StrongholdNet - forum graczy Stronghold
Największe polskie forum o grach z serii Stronghold.

Stronghold Crusader, Warchest i Extreme - Kolesie z drabinami.

Agregat - 8 Sierpień 09, 22:09
Temat postu: Kolesie z drabinami.
Witam, mój problem polega na tym że ekipa z drabinami podchodzi do murów przeciwnika i sie ustawiają, problem w tym iż żadna mozliwa jednostka niechce wchodzić na mur. Sprawdzałem pokolej na różne typy muru i każdą mozliwą jednostke i ciągle nic.
Acrobot - 9 Sierpień 09, 10:37

Może źle ich przystawiłes albo niedokładnie wysłałes na mury czy coś :-/
Agregat - 9 Sierpień 09, 20:58

Podchodzą do muru i opierają sie o niego i jak klikam na jednostke np. pałkarz albo łucznik i klikam na mur aby wchodzili na nigo to nic sie niedzieje.

Słyszałem o wersji że piechota (rycerze) niemogą wchodzić ale jak pod mur podstawie wieże oblężniczą to wchodzą odrazu.

Hunter - 10 Sierpień 09, 11:47

Może spróbuj podstawić drabiniarza pod mur i daj np. pałkarza aby atakował wrogą jednostkę na murze ?
Acrobot - 10 Sierpień 09, 13:33

Albo nie używaj drabiniarzy :) Nie chce pochopnie oceniac, ale chyba nie grasz za długo. Jesli tak jest to wiedz, że drabiniarze sa najsłabsza jednostka i nie ma z nich pożytku. Lepiej zainwestowac w wieze oblezniczą. jest ona drozsza i wolniejsza ale jak juz dojedzie to nie da jej sie zniszczyc. Poza tym jest wytrzymalsza.
Agregat - 10 Sierpień 09, 14:18

Gram od 2 tygodni więc niewszystko ogarniam, co do wież to dobry sie zgadzam ale nieszędzie może podjechać.
Acrobot - 10 Sierpień 09, 21:11

W takim razie odpo czątku wyrabiaj sobie dobre nawyki - drabiniarze mogą wydawać sie fajni ale uzywanie ich to strata... wszystkiego. Czasu na klikniecie ikony w cechu, kasy itd. Wieżą można podjechac pod mur, nie mozna tylko pod baszty.
Al Ganonim - 10 Sierpień 09, 21:53

A ja się nie zgadzam :) .
Drabiniarze są idealni do taktyki kombinowanej. Ileż to już razy wysyłałem drabiniarzy, którzy (dowodzeni po partyzancku) zajmowali pole pod murem w miejscu odsłoniętym od strzałów. A jesli się grało ze znajomymi, to drabiniarze zawsze pomagali - trzeba było tylko nie dopuścic, by koleja się dowiedział o drabinie (drabinach). Ponadto komputer krzyczy, że "wróg podstawił wieże oblężnicze pod mury". Przy drabiniarzach nie ma rabanu.

Acrobot - 11 Sierpień 09, 12:57

Ale jak już wróg zorientuje (a tak sie zawyczaj dzieje) to moze zwalic drabiny a wieża po dojsciu pod mury jest nietykalna.
Agregat - 11 Sierpień 09, 20:07

Właśnie, wieża jest nietykalna. Jak grałem dzisiaj z Opatem to na murach miał nieco ponad 1500 mnichów więc jak podstawiłem wieże wszyscy się na mnie ruszyli. Wieża jest równie szybka co drabiniarze ( zrobiłem wyścigi :mrgreen: ) przez to że wieża zostaje przy murach przeciwnik ma krótszą drogę przy kontrataku.

PS. Jakie działanie mają latające krowy? Jak grałem z kumplem to jego armii nic nie robiły.

Poprawiłem drobne błędy.
- Bordinio

Al Ganonim - 11 Sierpień 09, 21:18

Zależy jeszcze, jaki zamek atakujecie. Głupotą jest wysyłanie drabiniarzy na potężną warownię od frontu, jednak do walki partyzanckiej sa idealni. Wystarczy umieścić drabiniarza z boku lub w miejscu niedostepnym dla strzał/bełtów.
Agregat - 11 Sierpień 09, 22:57

Macie jakieś pomysły co do tego jak mam zmusić moich do wchodzenia po drabinach?
Może zagramy jakąś runde przez Hamahi?
Przy okazji sie troche poucze :-D

intel005 - 12 Sierpień 09, 09:04

Agregat napisał/a:

PS. Jakie działanie mają latające krowy?


Są po to żeby strzelać nimi w jednostki przeciwnika. :-) Krowy powodują zarazę która zabija.

T-Rex - 12 Sierpień 09, 10:23

Agregat, u mnie w grze też nikt po tych drabinach nie chce wchodzić i nie wiem dlaczego tak jest. Na pewno przejdziesz kampanię bez używania drabiniarzy, a w multi też nigdy nie widziałam, żeby ich używano, bo to raczej słabe zagranie.
Krowy to niestety potęga - w multi ustawia się opcję "bez rzucania krowami" - bo potrafią niesamowicie zniszczyć wojsko ( chodzi mi tu przede wszystkim o większe grupy konnych łuczników z tarczami ).

Kokoju - 12 Sierpień 09, 14:20

Ja krówkami strzelam w ognisko zwykle, bo tam często przeciwnik daje armię, a poza tym poumiera mu kilku chłopów. Uwielbiam np. trzema Trebuszami wymiotać wszystkie krowy z moich farm.
A co do drabiniarzy - mi też nie chcą wchodzić. Chcą tylko sporadycznie w Twierdzy, i zawsze wchodzą w Twierdzy dwójce. W Crusku nigdy. Tylko armie węża mogą wchodzić. Nie fair :(
A poza tym wieża jest "tykalna". Miotacze bomb ogniowych, lub np. ruszamy po całej wieży kursorem, aż nie zrobi się czerwony kursor.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group