczę do podsumowania takiego elaboratu: To co przedstawiłeś, to w żadnym wypadku nie jest prawda. To tylko Twoje zdanie :) .
_________________
WarlikeCrusader
25.11.2006 15.32.00
Tak teraz spotkanie Ala na forum to prawdziwy rarytas.
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 18 Luty 12, 23:21   

@Szeryf

W takim razie jak ustosunkujesz się, do tego, że firma zleca napisanie gry firmie zajmującej się programowaniem?

Umowa o dzieło > Zapłata > Oddanie gotowej gry zrobionej na podstawie koncepcji firmy zlecającej

Kto wtedy może napisać, że gra jest "moja"? Firma zlecająca czy firma której zlecono jej napisanie?

Jeśli firma która zleciła jej zrobienie to czym taka sytuacja różni się od tej z makemmo.com skoro tam relacja jest podobna.
MakeMMO.com udostępnia infrastrukturę > Dana osoba tworzy na niej grę na zasadzie partnerstwa polegającego na udziale (zapewne większościowym) w zyskach z danej gry
 
 
TwierdzaBoss 
Burżuj


Gra w: Twierdza 1 rulez!
Wiek: 24
Posty: 173
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 31 Lipiec 12, 08:54   

Ejj ludzie wiem że odkopuje ale warto sprawdzić tą grę całkiem fajna ale musisz dodać coś w "o grze"i "o twórcy" :)
_________________
Wywalam z tego forum z żalem...żegnajcie i przepraszam za spam itd. nie będę się mścił spamem na ludziach którzy mają rację popiszę tu jeszcze i poczekam na bana...
 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 2 Czerwiec 13, 18:12   

Lol (tak wiem że odkopuję), ale jeśli wejdzie się w ten link to się mi demotywatory włączają :D
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 8 Czerwiec 13, 18:59   

O lol rzeczywiście! Demotywatory z linkiem twierdza makemmo.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz