ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Odyn
20 Listopad 11, 12:18
Konkurs Stronghold 3 - PRACE KONKURSOWE I OCENY
Autor Wiadomość
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 7 Listopad 11, 14:03   Konkurs Stronghold 3 - PRACE KONKURSOWE I OCENY

W tym temacie wszyscy uczestnicy z listy powinni umieszczać gotowe prace konkursowe.
Do końca dnia 13 listopada w tym temacie mogą pojawiać się tylko i wyłącznie posty użytkowników biorących udział w konkursie. Jedna osoba = jeden post, przy czym do końca terminu składania prac można edytować swój post dowolną ilość razy.

W przypadku kilku lub długich artykułów proponuję wstawiać pliki .doc(x) jako załączniki do postów. Rozwiąże to problem dołączania obrazków do postów i znacznie ułatwi przeglądanie tematu.
W przypadku plików większych niż 512KB, prace można wrzucać przez FTP. Można do tego celu użyć programu np. Total Commander albo bezpośrednio poprzez eksploratora windowsa, wpisując adres hosta w pasku adresu.
Kod:
host: ftp://odyn.net.pl/
login: konkurs@odyn.net.pl
hasło: strkonkurs

Proponuję stworzyć swój folder na serwerze i tam umieszczać pliki. Będą one dostępne pod adresem odyn.net.pl/konkurs/nazwa_folderu/nazwa_pliku

Nie wolno komentować wzajemnie swoich postów. Na oceny jury oraz osób zainteresowanych przyjdzie czas po zamknięciu listy prac (14 listopada).

Ewentualne uwagi i pytania nadal można umieszczać w pierwszym temacie

Przypominam, że ocenie będzie podlegać:
:arrow: wkład pracy - szczegółowość, stopień wyczerpania wybranego tematu
:arrow: jakość - poprawność gramatyczna i język w przypadku tekstów; grywalność, krajobraz, fabuła w przypadku map
:arrow: pomysłowość - użyte tricki, rozwiązania, temat pracy


Uczestnicy konkursu:
Tay - opis przejścia wszystkich misji Stronghold
Krzyżowiec - recenzja Stronghold 3, opisy budynków i jednostek
Kupiec Hrupkuw - kampania do gry Stronghold
Szeryf99 - "Artykuły Szeryfowskie" (rangi, handel w SK; prawdopodobnie "Jak nie stracić wioski" lub/i "Moja własna historia Kingdoms")
Lutel - poradnik jak atakować, bronić się i umiejętnie gospodarować punktami badań w SK; prawdopodobnie opisy badań, wrogów na mapie, surowców i kart premium
Shagan - grafika, związane z główną witryną
Bartimus - artykuł: do czego wykorzystywać jednostki w S1 i SC
Mrukus - trzy mapy
Lord Smerf - artykuł o jednostkach w SHK
Ostatnio zmieniony przez Odyn 17 Listopad 11, 17:43, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 7 Listopad 11, 18:19   

Gotowe artykuły:
I. Gromadzenie wojska, umiejętne rozmieszczanie jednostek na polu bitwy, atakowanie wrogich graczy.
II. Budowanie solidnego zamku, obrona naszej wioski.
III. Umiejętne gospodarowanie punktami badań.
IV. Opisy badań.
V. Opisy surowców.
VI. Konto premium i karty.
VII. Przeciwnicy komputerowi.


Artykuły dostępne są pod adresem:
http://odyn.net.pl/konkurs/Lutel/
Ostatnio zmieniony przez Odyn 9 Listopad 11, 22:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 8 Listopad 11, 17:25   

Niestety nie dokończę swej pracy ze względu na bardzo duży w tym miesiącu natłok nauki. Skończonych jest 11 misji (1-10 i 19). Proponuję wrzucić te misje które są (o ile artykuł na to zasłuży) na stronę a pozostałe będą czekały na swój opis, który ja (bądź ktoś inny) napisze w przyszłości. Jeszcze raz przepraszam, że nie skończyłem całości, ale mam nadzieję, że te misje, które ukończyłem też się do czegoś nadają.

Artykuł jest już na stronie, w formacie plików .txt, a screeny są w formacie .jpg

Adres:
http://odyn.net.pl/konkurs/Tay/
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Krzyżowiec 
Wędrowiec


Gra w: Twierdza, Twierdza Krucjata, Twierdza 3
Wiek: 26
Posty: 17
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 8 Listopad 11, 17:48   

Na razie mam tylko recenzję, opisy dodam później.

Myślę, że wszystko jest ok, czasami może tylko trafić się mały błąd stylistyczny.

Przykro mi że nie zdążyłem napisać reszty rzeczy, nie miałem czasu, w tym tygodniu mam 3 sprawdziany i kartkówkę, nauczyciele mnóstwo zadają do domu, więc cały poprzedni tydzień i weekend miałem zajęty :-/

recenzja SH3.doc
Recenzja SH3
Pobierz Plik ściągnięto 403 raz(y) 28 KB

_________________
Crusader forever!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez Krzyżowiec 14 Listopad 11, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 9 Listopad 11, 17:11   

Kampania do "Stronghold" download: http://odyn.net.pl/konkurs/KupiecHrupkow.zip
Kampania ma 9 misji, 2 ekonomiczne, 2 obrony zamku, 2 "pół oblężenia" i 3 oblężenia z twoim udziałem. Map nie udało mi się do końca dopracować, gdyż gonił mnie czas i chęci, ale myślę, że grywalność jest dobra, bo nad tym spędziłem najwięcej czasu. Poziom trudności jest bardzo zróżnicowany, niektóre misje trzeba zapisywać co pół minuty i i tak nie przejdziesz za pierwszym razem, a inne są bardzo łatwe. Zapraszam do pobierania i grania wszystkich użytkowników forum!

@Down
Dlatego napisałem, że "gonią" mnie chęci. Nie łatwo wytrwać żeby zrobić 9 map na poziomie w przeciągu 2 tygodni ;-) .
Ostatnio zmieniony przez Odyn 9 Listopad 11, 21:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 9 Listopad 11, 19:38   

Przypominam, że termin zgłaszania prac upływa dopiero 13 listopada o godzinie 23:59. Macie jeszcze cztery pełne dni na dokończenie swoich artykułów/map/grafik.
To, że otworzyłem już temat na prace konkursowe nie oznacza, że trzeba je tutaj jak najszybciej wstawić ;)
 
 
Shagan 
Wędrowiec


Gra w: Krzyżowiec Extereme, 2, Legendy
Wiek: 29
Posty: 3
Skąd: Chorzów
Medale: Brak

Wysłany: 10 Listopad 11, 09:21   

Oto moja praca ^^
http://odyn.net.pl/konkur...or%20Shagan.exe - to zwyczajne archiwum SFX ^_^

P.S. Nie przeczytałem uważnie artykułu na temat konkursu i nie potrzebnie się pośpieszyłem xD
_________________
www.GtaPolandSite.pl
Ostatnio zmieniony przez Odyn 10 Listopad 11, 17:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 13 Listopad 11, 18:01   

Praca w załączniku.

Jednostki wojskowe w SHK.rar
Pobierz Plik ściągnięto 440 raz(y) 11,79 KB

 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 14 Listopad 11, 14:09   

Upłynął już ostateczny termin na umieszczanie swoich prac. Sześciu z dziewięciu zapisanych uczestników wyrobiło się w terminie, więc poszło całkiem nieźle :)

Do końca tygodnia jury przeanalizuje wszystkie prace i ustali ostateczną kolejność laureatów. Skład komisji na razie nie jest jeszcze ustalony. Jeśli żaden z moderatorów nie będzie mógł pomóc mi w ocenie, to jury będzie jednoosobowe ;)

Nagrody rzeczowe są już u mnie. Za pierwsze miejsce - oryginalna gra Stronghold 3 w wersji polskiej (pudełko), a za II i III - 30% rabatu na zakup dowolnej gry w sklepie cenega.
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 17 Listopad 11, 16:43   

Trochę zeszło mi się z ocenami, ale w końcu udało mi się sprawdzić dokładnie wszystkie prace. Wyniki nie są jeszcze ostateczne. Wszystko zależy od pozostałych członków jury, którzy mają czas do końca soboty na wystawienie swoich ocen.


Lutel - 7 artykułów dotyczących Stronghold Kingdoms

wkład pracy - 9/10
jakość - 9/10
pomysłowość - 8/10

Wszystkie opracowane artykuły są na wysokim poziomie. Szczegółowo opisują każde zagadnienie, zawierają bardzo przydatne rady doświadczonego gracza i są bogate w screeny z gry. Nie mam do nich żadnych większych zastrzeżeń.

**************************************

Kupiec Hrupków - kampania do Stronghold

wkład pracy - 8/10
jakość - 8/10
pomysłowość - 9/10

Cała kampania jest na wysokim poziomie. Historia jest przemyślana i dobrze opracowana, mapy prezentują się bardzo dobrze. W oczy rzucają się też niestandardowe, ciekawe elementy zamków i otoczenia.
Widać jednak, że niektóre mapy nie są do końca dopracowane. Trochę przeszkadzają dość spore, płaskie obszary i mało realistyczne, schodkowe ułożenie terenu.

**************************************

Tay - opis misji kampanii militarnej Stronghold

wkład pracy - 7/10
jakość - 8/10
pomysłowość - 7/10

Przygotowane opisy są na wysokim poziomie. Z tak przygotowanymi informacjami i screenami każdy poradzi sobie z przejściem misji.
Szkoda, że zabrakło czasu na opracowanie całości. Mam nadzieję, że pomimo zakończenia konkursu doczekamy się pozostałych opisów.

**************************************

Lord Smerf - jednostki wojskowe w Stronghold Kingdoms

wkład pracy - 6/10
jakość - 8/10
pomysłowość - 4/10

Dobrze przygotowany artykuł dotyczący jednostek w Stronghold Kingdoms. Wyjaśnione zostały najważniejsze aspekty rekrutacji armii, a każda jednostka została po krótce opisana. Szkoda, że zabrakło screenów z gry, które poprawiłyby odbiór treści.

**************************************

Krzyżowiec - recenzja Stronghold 3

wkład pracy - 4/10
jakość - 5/10
pomysłowość - 3/10

Największy problem recenzji napisanej przez Krzyżowca, to jej długość, a co za tym idzie - szczegółowość. Elementy gry przedstawione w artykule są opisane bardzo ogólnie.

**************************************

Shagan - paczka obrazków, grafik i tapet

wkład pracy - 4/10
jakość - 2/10
pomysłowość - 3/10

Po otwarciu paczki z elementami graficznymi przygotowanymi na konkurs byłem nieco zaskoczony. Pośród dużej ilości ogólnodostępnych grafik i tapet ze Strongholdów oraz grafik obecnie używanych na stronie, znalazłem różnie, zupełnie niepasujące do siebie stylem i chaotycznie rozrzucone obrazy.
Zabrakło opisu i jakiejś lepszej formy prezentacji. Może gdyby autor przygotował widok całej strony z nowymi elementami, to ogólna koncepcja byłaby lepiej widoczna.
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 19 Listopad 11, 17:04   

Lutel - 7 artykułów dotyczących Stronghold Kingdoms

wkład pracy - 9/10
jakość - 9,5/10
pomysłowość - 8/10

Artykuły są bardzo szczegółowe i obszerne. Z całą pewnością są niezłym kompendium wiedzy na temat SHK. Wzbogacenie tekstu o screeny oraz "segregatory" treści sprawiają iż artykuły wyglądają na bardzo schludnie i przemyślanie napisane.
**************************************

Kupiec Hrupków - kampania do Stronghold

wkład pracy - 8,5/10
jakość - 7,5/10
pomysłowość - 9,5/10

Bardzo pomysłowo zrobiona kampania. Mamy w niej styczność zarówno z pełnymi akcji misjami bitewnymi jak i wymagających myślenia misji gospodarczych. Pomysły na kampanię miałeś naprawdę fajne, ale ocenę psuje trochę jakość wykonania. Gdzieniegdzie były kłopoty z umiejętnością dobrania terenu, "kwadratowością" itp.
**************************************

Tay - opis misji kampanii militarnej Stronghold

wkład pracy - 8/10
jakość - 8/10
pomysłowość - 7/10

Poradnik jest prosty i zarazem skuteczny. Wszystko jest dosyć dobrze opisane, więc tak jak powiedział Odyn, na pewno każdy sobie już poradzi z przejściem misji. Dobrze, że dodałeś "strategiczne" screeny.

**************************************

Lord Smerf - jednostki wojskowe w Stronghold Kingdoms

wkład pracy - 7/10
jakość - 8/10
pomysłowość - 4/10

Bardzo zwięzły opis jednostek oraz ich specyfikacji. Zadałeś sobie trud, aby dodać wymagane badania. Szkoda, że nie dodałeś screenów samych jednostek oraz ich wykorzystania ( o czym przecież wspominałeś ).

**************************************

Krzyżowiec - recenzja Stronghold 3

wkład pracy - 4/10
jakość - 5/10
pomysłowość - 3/10

Uważam tak jak Odyn, że recenzja nie jest zbyt długa, a co za tym idzie, recenzja ma mało szczegółów. Mimo wszystko uważam, że owa recenzja jest dobra jako skrót informacyjny dot. gry.

**************************************

Shagan - paczka obrazków, grafik i tapet

wkład pracy - 3/10
jakość - 2/10
pomysłowość - 3/10

Pełno ogólnodostępnych grafik. Częsty manewr z "tanimi" efektami oraz z kilkukrotnym użyciem tych samych elementów. Część z nich jest dosyć dobra, aczkolwiek brakuje tutaj kunsztu, przez co większość grafik nadaje się do kosza.
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 19 Listopad 11, 18:35   

Recenzje pisałem bez przeglądania postów Odyna i Bordinia, więc za ewentualne podobieństwo poczynionych uwag (a może się takie zdarzyć) przepraszam ;)

Posłużyłem się początkowo ocenami szkolnymi, ale dostosowałem je do przyjętej punktacji.

**************************************

Lutel

Wkład pracy: 5 (10/10)
Jakość: 5 (10/10)
Pomysłowość: 5 (10/10)

Moim zdaniem, Lutel zdecydowanie zwycięża wkładem wykonanej pracy. Pomimo kilku błędów stylistycznych/gramatycznych, które zawsze zdarzają się w tego typu pracach, owo kompendium, bo chyba na taką nazwę zasługuje, jest wykonane profesjonalnie, zwięźle i zawiera ogromny materiał treściowy. Na dodatkowy plus estetyczne ilustracje, sprawiające, że lektura nie staje się nużąca.

**************************************

Lord Smerf

Wkład pracy: 4+ (9/10)
Jakość: 5 (10/10)
Pomysłowość: 4+ (9/10)

Krótki, konkretny i dobrze wykonany opis. Bardzo przejrzysta struktura, duży plus za treściwy i zachęcający wstęp. Temat krótki i niepozostawiający wiele pola do popisu, ale wyczerpany do końca.

**************************************

Tay

Wkład pracy: 3+ (7/10)
Jakość: 5 (10/10)
Pomysłowość: 4 (8/10)

Mimo, że aktualnie już mniej na czasie, ale pomysł (paradoksalnie) dobry podwójnie: ze względu na przydatność i z takiego powodu, że taki tekst już wieki temu powinien był znaleźć się na stronie :) Żałuję, że nie udało Ci sie dokończyć projektu i niestety to jest powodem takiej oceny w kategorii "wkład pracy". Natomiast zarówno jakości jak i pomysł stoją na wysokim poziomie.

**************************************

Krzyżowiec

Wkład pracy: 3 (6/10)
Jakość: 4 (8/10)
Pomysłowość: 4 (8/10)

Jak na recenzję, która ma znaleźć się na oficjalnej stronce to moim zdaniem za mało. Temat nie do końca wyczerpany, niektóre kwestie potraktowane wręcz powierzchownie. Tekst napisany poprawnie, natomiast zastanowiło mnie, co mamy rozumieć przez słowo "fizyka". Pomysł, choć nie powala oryginalnością, jest bardzo dobry. Szkoda, że został eksploatowany w tak niewielkim stopniu.

**************************************

Shagan

Wkład pracy: 3 (6/10)
Jakość: 1 (2/10)
Pomysłowość: 3 (6/10)

Jeśli dobrze zrozumiałem, temat pracy to nowe nagłówki i buttony na stronę. Wśród niezliczonych obrazków w folderze, znalazły się takie okazy. Reszta to zbiór screenów krążących w necie (od kilku tygodni lub kilku lat) albo grafiki aktualnie wyświetlające się na naszej stronie. Ocenę zawyża jedynie dobry pomysł oraz fakt wykonania bądź co bądź sporego nakładu pracy.

**************************************

Kupiec Hrupków

Niestety na dziś nie mogę wystawić oceny, gdyż nie dysponuję swoim komputerem, a więc tym bardziej grą. Proponuję jako moją ocenę wystawić średnią pozostałych jurorów - chyba, że Odyn wpadnie na lepszy pomysł.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz