ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Twój ulubiony i najlepszy wg Ciebie system operacyjny.

Jaki jest twój ulubiony Windows?
Windows 7
37%
 37%  [ 27 ]
Windows Vista
1%
 1%  [ 1 ]
Windows XP
54%
 54%  [ 39 ]
Windows 2000
0%
 0%  [ 0 ]
Windows 98/95
2%
 2%  [ 2 ]
Windows 3
1%
 1%  [ 1 ]
Wolę Linux'y
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 72
Wszystkich Głosów: 72

Autor Wiadomość
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 16 Styczeń 11, 21:49   Twój ulubiony i najlepszy wg Ciebie system operacyjny.

Nazwa tematu mówi sama za siebie. Moim ulubionym systemem operacyjnym jest i będzie XP. Osobiście używam siódemkę Professional i jestem mile zaskoczony wydajnością systemu.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Siwy 16 Sierpień 12, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
janek necrus 
Wędrowiec

Posty: 12
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 16 Styczeń 11, 21:51   

ja tez wole xpka. uzywam go od paru ladnych lat
_________________
a jego pierwszy mord był jak rześki powiew wiatru na twarz
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 31 Styczeń 11, 19:50   

Najlepszy Windows, jaki powstał, to XP - korzystam z niego od pięciu lat i nie zamierzam zrezygnować :) .
 
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 31 Styczeń 11, 19:55   

Zdecydowanie XP, choc win 7 tez jest swietny, ale nie rozgryzlem go jeszcze do konca.
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 11, 11:39   

Ja osobiście używam Win XP Professional i jestem z niego w pełni zadowolony. Wg mnie to najlepsze dzieło firmy Microsoft. Niestety, nie miałem jeszcze styczności z siódemką, więc nie mogę wypowiedzieć się na jego temat.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 11, 18:15   

W 7 możesz więcej ramu chyba... nowe funkcje np. przezroczystość okna, przypinanie do paska (tego chyba nie w XP), jest też wydajniejszy lub na odwrót. Ma od razu directX 11.
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 1 Luty 11, 19:58   

Artut97 napisał/a:
W 7 możesz więcej ramu chyba...


Ilość pamięci RAM nie zależy od OS, tylko ile masz kości z takową pamięcią przypiętych do płyty głównej (albo się mylę :D ).

Głos na XP.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 11, 20:11   

Offtopując, Artutowi chodziło chyba o to, że W7 wykorzystuje większość ilość RAM'u. Zwykły XP bodajże może wykorzystać max 2-2,5 GB i nawet jak wrzucisz więcej to nic nie zmieni bo ich po prostu nie będzie używał. Vista i 7 już potrafią wykorzystać więcej pamięci.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 1 Luty 11, 20:14   

Bordinio ma rację, tyle, że XP może maksymalnie wykorzystać 3GB chyba, a nie 2-2,5 ;P
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 1 Luty 11, 20:25   

Nie wiedziałem do końca o co Artutowi97 chodzi ;) A szczerze się przyznam, że nie wiedziałem o tym ograniczeniu "RAMowym".
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Adax 
Laureat konkursu


Gra w: Sh1.SHC
Wiek: 25
Posty: 106
Skąd: Za górami...
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 11, 20:55   

Nie jestem znawcą ale zagłosowałem na Vistę. To mimo wszystko bardzo wygodny system, szczęgólnie officy 2007. Niestety ma trochę błędów. Osobiście lubię też Xp'eka.
_________________
Czas leci, czas leci...
Innymi słowy do roboty...
Ech. :p
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 11, 21:17   

Na pierwszym miejscu oczywiście XP, bardzo wygodny. Na drugim W7 za stabilność.
_________________

 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 11, 21:39   

Ilość obsługiwanej pamięci zależy głównie od architektury systemu i komputera. Jeśli posiadamy system 32-bitowy (XP, Vista, 7, lub cokolwiek innego), to można wykorzystać "tylko" 2^32 unikalnych, 32-bitowych adresów komórek pamięci, czyli 4 294 967 296 (4GB). Z tym, że część z tego jest przeznaczona na różne pierdoły, dlatego dla użytkownika zostaje ok 3,5GB.
Dopiero 64-bitowa wersja systemu jest w stanie zaadresować i w pełni wykorzystać większą ilość pamięci RAM. Windows XP x64 nie był dystrybuowany w wersji polskiej, dlatego praktycznie wcale nie był używany. Z resztą wyszedł tak późno, że jego instalacja nie miała większego sensu. Vista x64 była niewiele lepszym wyborem, ze względu na całą masę błędów, problemów i niską jakość tego systemu. Dopiero siódemka w tej kwestii jest całkowicie godna polecenia.

Jeśli chodzi o W7 - według mnie jest godny następca XP. Przyzwyczajenie się do niego zajęło mi dużo mniej czasu niż w przypadku 98->XP. Praktycznie od pierwszej instalacji nie mogłem się od niego oderwać. Nie ma się w sumie czemu dziwić, bo siódemka jest:
- szybka - zarówno uruchamianie, jak i praca na niej,
- stabilna i niezawodna - błędy i problemy są marginalne, a jeśli już wystąpią, to mamy duże szanse i sporo możliwości uniknięcia problemów,
- wydajna - nawet na przeciętnych laptopach (szczególnie wersje x64),
- ładna :) ,
- funkcjonalna - aero peek, aero shake i aero snap mocno ułatwiają pracę; oprócz tego mamy przypinanie elementów do paska, narzędzie do wycinania, żółte karteczki i masę innych udogodnień...
- prosta w obsłudze - sterowniki instalują się automatycznie; unikamy dużej ilości klikania i konfigurowania, jak w przypadku XP,
- dobrze zarządza energią - w końcu hibernowanie i stan wstrzymania działają dokładnie tak, jak powinny,
- i wiele, wiele więcej...
 
 
Rahnen 
Burżuj

Wiek: 27
Posty: 220
Skąd: Małopolska
Medale: Brak

Wysłany: 26 Wrzesień 11, 04:54   

Ja głosuję na XP, chociaż wg. Mnie 7 dorównuje XP - owi (obecnie używam 7)
Ale to co wy mówicie że największym dziełem Microsoftu jest XP to ja mam odmienne zdanie, wg. Mnie największym dziełem Microsoftu jest 98.
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 26 Wrzesień 11, 19:16   

Zagłosowałem na Windows 7, ponieważ jest wygodny i przejrzysty, wszystko można znaleźć. Polecam! :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz