ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Odyn
3 Wrzesień 10, 20:53
Powrót

Rodzaj gry
Rpg
25%
 25%  [ 3 ]
Al'a Medieval
33%
 33%  [ 4 ]
Hybryda (trochę tego, trochę tego)
41%
 41%  [ 5 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 14 Sierpień 10, 17:43   Powrót

Tak, jak pewnie co starsi zauważyli wróciłem. ;p Z tego powodu chciałbym trochę naprawic błąd jakim było odejście, oraz lekkie ożywienie forum. Zapewne każdy pamięta tzw. gry forumowe moje i Daniela. Chciałbym wrócic do takiego pomysłu, tylko zależy czy są chętni. Jestem otwarty na propozycję, przez ten rok troszkę podszkoliłem się w tym i owym mogę przeprowadzic praktycznie każdy system gier, Rpg, Rts itd itp. Jeśli zbiorę 5 uczestników do którejkolwiek z "zabaw" prosiłbym o powrót całego działu który wylądował w koszu. Póki co wypowiadajcie się i wybierajcie rodzaj rozgrywki.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 05:33   

Proponuję coś a'la LOTR :) . Z wielką chęcią zagrałbym krasnoludem, a widzę, że jest na tym forum trochę ludzi, którzy lubią Władcę Pierścieni ;) .
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 08:54   

Mała propozycja - jak głosujecie w ankiecie to wypowiadajcie się również ;)

No właśnie.
- Warlike
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
Ostatnio zmieniony przez Warlike 15 Sierpień 10, 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 19:35   

Hybryda. Chętnie zagram.

All Filippo napisał/a:
prosiłbym o powrót całego działu który wylądował w koszu.

Nie wiem, jak reszta modków, ale ja w śmieciach nie będę grzebać :]
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 19:53   

Kacper napisał/a:
Hybryda. Chętnie zagram.

All Filippo napisał/a:
prosiłbym o powrót całego działu który wylądował w koszu.

Nie wiem, jak reszta modków, ale ja w śmieciach nie będę grzebać :]


Jeśli to takie trudne przenieśc jeden z działów, wybacz na pewno znajdzie się ktoś chętny. ;)
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 10, 20:53   

Nie chciałbym być drobiazgowy, ale działami może zarządzać tylko Imperator.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 16 Sierpień 10, 08:43   

Ja tam kosza się nie boję i mogę w nim pogrzebać ;) Oczywiście jeśli będzie taka potrzeba.
 
 
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 16 Sierpień 10, 11:44   

2 chętnych, 5 głosów... Co to ma być?
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 17 Sierpień 10, 15:36   

Mi to obojętnie, aczkolwiek dobra by była mieszanka jednego i drugiego. Mógłbym wziąć w tym udział, choć taki nieco szczątkowy; sam zajmuje się ożywieniem swojej gry na osobnym forum.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 17 Sierpień 10, 20:11   

Popieram propozycję Warlike, uwielbiam LOTR :) . A jeśli nie, to zrobić jakąś grę, gdzie np. sterujemy własnym państwem. Ale to tylko moja propozycja, mówię, w czym wziąłbym udział ;) .
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 23 Sierpień 10, 21:42   

Już od dawna miałem zarys czegoś w czasach wypraw krzyżowych. Własna prowincja, możliwośc prowadzenia wątku fabularnego i rts'owego. Co do Lotr'a, niestety nie za bardzo wnikam w fabułę, z tym może byc gorzej. Ale samo uniwersum nie jest mi obce.

Z góry przepraszam za brak kreski przy c ;_)

Myślę, że 5 chętnych jest. Przyjmuję hybrydę. Na jutro, pojutrze dostaniecie mniej więcej wszystko sprecyzowane. Jeśli nie odpowie Wam to nadal pokombinujemy. Biorę się za wyprawy krzyżowe.

[ Dodano: 23 Sierpień 10, 20:41 ]
No więc tak. Oczywiście najpierw założenia naszej gry.
Otóż, gra jest całkowicie nie liniowa, w świecie gry postacie, którymi gracie są Waszymi odzwierciedleniami z życia prawdziwego. Możecie się tak samo opisać, tak samo się zachowywać, ale nie stoi na przeszkodzie udawanie kogoś innego. Najważniejsza jest dobra zabawa.
Wasze postacie, którymi kierujecie w świecie gry mogą robią co tylko chcą. Mogą kopnąć w drzwi, wszcząć bójkę w karczmie lub podrywać dziewki w gospodzie.

Zatem przejdźmy może do rozgrywki. W trybie fabularnym możecie robić co chcecie. I to dosłownie! Dopiero jeśli spotykacie wrogów na swej długiej i trudnej drodze, wtedy
Wszystkie bitwy są rozgrywane
1. W pierwszej fazie, automatycznie, jednostki, morale wszystko brane jest pod uwagę
2. W każdej bitwie w drugim etapie rozgrywa się walka pomiędzy przywódcami (czytaj Waszymi postaciami, walka czysto RPG’owa.).
Wygrany jest jeden. Jeżeli ilośc posiadanego zdrowia przegranego w czasie walki spadnie poniżej 20%, lub da się unieruchomic, związac etc. Wtedy jego los jest w rękach wygranego. (Tak, może z nim zrobic co zechce ).
Każdy z Was jest właścicielem małego hrabstwa, wioski, miejscowości , uwaga tutaj mała zmiana wczesno średniowiecznej Polsce. Możecie je rozwijac, pozostawic doradcy i zając się tylko wątkiem fabularnym (wtedy podejmuję za Was kroki jak rozwijac prowicnję). Jesteście tzw. Bogiem miejscowym. Wy ustalacie prawo, to od Was zależy czy publika będzie Was kochac czy nienawidzic. Wszystko kupujemy za denary, ale o tym troszeczkę później. Lista Waszych opcji jest duża, zlecenie zabójstwa niewygodnego mieszczanina, lub zajęcie się tym samemu. Ściąganie haraczu, naprawdę wszystko.
W miarę możliwości będę korzystał z własnego macro które działa trochę jak kostka do rzutów. Jeśli coś się spali to będę zmuszony do korzystania z włąsnych kości .
To jest główny zarys przebiegu rozgrywki. W tej chwili biorę się za pisanie reszty, tworzenie jakiejś fabuły, wiecie o co chodzi. Przepraszam za doubla, chciałbym żeby ktoś to zauważył. Jakieś pytania – pytajcie. Oraz piszcie kto byłby chętny na dołączenie.

Niestety mam mapkę, ale wzorowana na Daniela. Nie wiem czy on w ogóle pozostawił po sobie jakikolwiek kontakt, gg jest niewłasciwe. Jeśli ktoś ma proszę o podanie/kontakt z nim w moim imieniu. Jeśli nie odnajdziemy kontaktu myślę że nie ma większych przeszkód abym ją przerobił.

Ekwipunek, mapka, frakcje to wszystko jest. Potrzebujemy tylko chętnych. Jeśli do piątku nie zgłosi się conajmniej 3 osoby to zaniecham pomysłu.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 25 Sierpień 10, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
adriannn 
Wolny chłop


Gra w: 1, Crusader
Wiek: 26
Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 10, 10:05   

Ja się zgłaszam! Jednak trochę sobie tego nie wyobrażam :? Jaka mechanika itp.
_________________
"Tam gdzie wrogów k*pa,
i tam najlepszy szermierz d*pa."
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 10, 11:00   

All Filippo napisał/a:
Bujkę

Zamknięte ó (od bojownik)

Ja w sumie mógłbym grać. Trochę RPG`ów już przerobiłem ;) Z reguły robiłem roz```rduchę na sesji.
_________________

 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 10, 15:00   

No ja podtrzymuję chęć zagrania :)
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Dawid 
Wędrowiec

Gra w: strongholdn, crusader v1.1
Wiek: 28
Posty: 1
Medale: Brak

Wysłany: 25 Sierpień 10, 15:53   

Hehe ciekawe co wam z tego wyjdzie totalna porażka nic wiecej :) ale zawsze możecie sprobowac
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz