StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Offtopic - Nasze nowe szkoły

thompson - 1 Wrzesień 09, 15:45
Temat postu: Nasze nowe szkoły
Oto temat dla tych, którzy w tym roku przeszli z podstawówki do gimnazjum lub z gimnazjum do liceum. Co sądzicie o nowych szkołach?

Np. Ja zostałem na liceum tam, gdzie chodziłem do gimnazjum. Mimo nienormalnych warunków (lekcje po 1,5 godziny) czuje sie już że to inna szkoła, odeszła polowa nauczycieli a także w klasie razem ze mną zostalo tylko 5 osób :shock: i nikt nie doszedł...
Podsumowując, inaczej wyobrażalem sobie początek liceum... A jak u was?

Lord Smerf - 1 Wrzesień 09, 15:56

Ja teraz poszedłem do gimnazjum i nie jest tak źle. Większość uczniów brało udział w konkursach(miejskich i wojewódzkich) i zajmowali niezłe miejsca. Ogólnie chyba będzie całkiem dobrze, chociaż nie ma w tej klasie nikogo z mojej dawnej szkoły.
jankes1124 - 1 Wrzesień 09, 17:51

Może to temat nie dla mnie, bo chodzę już 2 rok do Technikum.... Ale jest fajnie... Doszło nowych 3 nauczycieli... Wyglądają na fajnych, ale czas pokaże... Żadnych "klibarzy" nam nie przybyło, zato po pierwszym roku nauki 2 uczni nie otrzymało promocji... Przyszedł młodszy rocznik... Na pierwszy rzut oka jedni wporzo inni trochę mniej...
Marori - 1 Wrzesień 09, 19:19

Thompson jesteś w prywatnym liceum, że 5 osób O_o?
thompson - 1 Wrzesień 09, 22:25

tak. co dziwniejsze, przed wakacjami było 15.
Marori - 2 Wrzesień 09, 15:30

Widzę, że nie jestem sam ^^. U mnie w klasie jest 14 osób, w szkole tylko dwie klasy: 3 gimnazjalna i 3 liceum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...
Siwy - 2 Wrzesień 09, 22:38

Ja teraz chodzę do gim nr 6 w Zielonej Górze :D . Co tam więcej mam powiedzieć... Klasa I D inf-mat.
Przemas lr - 3 Wrzesień 09, 20:40

A u nas pierszaki jaką ekipą chodzą, haha.
Kokoju - 4 Wrzesień 09, 18:00

Ja tam chodzę do licznej szkoły, nr. 24 im. Korczaka we Wrocławiu, i chodzę do najmniej licznej klasy w całej szkole. Choć patrząc na twoją, thompson, to liczną. 22 osoby. Nawet ciekawa, ale w sklepiku drożyzna. Np. półlitrówka Coli za 3.20.
Lord Smerf - 4 Wrzesień 09, 18:47

Co do liczebności klasy, to chyba Was przebijam. :) U mnie w klasie jest 36 osób, w gimnazjum jest tylko jedna klasa w każdym roczniku, za to w liceum w tym samym budynku jest 7 klas z rocznika. Ogólnie rzecz biorąc, nowa szkoła bardzo mi odpowiada, nauczyciele bardziej skupiają się na przekazywaniu wiedzy niż na ciągłym upominaniu.
Kokoju - 5 Wrzesień 09, 19:13

U nas jedynie od polskiego babka tak ma; nie robi klasówek, nie wyrywa do odpowiedzi, tylko ew. sprawdzian zapowiada. Jak mówi "Moim celem jest nauczyć was, a nie przyłapywać na nieuczeniu się".
Lord Smerf - 5 Wrzesień 09, 19:56

No i tak powinno się uczyć w szkołach. Niestety, przez "wychowanie bezstresowe" wielu uczniów niczego by się wtedy nie nauczyło, gdyż nikt by ich nie przymuszał. Gdyby była dyscyplina, to wtedy spokojnie. Przynajmniej u mnie w szkole groźby nauczycieli i kary były praktycznie jedynym sposobem do zachęcenia do nauki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group