StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Edytor map - Problem - wszystkie budynki na skos

bucus333 - 15 Sierpień 09, 02:10
Temat postu: Problem - wszystkie budynki na skos
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego jak robie mapke to wszystkie budynki, farmy itp tworzą się na skos a nie na prosto? Strasznie to utrudnia gre i tworzenie, bo po prostu marnuje się tylko cenne miejsce na mapce.

A i jak ktoś wie to niech będzie tak łaskawy i powie jak usunąć limit dozwolonych wojsk na własnej mapce. Da się w ogóle?

Al Ganonim - 15 Sierpień 09, 06:41

bucus333, nie rozumiem za bardzo, co znaczy "budowanie na skos" budynków i farm, ale... w całym Stronghold wszystkie rzeczy są widziane pod kątem - tak więc tak już po prostu jest. Ja nie wiem, gdzie w ogóle widziałeś "budynki nie na skos". Z drugiej zaś strony, może masz zaznaczoną w edytorze opcję stawiania murów i elementów naturalnych pod pewnym kątem. Aby to wyłączyć, musisz w edytorze wejść w edycję obiektów naturalnych (to będzie tam, gdzie jest wielki klucz z lewej strony paska narzędzi). Zobaczysz tam takie opcje jak: wielkość pędzla, linijka i gumka. Kliknij na linijkę tyle razy, by pojawił się na niej czerwony krzyżyk. Wtedy ograniczenia kąta budowy znikną (ale budynki wciąż będą widziane pod kątem).

A limitu wojsk nie usuniesz.

Pozdrawiam,
Al Ganonim

bucus333 - 15 Sierpień 09, 11:17

Aaa ok. już sobie w miare z budynkami poradziłem ale dzięki za wyjaśnienie.

A co do wojsk to czy w Crusaderze extreme też jest to ograniczenie? Rożni się czymś? Bo z tego co pamiętam jak graliśmy z kumplami w CE to robiliśmy wojsk bez ograniczenia. Podobnie było chyba w multiplay'erze w zwykłym Crusaderze przy opcji Krucjata.

Al Ganonim - 15 Sierpień 09, 15:21

Nie spotkałem się z brakiem limitu, jednak wiem, że w CE limit ten jest przełożony na znacznie większą ilość jednostek.
Threeth - 15 Sierpień 09, 20:43

W shce jest 10k jest limit jednostek.
jankes1124 - 15 Sierpień 09, 22:00

We wszystkich częściach jest chyba limit jednostek jak i budynków... Tyle, że w SH CE jest trochę większy...
Kokoju - 15 Sierpień 09, 22:39

Al Ganonim napisał/a:
Nie spotkałem się z brakiem limitu, jednak wiem, że w CE limit ten jest przełożony na znacznie większą ilość jednostek.

Chyba 1200 limit, i to chyba nie chodzi że limit taki u każdego gracza, tylko na całą mapę, i im mniej przeciwników, tym praktycznie mniejszy ma się limit. A co do budynków - przecież zawsze są na skosie. A jak powiedział Threeth, w Extreme jest coś ok. 10000


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group