StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - coś dziwnego !

jamesiorek - 3 Październik 09, 20:33
Temat postu: coś dziwnego !
Kiedyś sobie robiłem mapkę i dałem paru łuczników moich(niebieskich). Zamiast dać paru włóczników niebieskich (moich) to dodałem innego koloru (czerwonego). Tu chyba był jakiś błąd w grze. Bo te moje łuczniki wcale nie atakowali tych wrogich czerwonych włóczników normalnie jakby byli w sojuszu. :O Zdziwiłem się bo pierwszy raz to widziałem. Teraz. nie ma już tego nawet w tej wersji 1.0 lub 1.1 na pewno nie 1.2 .
Nie wiem dokładnie czy to byli włócznicy czy tam kopacze. Ale mnie to zdziwiło jak to się stało bo parę dni temu robiłem sobie mapkę i tego nie było - może wie ktoś o co chodziło. ? Mnie to śmieszyło bo myślałem że zrobiłem sojusz ale jak chciałem zapisać to mi się przegrzał komp i się wyłączyło. Ale wcześniej zapisało jakimś cudem w ostatniej chwili. :D
Ale potem otworzyłem to już atakowali się może jest jednak jakiś sposób na ten sojusz bez programów ?. Bo zrobiłem to jakiemuś koledze to się udało tak że lord z drugim lordem był razem na jednym zamku miał swojego niebieskiego i wrogiego czarnego i było jak by byli w sojuszu -to było w Twierdzy 1 !!!!.

Pozdrawiam.

sorry ale tych przecinków to mi się nie chce stawiać kropki i Duże litery są :) i wystarczy jak by co to błędów już nie ma :)

Kokoju - 3 Październik 09, 21:21

jamesiorek napisał/a:
iedyś sobie robiłem mapkę i dałem paru łuczników moich(niebieskich) no i zamiast dać paru włóczników niebieskich (moich) to dodałem innego koloru (czerwonego) i wiecie co ?

tu chyba był jakiś błąd w grze

te moje łuczniki wcale nie atakowali tych wrogich czerwonych włóczników normalnie jakby byli w sojuszu :O zdziwiłem się bo pierwszy raz to widziałem ale teraz nie ma już tego nawet w tej wersji 1.0 lub 1.1 na pewno nie 1.2


Najpewniej to był błąd graficzny, a łucznicY nie atakowali "czerwonych" włóczników, bo mimo wszystko funkcjonowali jako niebiescy. I pisze się łucznicy, nie łuczniki. Po nie pasuje też "Łuczniki atakowali" tylko "Łuczniki atakowały" (Choć to jest błędne zdanie) lub "Łucznicy atakowali".

jamesiorek napisał/a:
mnie to szmieszyło bo myślałem że zrobiłem sojusz ale jak chciałem zapisać to mi się przegrzał komp i się wyłaczyło ale zapisało jakims cudem w ost chwili
ale potem otworzyłem to już atakowali się :O


Chodzi o cruska? Fakt, to się bardzo często zdarza. Jedyne wyjście to wejść, zapisać, i powtórzyć cały proces jeszcze raz.

jamesiorek napisał/a:

może jest jednak jakiś sposób na ten sojusz bez programów ? bo zrobiłem to jakiemuś koledze to się udało tak że lord z drugim lordem był razem na jednym zamku miał swojego niebieskiego i wrogiego czarnego i było jak by byli w sojuszu
to było w Twierdzy 1 !!!!


Przecież nie trzeba do tego programu. I co do tego, by był sojusz w Twierdzy z niebieskim, to mam pewną teorię, nie wiem, czy prawdziwą, bo nie grałem w multiplayera.

Chyba jeśli zrobisz na multi sojusz - tutaj czerwonego i niebieskiego - zapiszesz, wkleisz do map, a następnie zmienisz za pomocą alta i przecinka rodzaj mapy na inwazję, gracze są w sojuszu, a ponieważ to tryb inwazji, czerwony funkcjonuje jako Wieprz. Ale to czysta teoria, nigdy nie grałem na multi.

I jeszcze coś - używaj dużych liter, bo naprawdę badziewnie wygląda post złożony z wielu zdań bez ani jednej litery. I przy znakach interpunkcyjnych nie stawia się przed spacji, ale po. Przykładem może być poprzednie moje zdanie.

jamesiorek - 3 Październik 09, 22:20

poprawiłem błędy ortograficzne i tam kropki i duże litery tam gdzie mam nadzieje trzeba

p.s śpieszyłem się i to dlatego tak wyszło :(

jankes1124 - 4 Październik 09, 08:25

Też uważam, że jest to błąd graficzny... Tak jak kolega mówi: zapisać, wyłączyć i włączyć.

P.S. Kokoju nie poprawiaj każdego jeśli ma jakieś błędy... Od tego jest mod :)

Lord Smerf - 4 Październik 09, 09:19

jankes1124 napisał/a:
Kokoju nie poprawiaj każdego jeśli ma jakieś błędy... Od tego jest mod :)

Przecinek po Kokoju. :D

A tak na serio, to modzi rzadziej poprawiają post od czasu akcji z ortografią...

Ja z problemem się nie spotkałem, jednak zapewne jest tak jak sugerują koledzy wyżej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group