ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja SH 3
Autor Wiadomość
brennus 
Osadnik

Wiek: 28
Posty: 28
Skąd: Mogilany
Medale: Brak

Wysłany: 26 Sierpień 11, 14:46   

Pojawiła się data wydania Twierdzy 3. Wedle tego co jest zamieszczone w linku na facebooku Twierdza 3 wyjdzie 30 września. Ciekawe jest to, że do niedawna mówiono o listopadzie jako o miesiącu premiery Twierdzy.

Link - http://whyyoushouldbuy.blogspot.com/
 
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 11, 18:34   

Można powiedzieć że 30 to praktycznie listopad.
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 29 Sierpień 11, 19:31   

Z tego co wiem to po wrześniu jest październik, a nie listopad xD
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 11, 06:39   

Ach myślałem że 30 października, mój błąd - dzięki za uwagę.
No to jeżeli 30 września (a nie 30 października) to coś źle pokazują chociaż ja w gazecie miałem premierę napisaną na 15 października (z rana wyczytałem).
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
Strongholder123 
Wolny chłop


Gra w: SH,SHD,SHC,SHCE,SH2,SHL,SHK
Posty: 50
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
  Wysłany: 30 Sierpień 11, 19:48   

powrót wilka???? :shock: hmmm... ciekawe jak będzie wyglądał w 3D ???
_________________
Jestem Wąż! Wielki Wąż! zara cie ugryze i bedzie po tobie >:)
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 30 Sierpień 11, 19:53   

Ponoć stary (troche przypomina sir długoręke) , wąsy, broda i jak zwykle zły (dodatek. Żądny zemsty :D ).
_________________
Me Gusta koty :D
 
 
 
Zohan 
Burżuj


Gra w: ALL
Wiek: 50
Posty: 165
Medale: Brak

Wysłany: 16 Wrzesień 11, 18:11   

ciekawe ile później toczy się ta akcja
_________________
Prawda jest tylko jedna.
 
 
fredi 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 21 Wrzesień 11, 11:53   

Tak czy owak trójeczka ukaże się w drugiej połowie października. Szkoda, bo z utęsknieniem czekałem na wrzesień.
 
 
KrystianM 
Wolny chłop


Gra w: SH Deluxe, SHC, Sh Deluxe 2, SH Legends
Wiek: 26
Posty: 65
Medale: Brak

Wysłany: 22 Wrzesień 11, 15:44   

Japier... jak tak dalej pójdzie do gra wyjdzie w 2013 (jak dobrze pójdzie to 2012).
@Zohan
Tak bardzo śledzisz wiadomości o Twierdzy 3, że nie wiesz, że akcja toczy się 10 lat później ?
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 22 Wrzesień 11, 18:23   

Ja wolę poczekać nawet pół roku dłużej (nawet licząc od teraz), ale chcę, aby gra była naprawdę dobra. Jeśli potrzebują jeszcze czasu, aby ją dopracować to ok. Lepiej tak, niż żeby wydali niedokończoną, jak Twierdza 2.
 
 
KrystianM 
Wolny chłop


Gra w: SH Deluxe, SHC, Sh Deluxe 2, SH Legends
Wiek: 26
Posty: 65
Medale: Brak

Wysłany: 22 Wrzesień 11, 18:50   

No w sumie to masz racje. Ja też bym nie chciał dwójkę, dwójki. Ale pomimo tych wszystkich denerwujących dodatków w Twierdzy 2 to i tak ją przeszedłem.
/// EDIT
Tak propo już czekamy pół roku.
 
 
Elmo 
Szlachcic


Posty: 257
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 3 Październik 11, 17:05   

mroczny38 napisał/a:
Słuszna uwaga! ;)



Byłbyś tak miły i nie spamował nabijając sobie posty?

SH3 się ujawnia , pierwsze oferty są już na allegro.
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 13 Październik 11, 16:17   

Ja osobiście jestem nieco sceptycznie nastawiony do SH3. Moim zdaniem jeśli szybko nie zmienią wielu rzeczy, gra będzie kolejnym niewypałem.
Pierwsze co, to "powrót do jedynki". Widzę, że to teraz wielka moda aby wracać do poprzednich części. Mortal Kombat 9 nawiązuje do części 1-3, Heroes VI wprowadził wiele postaci z poprzednich części (choć tu nie ograniczał się jedynie do "tradycyjnych" części, gdyż jest kilka osób z nowszych gier)... Jak dla mnie to całkiem fajny pomysł, ale musi być odpowiednio wykonany (w przypadku Mortala i Heroesa dobrze zrobili, co ciężko powiedzieć o Twierdzy).
Co mam na myśli? Otóż, pierwsze co to fabuła. Jest naprawdę żenująca. Wilk z przebitym brzuchem spada z wielkiej wieży, a jednak przeżywa? Chyba czegoś gorszego nie dało się wymyślić. W jedynce całość prezentowała się prosto - walczymy ze zdrajcami, zdobywamy kraj i "wszyscy żyją długo i szczęśliwie". Według mnie cała fabuła powinna zostać niezmieniona. Wilk nie żyje i basta. Nie powinno się go "wskrzeszać". To kojarzy mi się z nowszymi częściami Mortal Kombat, gdzie ledwo dyszącą fabułę z części czwartej ciągnięto przez części 5-7.
Co bym proponował? Przede wszystkim: powiew świeżości albo remake. Krótko mówiąc: albo niech zostawią to królestwo w spokoju, albo niech gra opowiada całkowicie o tym, co się działo w pierwszej części. Z nową grafiką i elementami.
Kolejna wada, jaką ujrzałem: grafika. Zdecydowanie mi się nie podoba, jest strasznie mdła i momentami zbyt ciemna. Nawet, jeśli chce się zrobić mroczny klimat, należy pamiętać, że mroczny klimat to nie to samo co po prostu podciemnienie barw. A takie coś już zdążyłem zobaczyć. Znam gry, w których nawet noc jest całkowicie przejrzysta i gracz nie gubi się w tym. Tutaj jednak ciężko mi było niektóre rzeczy odróżnić z powodu zbyt ciemnych barw. No i jeszcze pora ochrzanić modele i teksturki. Szczerze powiedziawszy, nie śledziłem za bardzo Twierdzy 3, wolałem się skupić na Heroesie 6. No i cóż, gra już wyszła, a grafika wręcz wspaniała. Bardzo szczegółowa, świetne animacje i modele. A tutaj? Ciężko zobaczyć cokolwiek szczególnie ładnego. Wszystko jest albo kiepskie, albo średnie.
No i o samych pomysłach. Byłem zadowolony, jak usłyszałem o uproszczeniu. Sądziłem, że dadzą wojska z Twierdzy i Twierdzy Krzyżowiec. A tu dali ponownie kiepskich uzbrojonych chłopów i oszczepników.
Pierwsze Twierdze były grywalne. Gracz nie skupiał się na wielu duperelach, poza tym - oprócz kopaczy i drabiniarzy - praktycznie każda jednostka była grywalna i miała swoją rolę. No a czy ktoś kiedyś w Twierdzy 2 rekrutował uzbrojonych chłopów? No i po co oszczepnicy, skoro już jednych strzelców mieliśmy?

Moje ogólne wrażenia: gra wychodzi zdecydowanie zbyt szybko. Twórcy poszli tokiem rozumowania "Powiemy, że wzorowana na klasyce - na pewno kupią". Ja osobiście nie znalazłem żadnego większego nawiązania do Twierdzy. Oczywiście poza żenującą fabułą. Zamiast odrodzenia serii widzimy tak naprawdę połączenie wad jedynki i dwójki. Kiepsko prezentuje się mechanika gry i grafika, która wygląda, jakby powstała w 2007/2008 roku. Niewiele się różni od grafy z Twierdzy 2.

Moim zdaniem powinni rzucić obecne projekty i zacząć wszystko od nowa. Choć zapewne już zdążyli w to włożyć dużo kasy. Zatrudnić PROFESJONALNYCH grafików, a nie takich, co podciemnią barwy, sprowadzą egipskie ciemności i powiedzą, że dają mroczny klimat średniowiecza. Moim zdaniem powinni też zmienić rzecz jasna fabułę, lepiej niech opowiada o losach danego kraju w XV wieku. Wówczas powstawała dopiero broń palna, co dałoby pewną innowację (wojownicy używający hakownic czy podstawowe armaty). Wówczas jeszcze nie było za dużo zmian, co pozwoliłoby tworzyć misje opowiadające zarówno o wieku X jak i XV. A co do Szczura, Węża, Wieprza, Wilka i ew. Długoręki i Wełnowora... Sądzę, że lepiej, aby po premierze gry wprowadzili w formie DLC kampanię będącą remakiem kampanii z Twierdzy.

Krótko mówiąc, zmiany, jakie powinny nastąpić:
-Zmiana grafiki
-Zmiana modeli
-Zmiana elementów gry
-Zmiana fabuły

Co powinno zostać:
-Nazwa

Premierę powinno się przełożyć najlepiej na jesień/zimę 2012 i dać fanom świetny produkt. Ja osobiście wolę nie ryzykować, i - przyznam się szczerze - pobiorę grę z Internetu. Jeśli nie poczuję się zawiedziony (w co wątpię), to kupię oryginał, ale patrząc na te wszystkie filmiki wolę nie ryzykować stratą pieniędzy na kiepsko wykonaną grę.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
fubu35 
Wolny chłop


Gra w: Wszystkie
Wiek: 28
Posty: 71
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 14 Październik 11, 11:41   

Drogi Kokoju.Twierdza to nie symulator średniowiecza..nie znajdziesz tu machikuł, hakownic, lochów, wojsk zaciężnych i tego wszystkiego co można by dodać do ostatniej zapewne częśći świetnego ekonomicznego RTS'a.Wg mnie niektóre trailery i gameplay'e prezentują się dosyć ładnie a niektóre obrzydzają grę.Nic zrobić nie możemy, jest jak jest-musimy poczekać do 28.X.2011.Nie możemy również narzekać ponieważ Firefly to nie Infinity Ward czy Rockstar Games i nigdy nie zrobią jakiejś przełomowej gry ponieważ budżet jest mniejszy kilkakrotnie.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz