StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - [mapa] Cele

qba124 - 27 Sierpień 09, 11:11
Temat postu: [mapa] Cele
Witam, mam 1 małe pytanie: jak wybrać CELE MISJI??? w scenariuszu losowym????.

Zacząłem robić mała kampanię, w której będziemy walczyć z różnymi przeciwnikami.Przypuszczam że będzie ich 7 lecz wszystko może sie zmienić. Jak skończe to, oczywiście dam na forum.



A i 2 małe pytanie: czy jak zrobie zamek przeciwnika, to on będzie produkował żołnierzy i na mnie atakował, gdy zbuduje mu warsztaty, zbrojownie i koszary???

jankes1124 - 27 Sierpień 09, 11:38

1 pytanie:

Najlepiej poszukaj jakiegoś poradnika do edytora... A jeśli Ci się nie chce, to... Cele misji wybieramy w opcji edytuj scenariusz... Trochę tam poszperaj, a zobaczysz jakie to proste... To samo tyczy się inwazji...

2 pytanie

Otóż wróg nie będzie się budował, ewentualnie z samego początku wyśle na Ciebie kilka jednostek=, które mu dałeś...

Lord Smerf - 27 Sierpień 09, 12:24

Co do drugiego pytania, to nie będzie atakował, chyba, że będzie to przeciwnik AI, jednak zamontowanie go do mapy jest dość trudne i czasochłonne.
qba124 - 27 Sierpień 09, 12:29

Ale sie da bota do mapy dołożyć??
Lord Smerf - 27 Sierpień 09, 12:51

Da się, oczywiście. Ale to należy do trudniejszych tricków, no i prawdopodobnie nie obędzie się bez pewnego programu ;-) .
Kokoju - 27 Sierpień 09, 13:29

Da się.
1. Tworzysz mapę do inwazji, a następnie za pomocą przecinka i alta (Alt+,). Ważne, byś zaczął od inwazji i zmienił rodzaj.
2. Dajesz na mapę siebie i te boty.
3. Zapisujesz w dowolnym momencie, wychodzisz z gry, przesuwasz plik zapisu w folderze z zapisami do pliku map, i zmieniasz rozszerzenie z sav na map.
4. Wchodzisz do edytora, i jak rozpoczniesz scenariusz boty grają jak te ze zwykłych map. Można jeszcze zmieniać w tej mapie, ale boty muszą być przeciwko sobie - np. 3 lub więcej stron czy np. bot po naszej stronie przeciwko innemu botowi. Jednakże jeśli są dwie strony i przełączymy na bota, mapa wyłącza się.

Ew. może się zdarzyć błąd, że bot nie atakuje, ale rozbudowuje się (raz mi się zdarzyło, że Kalif miał 1602 wojowników. Musiałem ciągle naparzać krowami, by go pokonać), albo wogóle po prostu nic nie robić, jednakże zazwyczaj boty rozbudowują się normalnie.

Lord Smerf - 27 Sierpień 09, 14:04

Kokoju napisał/a:
1. Tworzysz mapę do inwazji, a następnie za pomocą przecinka i alta (Alt+,). Ważne, byś zaczął od inwazji i zmienił rodzaj.


Dokończę: za pomocą przecinka i alta zmieniasz mapę na multi.

U mnie czasami mapa się nie wczytywała, bo typ był multi, wtedy używa się programu Crusader MapTools. Jest on na stronghold heaven(chyba tak się to nazywa).

jankes1124 - 30 Sierpień 09, 20:19

Lord Smerf napisał/a:
za pomocą przecinka i alta zmieniasz mapę na multi.


Lub też rozmiar... Nie tylko multi...

Btw. Do tego chyba nie jest potrzebny program :?

Lord Smerf - 30 Sierpień 09, 20:22

Nie do zmiany z single na multi, tylko do dodania przeciwnika AI do mapy.

No chyba, że to miałeś na myśli, ale u mnie mapy z save'ów się nie otwierały(mogę się mylić, ostatnio robiłem to jakiś czas temu).

Ogólnie dodanie przeciwnika AI do mapy jest czasochłonne, a często występują błędy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group